Skocz do zawartości

CBR F4i - okrutnie duże zużycie paliwa


samolot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja CBR-ka okrutnie dużo spala paliwa. Przy mało dynamicznej jeździe trasa/miasto spala mi 7,5-9 litra na 100km. Podczas dynamicznej jazdy tylko po mieście pali mi około 6,5 . Spalanie jakieś "odwrotne" tam gdzie powinna palić mało pali dużo, tam gdzie dużo to mało.

Motocykl jedzie normalnie, no może niezbyt chętnie wkręcą się miedzy 3 a 5 tys obr - ale to chyba normalne w sportowym 600ccm. Zimy silnik pracuje na podwyższonych obrotach przy uruchomieniu około 2-3 minuty.

Obstawiam że to może być:

- zatkany (zużyty) filtr powietrza

- coś z wtryskiem ...

Proszę o pilną pomoc. Tylko nie piszcie żebym przesiadł się na rower jak nie stać mnie na benzynę, bo takie spalanie nie jest normalne!

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem serwisantem swojego motocykla. W serwisie motocyklowym prędko się nie pojawię gdyż:

- wiosną mają bardzo długie kolejki

- będą dochodzić po kolei co to jest i za każdą czynność brać grube pieniądze

- być może po zainkasowaniu kasy problem i tak nie zniknie

Moje obawy biorą się z podejścia do klienta w serwisach samochodowych i wyżej wymienionych przeze mnie praktyk w nich stosowanych.

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacza nie ruszałem. Możliwe ze zrobił to poprzedni właściciel. Ale u mnie łańcuszek/napinacz a raczej jego niesprawność wyraźnie słychać przy obrotach 5tys obr.min.

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem serwisantem swojego motocykla. W serwisie motocyklowym prędko się nie pojawię gdyż:

- wiosną mają bardzo długie kolejki

- będą dochodzić po kolei co to jest i za każdą czynność brać grube pieniądze

- być może po zainkasowaniu kasy problem i tak nie zniknie

Moje obawy biorą się z podejścia do klienta w serwisach samochodowych i wyżej wymienionych przeze mnie praktyk w nich stosowanych.

 

Ja też ;-)

 

Jeżeli łańcuszek będzie bardzo luźny to motocykl będzie wyraźnie słabszy, może też więcej palić.

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździłem inna F4i niż swoją wiec nie mam odniesienia co do mocy.

Jadąc Kawasaki ZX6R 2002 r i Yamahą R6 2000 r odniosłem wrażenie, ze są sporo mocniejsze od mojej F4i, a przecież na hamowni w czasopismach motocyklowych one miały podobną moc silnika.

 

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najpierw zacznę od obejrzenia filtra powietrza. Jak to nie będzie to to kupie napinacz i łańcuch rozrządu bo i tak prosi się o wymianę.

Ciekawe co na moją dolegliwość powiedzą forumowi mechanicy...

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zadaniem skoro jest w stanie spalić ci te 6,5l na 100 to problem nie leży w motocyklu tylko w twoim "mało dyniamicznym" stylu jazdy ;) Z doświadczenia wiem że w trasie jak nie schodzisz poniżej 9 tys obrotów to też nie zejdziesz poniżej 8,5l na 100. To że zx-6 wydaje się mocniejsze to nic dziwnego bo lepiej idzie od dołu a jak jechałeś 636 to już nie ma co porównywać, ale moje wrażenia co do R6 były wręcz odwrotne.

PS: kolega w swoim f4i miał podobne spalanie. .. do czasu aż nie zamontował power commandera i tego nie zestroił. Teraz pali średnio 0,5l mniej na 100 i trochę lepiej ciągnie od dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najpierw zacznę od obejrzenia filtra powietrza. Jak to nie będzie to to kupie napinacz i łańcuch rozrządu bo i tak prosi się o wymianę.

Ciekawe co na moją dolegliwość powiedzą forumowi mechanicy...

Jak wymienisz filtr powietrza daj znać, czy coś jest lepiej z tym spalaniem Edytowane przez zazzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...