Skocz do zawartości

Czyżby szima...


fakir_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

znalazłem pewien film na YT

na którym widzimy wypadek motocyklisty.

:cool:

Przed samym uderzeniem motocykla w tył auta widać jak motocykliście telepie kierownicą na boki (ok. 16 sekunda)

 

a ogladajac calosc widzimy ze motocyklista przy troche wiekszym szczesciu mógłby wyprzedzić auto.

 

 

czy tak zawsze jest ze przy gwaltownym hamowaniu łapiemy shimmy?

jak myslicie co spowodowało takie bujanie kierownicy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tak zawsze jest ze przy gwaltownym hamowaniu łapiemy shimmy?

jak myslicie co spowodowało takie bujanie kierownicy? ;)

Różnie to bywa. Poćwicz awaryjne hamowanie to zobaczysz jak twój sprzęt się zachowuje.

 

P.S. Stawiasz piwo bo filmik staary ;)

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie to bywa. Poćwicz awaryjne hamowanie to zobaczysz jak twój sprzęt się zachowuje.

 

P.S. Stawiasz piwo bo filmik staary ;)

 

O właśnie.

 

Oj Szynka, jeszcze musisz nabrać doświadczenia. Przesiądziesz się na plastika to dopiero oczka się otworzą :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt faktem to moje doswiadczenie z motocyklem to wyglada nastepujaco, 20 godzin kursu i 2 miesiace jazdy na xj600 a jak wiadomo to jest motocykl typowo turystyczny a nie sportowy.

 

wiec trzeba przyznac ze moje doswadczenie jest prawie zerowe ;)

 

jeszcze mam stracha wykrecac manete na maxa i dzidować po mieście pełną pi.zdą ale jest mniejszy niz np. miesiac temu :)

 

wiem ze niemoge przesadzać :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ostro schrzanił sprawę. Wydaje mi się, że w pewnym momencie (widać to ok 0:16 sekundy) miał zamiar wyprzedzić auto z prawej strony! Wiadomo, kamerka na baku, chciał zadać szyku ;) Kiedy kierowca auta zobaczył go w lusterku, chciał zrobić mu miejsce i zjechał do prawej krawędzi jezdni. Gość na motongu "zafiksował się" na tym manewrze i podjął złą decyzję - zaczął hamować, zamiast wyprzedzać z lewej (miał w wuj czasu). Ale tak to już niestety jest, że jedziemy tam, gdzie się patrzymy (w tym wypadku prosto w zderzak ;)

 

Podsumowując, shimma nie była tutaj przyczyną wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko spytam: w prawo chciał skręcić, że z lewej nie brał auta, czy myślał, że jego Moto jak koń Zorro, staje na zawołanie w miejscu?? :icon_eek:

 

A telepanie faktycznie rzecz naturalna powyżej 120 km/h... Muszę nakręcić filmik jak moje stare (125) dziecko drży przy hamowaniu i aktualnie roztańczonych amorach, bo to jest autentyczna delirka w porównaniu z filmikiem :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko, to zarzucenie tyłu było, koleś za mocno tył wcisnął, zaczął mu uciekać i musiał odpuścić, na szczęście obyło się bez highside'u. Widać to zresztą na filmiku, zatelepało mu kierownicą potem się prostuję na jakieś 0,5sek i potem już odpowiednio nurkuję tuż przed uderzeniem. Sam to przerabiałem 2 razy i wyglądało dokładnie tak.

To nie było shimmy, tylko zwykłe telepanie przy ostrym hamowaniu, naturalna rzecz jak się zapier.....a.

A polega to na tym co napisałem, czy na czymś innym? bo przyznam, że ostre hamowania ćwiczyłem przy max. 100, + raz przy 160 w rzeczywistej sytuacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak to już niestety jest, że jedziemy tam, gdzie się patrzymy (w tym wypadku prosto w zderzak ;)

 

Podsumowując, shimma nie była tutaj przyczyną wypadku.

 

a jak by się popatrzył w lewo to by go ominoł ? :icon_eek:

 

Ale tak to już niestety jest, że jedziemy tam, gdzie się patrzymy (w tym wypadku prosto w zderzak ;)

 

Podsumowując, shimma nie była tutaj przyczyną wypadku.

 

a jak by się popatrzył w lewo to by go ominoł ? :icon_eek:

 

Ale tak to już niestety jest, że jedziemy tam, gdzie się patrzymy (w tym wypadku prosto w zderzak ;)

 

Podsumowując, shimma nie była tutaj przyczyną wypadku.

 

a jak by się popatrzył w lewo to by go ominoł ? :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...