Skocz do zawartości

Różnica między wałem suzuki gsx750s a suzuki gsx1100s


jurekkk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jaka jest różnica między wałem suzuki gsx750s a suzuki gsx1100s

Chodzi mi dokładniej o panewki korbowodowe czy są takie same i wał czy nie jest inaczej zbudowany czy można z 1100ccm spokojnie wrzucać do 750ccm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje najpierw poczytać coś o budowie silnika a dopiero potem brać się za przekładanie wałów korbowych. Jeżeli mają inne skoki to znacz że te wały różnią się właśnie innym skokiem, znaczy mają inne wymiary.

Edytowane przez zagierr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wały są takie same i panewki korbowodowe o wymiary biega mi ? bo korby chyba inne skoki mają

 

A co w/g Ciebie wspólnego ma korbowód ze skokiem tłoka?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde ja nie mastach w tych sprawach odpowiedzcie

bo każdy sra co innego

jeden że chyba pasi a drugi że nie

ja już sam nie wiem ;/

 

to co odpowie ktoś czy te panewki będą pasić z 1100 do 750

 

ALE SIĘ DUŻO DOWIEDZIAŁEM OD WAS

dziękuje bardzo pomogliście kur....

ja tu normalnie pytam a odpowiedzi sensownej nie dostałem........

Edytowane przez jurekkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziec sie mozna czegos jesli samemu cos sie wie i umie zadawac pytania.

Seria GSX miala kilka zmian silnikowych w zaleznosci od rocznika, wiec podanie roku produkcji jest podstawa.

Poza tym drobiazgiem jest drugi, GSX1100 do 86r mial wal skladany na lozyskach tocznych, o zadnych panewkach nie bylo tam mowy.

GSX750 z lat 80 - 86 mial panewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o panewkowca

ps chyba mam postanowione bo każdy zacina się na panewkach że nie wiadome czy będą pasować

i postanowiłem powieźć wał do zakładu niech mi dopasują nowe panewki korbowe i myśle że to najtańszy koszt i mniej ryzykowny bo nie ma sensu kombinować z przekładaniem

http://www.allegro.pl/item652766381_wal_ko...00_g_1100g.html na tej focie chodzi mi o ten górny wał on jest własnie od 1100s a ja miałem zamiar kupić go do swojej suzi 750s rok 83 chyba

Edytowane przez jurekkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez wal ktory chciales kupic nie nadaje sie do twego silnika - to wal z modelu 1100G, czyli silnik olejak, a twoja Katana to silnik 750 chlodzony powietrzem i delikatnie inny.

W jakim stanie jest twoj wal, czy panewki byly wytluczone a czopy porysowane ?

Czy czopy trzymaja wymiar fabryczny ?

Zapomnij o jakimkolwiek dorabianiu panewek do tego silnika, to wyrzucone w bloto pieniadze, ktore lepiej mnie przeslij - chociaz jakis pozytek z nich bedzie :)\Poczekaj do jutra to zapytam, moze ktos ma taki srodek silnika ( kartery z walem ) do pchnecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi najbardziej panewki są potrzebne

a tamten wał co podałem to że napisane jest na aukcji 1100g to dotyczy dolnego wału na focie a górny jest od 1100S i chciałem kupić wał aby przeżucić panewki bo u mnie wał na czopach ma jedynie ryski tzn. przestał błyszczeć ale po mojemu to będzie chodził aby dorwać panewki orginalne i dlatego szukałem wału z panewkami do tego silnika bo wiem co to znaczy rzemieślnicze podróbki szansa 50/50% że będzie chodzić kumpel u siebie podróbki założył i śmigał 15tyś km sprzedał moto i kolo jest z moto zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...