Skocz do zawartości

Docieranie tłoka(cyl-nicasil)


patryk3860
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moje moto przeszło remont silnika. Zmieniony został min. tłok. Proszę mi powiedzieć jak mam go docierać. Cylinder jest na nicasilu. Wiem, że było wiele podobnych tematów ale w żadnym nie było napisane konkretnie jak to jest w przypadku gdy cyl jest na nicasilu. Moto to 2t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy zbiornik na spokojnie a kolejne już na ostro

tyle w docieraniu

 

To jest ostra wersja. Ja tłok docierałem ok. 250 km powoli otwierając przepustnicę odpowiednio na 1/4 , 2/4 itd... Motor chodził jak złoto . (: Z tym, że używam moto rekreacyjnie bo to SM, także o ostrym terenie nie ma co gadać.

"Generalnie rzecz biorąc, zdejmuję linkę tylko w niedzielę jak idę do kościoła..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze chodzi ci o yamahe dt 80 czyli niezbyt wysilona

ważne jest również jak był przeprowadzony remont tzn jaka jest tolerancja tłok cylinder a także czy gładz cylindra była honowana

ogólnie sposób sprawdzony to

- pierwsze odpalenie bez jazdy chwile na ssaniu potem na wolnych obrotach bez gazu do zagrzania wodyzgasic czekać az ostygnie

- drugie odpalenie jaksie zagrzeje kilka razy dodać gazu do srednich obrotów zgasic niech ostygnie

- trzecie odpalenie jak sie zagrzeje wsiadać i jechać spoko przez kilka km a następnie 1dociagnąc do maksa 2 tez i chwila spokoju tzn odpuscic ale cały czas jechać i to wsio tak robić cały czas do ok 3 motogodzin

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdolicie panowie jak złoto. Akurat w 2T czas docierania jest cholernie mały. W gaźniku iglica do samej góry i oprócz tego jedyne co pilnujesz przez 200km to temperatura silnika. Opowieści o powolnym docieraniu bajki dziadków spod sklepu. Żaden mechanik z prawdziwego zdazenia tego nie stosuje ja nawet stara poczciwa MZ śmigałem juz godzine po złożeniu 120km/h przy czym osioga tylko 140km/h;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...