Skocz do zawartości

Suzuki DR 125 SE, problem z wbiciem luzu


TDragon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Sprzedając moją DR-ke kupujący zwrócił uwage na fakt, że DR-ka na obrotach biegu jałowego bardzo niechętnie wbija luz, szczególnie na ciepłym silniku. Wbija się 1 albo 2.

Gdy silnik sie wyłączy, albo doda troche gazu to problemu nie ma żadnego.

Kolega lomax również ma DR-ke i dzieje się u niego to samo.

 

Czy to jest problem DR-ek ogólnie? Problem DR-ek z jakimś przebiegiem?

 

Jak sprawa wygląda u was?

Mi osobiście to nie przeszkadzało, nawet uwagi większej nie zwróciłem, choc wiedziałem, ze takie cos ma miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie w XT tez mam to samo. Czasem cieżko jest wbić luz. Nie tyle zeby przeskakiwał, czy za lekko wpadał, co po prostu czasem nie da sie go wbic bez przegazowki czy lekkiego pouszczenia sprzęgla.

Wodziki pewnie są wyrobione już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Sprzęgło ciągnie pomimo wciśniętej dźwigni sprzęgła przez np. nierówno pracujący docisk sprzęgła (nie odsuwa się równomiernie), zastosowanie nieoryginalnych tarcz sprzęgła (zmieniona konstrukcja), złe wyregulowanie sprzęgła na dźwigni sterującej. Takie zjawisko mam nawet w Simsonie...

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - regulacja lub stan techniczny sprzęgła. Przechodziłem to w GN250, GS500E oraz w innych sprzętach. A doraźne lekarstwo na Wasze problemy to nauka poprawnej jazdy moto czyli zapinanie luzu przed zatrzymaniem, tuż w ostatniej sekundzie. :icon_mrgreen:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 125tke było tak samo, mam 350tke i też tak jest. Zawsze leko przegazuje, puszcze delikatnie sprzegło i wyskoczy, nie przeszkadza mi to w ogóle, a już napewno nie będe rozbierał sprzęgła z tego powodu :bigrazz: Kwestia przyzwyczajenia, albo zrobić jak mówi gholum, gdy toczysz się 5km\h wrzucic luz i tyle :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, przez duże B. Jak byś tego nie nazwał poprawną szkołą, to może by uszło...

 

 

Aaatam. Zawsze mam ubaw z cieciów którzy się zatrzymają a później ryczą że luzu nie można wbić. Zwykle takie łajzy zabijam szyderczym śmiechem. :icon_mrgreen: :buttrock:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mojej kobity w dr 125 tez tak jest... sprzeglo jest wyregulowane ok, objawy sa takie ze np podczas odpalania na luzie sama wskakuje 1 albo 2 a na postoju jest problem ze znalezieniem luzu, przeskoki dzwigni sa bardzo slabo wyczowalne, sprzeglo ogladalem i jest ok, macie jakies inne pomysly?

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 125tke było tak samo, mam 350tke i też tak jest. Zawsze leko przegazuje, puszcze delikatnie sprzegło i wyskoczy, nie przeszkadza mi to w ogóle, a już napewno nie będe rozbierał sprzęgła z tego powodu :bigrazz: Kwestia przyzwyczajenia, albo zrobić jak mówi gholum, gdy toczysz się 5km\h wrzucic luz i tyle :bigrazz:

nie przeszkadza Ci to bo nie jezdzisz np. po miescie i nie stoisz na światłach

 

ja tez mam problem z wbijaniem luzu, ale u mnie przynajmniej łatwo go znalezc na zgaszonym silniku, znajomek w lc4 nie moze go znalezc nawet przy zgaszonym, niby mały problem, ale zawsze po przerwie rusza ostatni i zbiera najwiecej błota na klate :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w HD mam tak że luz tylko z jedynki mogę zapiąć. Więc przed zatrzymaniem muszę przejść przez jedynkę przy redukcjach, niemiłe uczucie czasami. Ale obcykałem to już, gdy jadę baaardzo powoli, te 5km czy wolnej, tuż przed zatrzymaniem, zapinam jedynkę i z niej luz, oczywiście z przegazówką co by oszczędzić skrzynię. Przegazówka fajna rzecz w HD, samochodziarze zamykają od razu okna, nie wiem czy to z powodu hałasu czy ilości dymu z wydechów. :icon_mrgreen: :banghead: Chyba że mam zamiar ruszyć z 2 lub 3 biegu to wtedy nie muszę się brandzlować z luzem.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...