Skocz do zawartości

cagiva elephant 750


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

z tego co wiem to do tej pory był taki lany i taki też chyba zaleje:

 

 

http://www.allegro.pl/item764541661_olej_m...l_warszawa.html

 

 

a Ty co byś polecał?

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez melon81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas jeździłem na castrolu 10W60 ale zrobił się trochę drogi. Też myślę nad tym agipem albo shell 15W50

shela mogę kupić "u siebie" a agipa tylko wysyłkowo, bo nie wiem czy ktoś w Poznaniu go sprzedaje.

Edytowane przez harder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! w końcu znalazłem innych posiadaczy Elefanta od Cagivy. :cool: Mam na imię Mateusz i pochodzę z okolic Kielc. We wrześniu br. nabyłem swojego słonia 750. Jest to rocznik 1998 w malowaniu Explorer. Jeśli mowa o jakimś spotkaniu integracyjnym jestem jak najbardziej za. Gdyby ktoś potrzebował, mam serwisówkę w formacie PDF.

Pisz jeśli potrzebujesz czegoś do Cagivy Elefant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Cagiva/Elefant_750/79699 :smile: . Szkoda tylko, że tak słabo rozpisany ten wątek eleFUNta. Czyżby to spowodowane było świętami? Jeśli temat dotyczy wymiany naszych spostrzeżeń i doświadczeń ze słoniem to powinniśmy go trochę rozwinąć. W końcu chyba to jedyne forum, na którym jest ten model CGV. :rolleyes:

Pisz jeśli potrzebujesz czegoś do Cagivy Elefant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję moto, ładnie utrzymany. Wymiana spostrzeżeń jak najbardziej. Pamiętaj, że silniki Ducati (przynajmniej ta generacja z elefantów) wymaga troskliwego serwisu i olewackie podejście do tych spraw mogą się zemścić.

A tak na marginesie to kupiłeś go z wyboru czy z przypadku?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kupna moto miałem zamiar kupić Husqvarnę TE 410, ale pewnego wieczoru po powrocie z pracy zadzwoniłem do brata i powiedział mi, że jego dobry znajomy ma na sprzedaż coś podobnego do TE w podobnej cenie. Zdecydowałem się na jej kupno szczególnie z powodu, że poprzedni właściciel na prawdę mało nią jeździł, bardzo o nią dbał, a nie długo przed sprzedażą wymienił wszystko, co trzeba wymienić(typu paski rozrządu, olej, świece). Poza tym to lubię mieć coś, czego nie jest tak ogólnodostępne.

Co do pytań, mam kilka. Czy u was na chodzącym silniku, podczas zatrzymania się, tak trudno jest wbić luz? U mnie jest to prawie nie możliwe. 2. Jakie są słabe strony Elefanta. 3. Jeśli wam coś potrzeba, gdzie szukacie części?

Pisz jeśli potrzebujesz czegoś do Cagivy Elefant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to lubię mieć coś, czego nie jest tak ogólnodostępne.

Tak jak ja :buttrock:

 

1. To zależy, czy podczas wachlowania z szóstki (u Ciebie z 5) czy chodzi o znalezienie luzu między 1 a 2 ? Elefant ma krótki skok dźwigni i klikając z 2 czy 1 wystarczy lekki ruch stopą. W każdy razie wskakujący luz nie ma "wyraźnego" kliknięcia, że zaskoczył. A kontrolka luzu sprawna?

2. :icon_biggrin:

3. Części eksploatacyjne są ogólnie dostępne tak jak do innych moto. Jeśli nie ma na miejscu to zamawiasz i po kilku dniach są. Wszelkie pytania dot. specyfiki konstrukcji silnika ducati możesz też kierować piętro niżej czyli do wątku Ducati.

 

 

Edytowane przez harder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o luz między 1, a 2 podczas gdy silnik pracuje a moto stoi w miejscu. :icon_rolleyes: Czytałem kiedyś na jakimś forum, że przyczyną są za twarde sprężyny w sprzęgle. Wiem jeszcze tyle, że gościu przed sprzedażą wymieniał je na nowe. Wspominał, że po tym sprzęgło jest trochę twardsze, ale za to lepiej trzyma. Czasami mi to przeszkadza, najbardziej w mieście, gdy zatrzymuje się na krzyżówce i muszę trzymać sprzęgło. :icon_twisted: Nawet jak się jeszcze lekko toczą koła ciężko jest znaleźć. Bywa że wejdzie jak w nóż w masło. Co do kontrolki mam wszystko O.K.

Wcześniej wspomniał ktoś, że silnik słonia jest czuły na serwis. Co dokładnie na myśli miał autor postu?

Jeszcze jeden problem mam... :eek: Czy olej z filtrem wymieniacie co roku? Sprzedający powiedział mi, że po wymianie olej+filtr śmiga się dwa sezony??? W moto mojego brata(ZXR i GSXF) wymieniam co sezon. Dlaczego w słoniu miałoby być inaczej?

Przepraszam za całokształt wypowiedzi. Moją słabą stroną jest spójność. :notworthy:

(Mam serwisówkę, ale w 5 językach(polskiego wiadomo nie ma) i to wszystkie strony pomieszane. Przez kilka dni przeglądania nie dałem rady znaleźć konkretnych danych co do wymiany olywy)

Edytowane przez nicek27

Pisz jeśli potrzebujesz czegoś do Cagivy Elefant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o luz to czasami też tak mam, ale co ma do tego twardość sprężyn? Gdyby sprzęgło nie wykleszczało to motorek chciałby ciągle jechać. Jakim motocyklem wcześniej jezdziłeś.

Jeśli chodzi o olej to zalecana jest zmiana między 3-6 tys.km. a zawsze raz w roku. Olej po prostu się starzeje i tyle.

 

hose

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem CGV :crossy: jeździłem ''na codzień'' ETZ 150, brata GSX 750F i ZX400R, FZR600. No nic, trzeba się po postu przyzwyczaić. Przejechałem już nią 1500km i czasem się jeszcze gubię. Wracając do oleju - jaki zalać przy wymianie? Serwisówa podaje, że 10W40 co 5, filtr co 10tys.km. We wcześniejszych postach jest mowa o 15W50, 10W60. Przebieg mam 23200.

Pisz jeśli potrzebujesz czegoś do Cagivy Elefant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...