Skocz do zawartości

Jazda po chodniku


figer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. to ile ten krawężnik pod apteką miał, że nie mogłeś podjechać? 30cm?

2. 30m od miejsca parkowania do drzwi nie mogłeś przejść? musiałeś pod samymi drzwiami postawić?

 

porada: dojechać do krawężnika, zatrzymać się, lekko dodając gazu na półsprzęgle "wspiąć się" na krawężnik. zaparkować

albo przejść te parę metrów, od tego odcisków się nie dostaje

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tyle co kraweznik byl wysoki tylko stał tam rząd zaparkowanych puszek wiec nie bylo jak sie wcisnąc miedzy autami.

 

a prowadzenie (230kg + kufry) motocykla motocykla po dziurawym chodniku moze sie skonczyć przewróceniem a tego nie chciałbym więc wole siedziec na nim i jechać POWOLI

 

dodam jeszcze ze miałem ostatnio takie zdarzenie że prawie sie wyglebiłem kiedy chciałem podjechać pod taki wysoki krawężnik i teraz wole nie ryzykowac

 

po za tym wole mieć moto na widoku po tym jak ostatnio zostawiłem go i na chwile sie oddaliłem, wracając ujrzałem widok jak jakiś debilny rodzić usadził swoje dwie pociechy z ADHD na moim moto i robił im zdjęcia (sorry ale mam jakąś fobie jak małe dzieciaki siadaja mi na moto :icon_razz: )

Edytowane przez Szynka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda po chodniku jest zabroniona i tyle. Są przypadki na które zuchy w mundurach przymykają oko. Niedawno pojechałem nad morze a dzień wcześniej była ulewa. Na ulicy była wielka kałuża wielkości sadzawki na odcinku około 100m. Wjechałem na chodnik i ominąłem przeszkodę w obecności policjantów. Nikt z tego problemu nie robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jazdę po chodniku grozi mandat 250 zł bez punktów karnych

Nie dotyczy crossów, podobnych Africy Twin i mnie na Varadero :bigrazz:

 

 

pzdr

kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że Kodeks w art. 26.3 3) mówi, że kierującemu pojazdem zabrania się 'jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych. ' O ile wiem kodeks nie precyzuje terminu 'jazda', ale na zdrowy rozsądek, jeśli wyłączysz silnik i siedząc na motorze będziesz się odpychał 'jadąc' w ten sposób po chodniku nie powinno to zostać uznane za wykroczenie, bo zgodnie z przepisem arytkułu 2. 18) będziesz pieszym (osoba ciągnąca, pchająca, prowadząca (..) motocykl), a pieszym po chodniku wolno się poruszać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dotyczy crossów, podobnych Africy Twin i mnie na Varadero :bigrazz:

pzdr

kjujik

 

 

hahahaha o ile to Twoje coś nie ma więcej jak 50cm3 i na chodniku jest wyraźnie wyznaczona ścieżka rowerowa po której się przemieszczasz (na to przepisy pozwalają) :icon_twisted: to możesz Panie posuwac :buttrock: inaczej szkoda tej kaski na mandaciki :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahaha o ile to Twoje coś nie ma więcej jak 50cm3 i na chodniku jest wyraźnie wyznaczona ścieżka rowerowa po której się przemieszczasz (na to przepisy pozwalają) :icon_twisted: to możesz Panie posuwac :buttrock: inaczej szkoda tej kaski na mandaciki :icon_razz:

To moje Coś nie potrzebuje pozwolenia by posuwać ;)

Przepisy znam a Koledzy nie czają sarkazmu że tak niewinnie zapytam ? :bigrazz:

 

pzdr

kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje Coś nie potrzebuje pozwolenia by posuwać ;)

Przepisy znam a Koledzy nie czają sarkazmu że tak niewinnie zapytam ? :bigrazz:

 

pzdr

kjujik

 

 

czają, czają a jakże i Koledzy i Koleżanki :icon_biggrin: sprzawdzam tylko Twoją czujność :crossy:

 

miłego

Vanilla :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety afryki też to dotyczy

z zeszłym roku zgarnąłem za to bodajże 200zł bez punktów

jechałem na hel krótko po dość konkretnej burzy, cała jezdnia na odcinku ok 100-150m w wodzie więc wjechałem na krawężnik i cyk do przodu

a policjanty też na motongach poszli przez wodę dogonili mnie i wlepili mandat

tyle że ja byłem suchy a oni cali uj.bani :biggrin:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. 30m od miejsca parkowania do drzwi nie mogłeś przejść? musiałeś pod samymi drzwiami postawić?

 

 

Bo przeciez motocykle sa wszedzie :bigrazz:

 

A po chodniku to zawsze podjezdzam do chaty jak parkuje moto i nigdy nie mialem problemow (tylko ze na zadupiu miasta wiec rzadko kto tam chodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo przeciez motocykle sa wszedzie :bigrazz:

 

A po chodniku to zawsze podjezdzam do chaty jak parkuje moto i nigdy nie mialem problemow (tylko ze na zadupiu miasta wiec rzadko kto tam chodzi)

 

 

no to jestes szczęściarz :D jak to mówią Lucky One :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahaha o ile to Twoje coś nie ma więcej jak 50cm3 i na chodniku jest wyraźnie wyznaczona ścieżka rowerowa po której się przemieszczasz (na to przepisy pozwalają)

 

tak a propos: możesz podać jakie konkretnie przepisy pozwalają na jazdę motorowerem po ścieżkach rowerowych?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak a propos: możesz podać jakie konkretnie przepisy pozwalają na jazdę motorowerem po ścieżkach rowerowych?

jsz

 

Jeszua,

wystarczy sam fakt, że motorower o pojemności nie większej jak 50cm3 przez ustawodawce nie jest uznawany za pojazd silnikowy, tak wiec dopuszcza się możliwość poruszania takim jednośladem po ścieżkach :icon_biggrin: konkretnych przepisów poszukam Ci później :bigrazz:

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pojazd silnikowy

Pojazd silnikowy to pojazd wyposażony w silnik. Określenie to nie dotyczy motoroweru i pojazdu szynowego.

 

Motorower

Motorower jednośladowy pojazd bez nadwozia, posiadający dwa koła jezdne, wyposażony w silnik spalinowy o pojemności do 50 cm3 (do II wojny światowej - do 100 cm3). Pierwotnie rower, często o wzmocnionej konstrukcji z silnikiem. Jego konstrukcja pozwala osiągnąć maksymalną prędkość do 45 km/h.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...