Skocz do zawartości

Power Commander


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

co sadzicie o sprzetach ktore maja zalozone PC? niby daje to jakas dodatkowa moc ale jak to sie ma ze szkodliwoscia dla silnika? pytam bo mam okazje kupic moto z czyms takim i nie do konca mi to pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusy:

- wyzsze spalanie

- mniejsze przebiegi na oponach i układzie przeniesienia napędu.

 

Napewno też w jakimś stopniu odbija się to na jendostce napedowej bo przecież czarów nie ma, skoro z silnika wydusza się wieksza moc to i coś tą moc musi przenosic, czyli skrzynia, sprzegło jak i układ korbowy swoje cierpią...

 

Jesli z jednej strony patrzec to przy regulranych serwisach i normalnym uzytkowaniu motocykla nic jednostce napedowej stac sie nie powinno i za duzo wpływu to na nią nie ma, ale z drugiej strony skoro już ktoś tam wsadził to ustrojstwo to chyba po to żeby z niego korzystac w pełnym zakresie obrotów wiec maszynna lekko pewnie nie miała :)

 

Ja tam osobiście jestem zwolennikiem fabryki i takie rzeczy omijam z daleka, choc wiem, że jeśli do swojej Busy bym włożył Power Commandera to przy moim stylu jazdy praktycznie na żywotnośc silnika miało by to znikome znaczenie. Natomiast jesli codziennie bym sprawdzał czy sie nie popsuła i dalej leci licznikowe ponad 300km/h no to pewnie szybko by to odczuła :)

 

A jaki to motocykl :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

636 03-04. tak pytam bo nie mialem wczesniej do czynienia z chipowaniem sprzetow. moja poprzednia maszyna f4 nie miala PC i szla ok. no ale sie zastanawiam po co komu takie cos w szescsetce? nie lepiej kupic 750 albo litra skoro mocy brakuje? no ale ktos zdecydowal i teraz sie zastanawiam ile bylo jej wciskane. przebieg 20tys km ale byla ze stanow zwieziona 2 lata temu wiec w momencie zmiany mil na km co za problem przekrecic przebieg? no ale gdybac mozna sobie. z tego co widze po allegro to prawie wszystkie sa bite bo ludzie nawet nie umieja naklejek porzadnie przykleic po malowaniu.

Edytowane przez uki80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowcipem roku jest Twoja odpowiedź szramer . Jeżeli się nie znasz to nie pisz głupot. Power Commander programuje tak komputer ,że można praktycznie na nowo ustawić krzywą momentu :)żeby jednak motocykl miał inną charakterystyke ustawia się tak moment ,żeby już od najniższych ciągnoł . Co wiąże sie ze zwiększonym spalaniem .Co do reszty , to norma. Większa moc, silnik szybciej się wkręca no i szybciej się zuzywają częsci napędowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest przeliczany teoretycznie wiec nie powinien pasc szybciej. Przecież do przeliczenia materiału bierze sie maxymalny moment zakładany przez konstyruktora zaokraglony do 0,5 i jeszcze współczynnik bezpieczeństwa wiec czesci takie jak skrzynia wytrzymaja napewno. Jedyne co mozna poprawić to dać akcesoryjne sprezyny sprzegła. Wyzsze spalanie nie bedzie wynikiem zastosowania PC dobierajac optymalnie dawke możliwe ze nawet sie zmniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowcipem roku jest Twoja odpowiedź szramer . Jeżeli się nie znasz to nie pisz głupot. Power Commander programuje tak komputer ,że można praktycznie na nowo ustawić krzywą momentu :)żeby jednak motocykl miał inną charakterystyke ustawia się tak moment ,żeby już od najniższych ciągnoł . Co wiąże sie ze zwiększonym spalaniem .Co do reszty , to norma. Większa moc, silnik szybciej się wkręca no i szybciej się zuzywają częsci napędowe .

ciekawe ile tych motocykli miales z i bez power commandera, sam PC to mocy Ci nieda (chyba tylko na stronie www)trzeba to wiazac z dalszymi modyfikacjami silnika ukladu wydechowego etc...

u mnie bmc, wydech (3/4 bez katalizatora)i pc zmniejszyl mi zuzycie paliwa lepsza reakcje na gaz i uciol 0,5s na 400m :icon_mrgreen: sprawdzone na gsxr100k4, ale ja sie tam nieznam :icon_razz:

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i tu są zdania podzielone ;p Ja biorąc pod uwage większego spalania nie mówiłem o galonach benzyny. Są to znikome różnice w granicach 0,5 l na 100km . A często spalanie większe bierze się z tego , że szczęśliwy posiadacz power commandera butuje motocyklem. I tu nie pomoże nawet optymalna jazda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szramer a mape wrzucales standardowa z płytki albo ze stronki z neta czy byla pisana konkretnie pod twoj sprzet?

u mnie w miescie nikt do suzuki wtedy niepisal map a najblizszy z schnitz-racing mial terminy zapisow na daleko przyszlosc( sezon i US nacionals-dragracing) pomailowalem z technikami z yoshimury odnosnie mojego przepatentowanego ukladu wydechowego ( w sumie skladal sie z 3 roznych ukladow) odnosnie ktora z map bedzie najbardziej optymalna , taka wargalem i banglalo niezle :crossy: wiadomo dyno bylo by lepsze... ale chodzilo tez o czas i pieniadze ;)

teraz szal na rynku robi bazzazperformance , o wiele tanszy i lepszy no i dyno nietrzeba :lalag:

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w miescie nikt do suzuki wtedy niepisal map a najblizszy z schnitz-racing mial terminy zapisow na daleko przyszlosc( sezon i US nacionals-dragracing) pomailowalem z technikami z yoshimury odnosnie mojego przepatentowanego ukladu wydechowego ( w sumie skladal sie z 3 roznych ukladow) odnosnie ktora z map bedzie najbardziej optymalna , taka wargalem i banglalo niezle :crossy: wiadomo dyno bylo by lepsze... ale chodzilo tez o czas i pieniadze ;)

teraz szal na rynku robi bazzazperformance , o wiele tanszy i lepszy no i dyno nietrzeba :lalag:

 

 

czy o wiele tanszy to watpie znalazlem za 399$ czy lepszy tez nie wiem heheh a nawet jakby to juz i tak za pozno wlasnie pc dostalem heheh wiec zobacze na wlasnej skorze prawdy mity i legendy tej zabawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

954 z PC, kompletnym układem wydechowym zarła 14-15l i naprawde popier*** jak wsciekła, bo nie trafilismy jeszcze w okolicy na seryjne moto ktore by z tym wygrało w wyscigu.

Moto takie było juz kupione, licznik pokazywał 299, potem obroty rosły o 1.5 tys.

Z tego co sie udało nam sprawdzić to wałki były jeszcze zmienione, i pewnie głowica tez była robiona ale tego na 100% to nie wiem.

 

Nie wiem tez jak długo poprzedni własciciel (zawodnik z włoch) jezdzil na tym moto, w Polsce przejezdziła rok bez zadnej awarii.

Edytowane przez Arni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy o wiele tanszy to watpie znalazlem za 399$ czy lepszy tez nie wiem heheh a nawet jakby to juz i tak za pozno wlasnie pc dostalem heheh wiec zobacze na wlasnej skorze prawdy mity i legendy tej zabawki

nie mowie o samym pc tylko o kontroli trakcji z pc( samo mapujacym sie ) i quickshifter-em

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...