Skocz do zawartości

Problem z przednim zawieszeniem


Rekomendowane odpowiedzi

A mianowicie chodzi o to, że przednie koło nie jest na sztywno z kierownicą. Kiedy docisnę mocno przednie, koło np. do murku i skręcę kierownicą to kiera skręca ale koło zostaje. Nie wiem, co to może być. Chyba dobrze to wytłumaczyłem :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to wynikać ze słabo skręconych lag w pułkach, albo mocno zużytych tulei prowadzących przedniego zawieszenia, podnieś moto ,stań przed maszyną, chwyć lagi za mocowanie koła i spróbuj poruszać do siebie i z powrotem, jeśli wyczuwasz luzy to zawias do roboty, wymiana tulei prowadzących.... niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy lagi się skręcają jak tak robisz ?

sprawdź też szprychy czy nie są zluzowane, kmxowe koła ze 3-4 razy oddawałem do poprawek bo ciągle się szprychy luzowały

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy prawdopodobne miejsca usterki to:

- polki - moga byc niedokrecone

- lagi - zuzyte tuleje jak pisali poprzednicy, albo byly prostowane i operacja sie nie udala; wymiana tulei to nie taka droga sprawa, przy okazji wymen sobie olej i uszczelniacze

- uszkodzone lozyska kola - wymiana tez nie jest droga, ani zabardzo klopotliwa

 

Pozdrawiam

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękuję wszystkim za pomoc. :flesje: Śruby w pułkach byłby strasznie zjechane i ledwo je odkręciłem. Kupiłem nowe i porządnie skręciłem, na razie jest ok. Ale mam jeszcze jeden problem. Kiedy przejadę przez błoto albo wodę to motor powyżej 6-7tyś nie chce się wkręcać, coś przerywa i moto się dusi . Pewnie coś z elektryką. Możecie mnie naprowadzić, w jakim miejscu szukać usterki?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...