Skocz do zawartości

nowosc?? wynalazek?? rhino tire (rhinotire)


Rekomendowane odpowiedzi

Coraz częściej można spotkać tak wykonane dętki rowerowe (sam takie teraz testuje), więc to tylko kwestia czasu kiedy duża firma wykupi taki patent i zacznie to to do moto sprzedawać.

Wydaje mi się że o ile w sportowych motocyklach może mieć to jakiś promil wpływu na prowadzenie i puryści będą na nie o tyle w turystykach to chyba może się przyjąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem czy:

1. Opona jest dostepna w Polsce -zapewne nie, sadzac, ze to wynalazek jakiejs prywatnej firmy, czy cos takiego...

2. Ile takie cudo kosztuje :D

Ale pomysl super <ok> ;]

 

http://www.rhinotire.com/shop

 

tutaj masz cennik - ceny w dolarach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale czy ktoś się zastanawiał jaki ma wpływ na trwałość opony takie jej dziurawienie? Znaczy ja wiem, nikt po takich deskach normalnie nie jeździ, ale jak to się tak samo pozasklepia bez dawania znać i trafi się w ta samą okolicę parę razy....

Ale koncepcja fajna!

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa!

ceny widać też nie porażające, więc jeśli tylko będą te opony dostępne -warto będzie się skusić.

A swoją drogą nie jestem pewien, czy w oponach do puszek firma Kleber nie stosuje takiego patentu.

Zwróćcie jednak uwagę, że patent ten nie opłaca się firmom oponiarskim, bo w krajach bogatszych niż nasz często wymienia się przebitą oponę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mimo wszystko uważam że to jest naprawde fajna sprawa bo ile razy przebijasz oponę praktycznie w tym samym miejscu?? trzeba miec pecha takiego jak farta gdy trafi się "6-ke" w totka. w obydwu przypadkach wyminilbys opone (zreszta jak chyba każdy). wg mnie głównym atutem tego rozwiązania jest to ze gdy przebiłaby się opona i nie byłaby to dziurka z gwożdziem gdzie powietrze ledwo uchodzi tylko wiekszy uszczerbek w oponie to ten wynalazek w duzym stopniu zneutralizowałby problem z prowadzeniem motocykla od razu po poważnym uszkodzeniu opony. jesli się myle - wybaczcie;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Fajny patent w rodzaju "no more flat tire". Szkoda, że na razie chyba jest to tylko dostępne w USA.

 

Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć ci "spier...aj", w taki sposób, że czujesz narastające podniecenie przed zbliżającą się podróżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rhinotire sprawdzi podatność na starzenie tego produktu w drogowych warukach przez rok - dwa , i testy wypadna pozytywnie , to sie w ten wynalazek zaopatrze.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

widzial ktos cos takiego?? albo czy jest w sprzedazy??

 

(ps: jesli bylo prosze usunac - nie widizalem nic o tym bynajmniej na forum, i nie wiem czy powinno byc w "przy piwie") :flesje:

omijając lekko temat opon. -ale ta cbr na fimiku dziwnie (cykota) jak nie honda ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynalazek dobry i stosowany w oponach do aut osobowych. W warsztacie w którym pracuje mamy klienta który posiada od 2 sezonów zimowe opony marki KLEBER 195/65r15 z takim patentem. Opona odrobinę cieższa od zwykłej lecz przebicie nie robi na niej wrażenia :bigrazz:

 

Zastosowanie w motocyklach miałoby sens...dużo mniejsze ryzyko utraty powietrza przy wiekszych predkosciach. Konsekwencje takiego zdarzenia wyjaśniać raczej nie trzeba. A co do przeprowadzonego testu to po takich paru przejazdach opona raczej do wyrzucenia a nie dalszego uzywania w takim motocyklu - jestem pewien ze została naruszona wewnętrzna konstrukcja nośna opony,włókna nadwyrężone lub przecięte w paru miejscach. Przy wiekszej predkości i gwałtownym przyśpieszeniu i przeciązeniu po prostu moze sie rozwarstwić...i o gleba gotowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...