Skocz do zawartości

Kask 2000zl+


Rekomendowane odpowiedzi

Ja stawiam na dokladnie taki: http://www.helmetcity.co.uk/Arai-Viper-GT-Haslam_AGEDR.aspx

Co nie znaczy ze definytywnie rozwiazalem juz swoj dylemat. Nie zaszkodzi zapytac, zanim zaplace ;) Gdyby ktos chcial sie podzielic dowiadczeniami z uztykowania takiego helma, albo testem/ porowniem, bylbym wdzieczny. Jestem wciaz otwary na sugestie:) Ale raczej te zaczynajace sie na Suomy :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam RX-7 Corsair. Po 7 tys. kask nosi zerowe ślady zużycia. Stworzony do zapie*dalania, aeorodynamika dopracowana doskonale, żadnych turbulencji, bardzo głośny. Wymiana wizjera jest delikatnie mówiąć denerwujące, ale da się znieść. Tak po krótce.

 

Raz się przejedziesz w Arai - już nigdy nie kupisz innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze zależy o łba. Jak by ktoś chciał to mam praktycznie nowego araia chaser malowanie camuflage green za 1200zł raz tylko założony - po prostu nówka rozmiar M. Stwierdziłem że na mojej głowie arai nie leży.

 

Fakt. Ja miałem takie dziwne uczucie w Shoei'u (jakiś płytki był).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co mowic, ze tylko ten i zaden inny. Obojetnie czy jest to Arai czy nie. Pzrymierzalem sie do nie jednego Arai'a i jedynie Corsair lezy mi dobrze na glowie wiec lipa. tak jak juz zauwazono, to rzecz uformowania czaszki.

 

Dla mnie osobiscie cena w stosunku do jakosci rowniez pozostawia wiele don zyczenia, helm jest definitywnie za drogi.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiscie cena w stosunku do jakosci rowniez pozostawia wiele don zyczenia, helm jest definitywnie za drogi.

 

 

Może i jest za drogi. Po kilku kilometrach w tym kasku w 100% znajduje się uzasadnienie w cenie.

 

Co do jakości nie zgadzam się bo stoi na najwyższym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana wizjera jest delikatnie mówiąć denerwujące, ale da się znieść. Tak po krótce.

Idź do sklepu gdzie handlują Arai i niech jakiś kompetentny pracownik Ci pokaże jak się wymienia w nich wizjer. Ew. poszukaj na necie video poradników, bo wiem na pewno, że były takie. Mając wprawę ściąga się szybkę (łącznie ze zwolnieniem blokad) w czasie krótszym niż jedna sekunda.

Edytowane przez skinny500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shoei xr 1000

Ty sie w doradzanie nie baw, bo to Tobie trzeba doradzac. Czytaj i sie ucz.

 

 

Jak masz pieniądze, w ogóle się nie zastanawiaj.

pzdr

 

A Suomy? Mysle, ze wolabym cos od nich, ale Araie moge mierzyc na zywo, Suomy musialbym zamawiac przez internet...

 

 

Dla mnie osobiscie cena w stosunku do jakosci rowniez pozostawia wiele don zyczenia, helm jest definitywnie za drogi.

 

To akurat nie jest argument, mogacy wplynac na moja decyzje. Nie zalezy mi zeby wydac jak najmniej, a dostac za to jak najlepsza mozliwa jakosc. Chce miec solidny kask, a cena nie jest wieksza przeszkoda. Najwyzej nie bedzie za co pic :wink: Podobno z HJC mozna dostac kaski porownywalnej jakosci za duzo mniejsze pieniadze, ale ja moge przeplacic za kask ktory mi poprostu pasuje.

 

 

 

 

Idź do sklepu gdzie handlują Arai i niech jakiś kompetentny pracownik Ci pokaże jak się wymienia w nich wizjer. Ew. poszukaj na necie video poradników, bo wiem na pewno, że były takie. Mając wprawę ściąga się szybkę (łącznie ze zwolnieniem blokad) w czasie krótszym niż jedna sekunda.

 

Kiedy mierzylem ten, i zapytalem o czarna szybke, panna sprzedawczyni poszla na zaplecze i przyniosla swoj z taka szybka jak chcialem. Na moich oczach wymienila je dwoma szybkimi ruchami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask leże super, jeszcze nie miałem tak dopasowanego kasku i komfortowego jak ten. Nic nie gniecie i jest stworzone na moja dyńkę :) , jazda po 300km non stop nie stanowi problemu. Wykonanie pierwsza klasa, obsługa wentylacja w w rękawicach nie stwarza problemu, jedynie otwarcie wlotów na szybie trzeba robić bez rękawic bo klapki są dość delikatne i można je urwać. Wyjmowany cały środek co jest zapewne wielkim plusem - w miarę użytkowania jeśli kask stanie się luźny to można wymienić sam środek i cieszyć się dalej super kaskiem. Spojler wysuwany przed podbródkiem, który rzeczywiście działa - mniej wieje na twarz i nie czuć takiego podmuchu na szyje.

W zestawie także deflektor na nos, który ogranicza parowanie. Jest również pinlock ale jego nie założyłem wiec nie powiem jak działa.

Jedyny minus jaki mi osobiście trochę przeszkadza to krótki pasek zapięcia. Jest tu zapięcie DD wiec trudno jest założyć kask bez całkowitego odpięcia paska.

 

Aerodynamik to bajka, nareszcie bez żadnego wysiłku mogę obrócić głowę nawet przy 180 na bok i nie czuje prawie żadnego oporu. Jazda z większymi prędkościami nie stanowi teraz problemu, kask nie wpada w wibracje, nie unosi się jest po prostu idealnie. Czasem tylko jeśli dostane nagły podmuch z owiewki to czuje lekkie uderzenie na kask.

 

Głośność jest znośna, aczkolwiek jest znacznie głośniejszy od mojego poprzedniego garnka ale nie można za wiele oczekiwać od kasku z tak rozbudowana wentylacja - jest OK. Ale na dłuższych dystansach jeżdżę w zatyczkach. Przy 130-150 jest głośno, do 100 ujdzie jazda bez zatyczek.

 

Mechanizmu ściągania szybki jeszcze nie opanowałem :) Raz ściągnąłem szybkę a później trochę się męczyłem żeby ja założyć :) . Pewnie kwestia wprawy, jak widzę jak na youtube jak ludzie ja ściągają to wydaje mi się ze to idealnie proste - mam nadzieje ze się nauczę.

 

Reasumując nie żałuje żadnej złotówki wydanej na ten kask - w końcu bezpiecznie i super aerodynamicznie no i ta jakość która nie podlega dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do sklepu gdzie handlują Arai i niech jakiś kompetentny pracownik Ci pokaże jak się wymienia w nich wizjer. Ew. poszukaj na necie video poradników, bo wiem na pewno, że były takie. Mając wprawę ściąga się szybkę (łącznie ze zwolnieniem blokad) w czasie krótszym niż jedna sekunda.

 

Niestety ja tej wprawy nie mam :icon_rolleyes: A żadnego sklepu z Arai u nas nie ma :biggrin:

 

Piotrek, nie możesz kupić nic lepszego niż Arai więc się nie zastanawiaj. Wyściółka jest lepsza niż w Shoei, 3D, natomiast w Shoei'u masz coś na wzór poliestru - jak dla mnie dużo mniej przyjemny materiał posiadający gorsze właściwości chłonięcia potu.

 

Mój kuzyn ma X-Spirita nad którym się też zastanawiałem zanim kupiłem mojego Korsarza, uważam, że decyzja o zakupie Arai była bardziej słuszna :wink: Jedynie co bardziej mi się zawsze podobało w Shoei'ach to jakość lakieru - majstersztyk doskonałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jest za drogi. Po kilku kilometrach w tym kasku w 100% znajduje się uzasadnienie w cenie.

 

jakos nie mialem tego wrazenia. Helmy z tej przyslowiowej gornej polki byly juz pare razy porownywane i jakos nie stwierdzono wiekszych odchylek jakosci.

 

moglbym twierdzic, ze moj Shoei Z 1 jest duzo lepszy ale on bedzie jedynie dla mnie duzo lepszy bo duzo lepiej lezy na mojej glowie niz Arai.

 

To akurat nie jest argument, mogacy wplynac na moja decyzje. Nie zalezy mi zeby wydac jak najmniej, a dostac za to jak najlepsza mozliwa jakosc. Chce miec solidny kask, a cena nie jest wieksza przeszkoda.

 

Chcesz najlepszy helm a cena nie gra roli nie ma sprawy tu masz takowy

 

http://www.schuberth.de/index.php?id=112&L=5

 

po lewej stronie masz zmieniajace sie oceny poszczegolnej prasy fachowej, mowi wiec samo za siebie.

 

:crossy:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...