Skocz do zawartości

Jutro egzamin w opolu


hatsan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak jeździć na egzaminie "8" z kierunkowskazami?? Pytałem mojego instruktora, ale powiedział żebym tylko się odwracał na skrzyżowania niektórzy egzaminatorzy wymagają włączania kierunków. Ile powinien wynosić luz łańcucha (mój instruktor mówił, że 1-2 cm) Proszę o szybką odp, bo jutro mam egzamin. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy od egzaminatora :D

egzaminator powinien powiedziec przed jadami czego wymaga, jak cos warto sie spytac.

Jak ja mialem to kierunki mialy dzialac na slalomie i oczywisciee przy sprawdzaniu moto :D.

jak cos jest tego troche w wyszukiwarce (pdal bym linki ale net mi muli)

lewa w gore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja zdawałem w Opolu nie musiałem włączać kierunkowskazów na ósemce :icon_mrgreen: Tzn. nie włączałem i było dobrze tylko obracałem się przy słupkach tak samo jak na slalomie(na slalomie chyba nie musiałem się obracać ,ale lepiej się odwracać).Łańcuch tak jak napisałeś i sprawdza się go na środku(pomiędzy silnikiem a osią koła) Ja zdawałem na SR 125 :icon_eek: powiem tak lekka jak komarek ,tylko dziwnie się światła włączało(na lewej manetce taki mały pstryczek) jakbyś ją dostał to uważaj na sprzęgło bo szybko zaczyna "brać"(przez to mi zgasł) Ja miałem takiego gościa w długich włosach. To tyle, a narazie idź spać no i powodzenia :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! :bigrazz:

Z tego co wyczytałem kierunki włącza się przy wjeżdżaniu na "8" i przekraczaniu środka, tak??

W Opolu chyba są Yamahy YBR 250. Ja uczyłem się na chińskim Wektorze 150 i tam światła włączały się jak w większości motocykli, a w Yamaszce jest tak, że po przekręceniu kluczyka zapalają się pozycyjne a po uruchomieniu silnika mijania, dobrze wyczytałem??

Edytowane przez hatsan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mówić, że luz ma wynosić tyle, a tyle?, mówi się, że jest prawidłowy (a jest), a jak się zapyta jaki ma być to powiedz, że nie czytałeś instrukcji obsługi, a na wahaczu nie pisze. To tak jakby Ci się spytał jakie akurat w tym motocyklu ma być z przodu ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hatsan ósemkę robisz bez kierunków, ale warto upewnić się i zapytać egzaminatora :) w Opolu są motocykle: Yamaha YBR 250, SR 250 i jeszcze jakiś. Ja zdawałem na YBR (ten nowszy) i powiem, że strasznie szarpie i ósemkę musiałem robić praktycznie z naciśniętym sprzęgłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...