Skocz do zawartości

Pinlock czy inny antifog?


Rekomendowane odpowiedzi

czesc, mam kask nolan n62 i chcialbym do niego kupic pinlocka

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....oducts_id=20122

 

lecz wydajac prawie stowke na orginalnego pinlocka dochodze do wniosku ze moge sobie rownie dobrze wkleic zwykla folie uniwersalna antifog np ta ktora jest o wiele tansza http://allegro.pl/item612677891_oxford_ant...ca_na_kask.html

 

lecz niewiem jak z jej skutecznoscia

 

widzialem tez w sklepie z artykulami motocyklowymi podobna folie za 45 zł ;)

 

co radzicie? kupic tego oryginalnego pinlocka czy zwykla folie anti fog?

 

chodzi mi o to zeby nie praowalo i nie ograniczalo widocznosci, czy te anti fogi i pin locki powoduja ze szyba w kasku staje sie mniej pzezroczysta? np jest mętna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem przed tym samym dylematem. Tyle ze o pinlocka pytałem w 4bikes i tam kosztował koło 60zł (chwilowo był brak takowych). Stwierdziłem że jak już to kupię pinlocka bo wg opinii które znalazłem jest skuteczniejszy. A skończyło się tak że miałem okazję kupić lepszy kask za dobrą kase i skorzystałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj na motogen.pl, jest test tych przyklejanych antyfogów. w skrócie: jest ok, technicznie niewiele się to różni od siebie. mam fog-city i efektywność jest bardzo dobra, rzekłbym że taka sama jak w pierwowzorze obu produktów, czyli podwójnej szybie starego uvexa :D

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, mam kask nolan n62 i chcialbym do niego kupic pinlocka

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....oducts_id=20122

 

lecz wydajac prawie stowke na orginalnego pinlocka dochodze do wniosku ze moge sobie rownie dobrze wkleic zwykla folie uniwersalna antifog np ta ktora jest o wiele tansza http://allegro.pl/item612677891_oxford_ant...ca_na_kask.html

 

lecz niewiem jak z jej skutecznoscia

 

widzialem tez w sklepie z artykulami motocyklowymi podobna folie za 45 zł ;)

 

co radzicie? kupic tego oryginalnego pinlocka czy zwykla folie anti fog?

 

chodzi mi o to zeby nie praowalo i nie ograniczalo widocznosci, czy te anti fogi i pin locki powoduja ze szyba w kasku staje sie mniej pzezroczysta? np jest mętna?

Tutaj masz wszystko o antifogu Oxforda, a tutaj o Fogcity. Są też fotki pokazujące jak to się sprawuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam N62 i pinlocka w nim, na poczatku genialna sprawa. Ale z czasem zczal mi rysowac szybke, prawdopodobnie od wibracji i wstrzasow kasku. No jezdze na nakedzie i kask wylapuje wszystko. Ale sam pinlock spisuje sie rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kształt pinlocka dobrany idealnie, nie przeszkadza a widoczność bardzo dobra. Sam na początku miałem obawy czy nie zmniejszy on pola widzenia, ale okazało się że nie ma się o co martwić. Tylko ta porysowana szybka. Jakbyś kupił to polecam raz a dobrze dopasować pinlocka i już go nie ruszać, jak będzie dobrze przylegał to nie dostanie się pod niego brud i nie trzeba będzie go czyścić.

 

EDIT :

 

@aftys6

Nie doczytałem że tobie chodzi o antifoga :biggrin: . No nic he he.

Edytowane przez Cerb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam antifoga i jestem bardzo zadowolona-nic nie paruje. Znam osoby co miały pinlocka a teraz maja antifoga gdyż pinlock rysował im szybkę.

 

Co do tej mętności wiesz zwróciłam uwagę, że jak zjadę oczami w dół lub górę szybki gdzie nie ma antifoga to wszystko dokładniej i ostrzej widzieć. No ale zawsze coś jest kosztem czegoś i nie przeszkadza to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pinlock sprawuje się rewelacyjnie. Odmówił współpracy dopiero przy -11*C ale nie dziwię się mu ;)

O rysowanie szybki się nie martwię, bo i tak jest brudna heheh :)

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 tygodnie temu kupiłem NolanaN84 z pin lockiem.Naczytałem się tutaj na forum wiele pozytywnych opinii o tym wynalazku,a w praktyce wielka kicha.

Test przeszedł teraz podczas wyjazdu do Częstochowy-nie spisał się za dobrze.

Startowałem z domu w niedziele rano,był około 1 stopień w plusie.

Szyba parowała niesamowicie,nie można sobie tej pary wytrzeć ani nic,pomagało uchylanie szybki.

Tylko nie po to kupowałem taki kask zęby z uchylona szybka jeździć.

Przestał parować dopiero wtedy gdy zaczęło na szybkę słońce świecić.Pomyślałem sobie ze mam coś możne popsute,ale w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na jedzenie,patrze a obok mnie siedzi gościu i ma taki sam kask,wiec pytam jak się jego spisuje a on mi mówi ze jego zachowuje się dokładnie tak samo.

Gdybym wiedział ze tak będzie kupiłbym najzwyklejszy kask bez tych wszystkich wynalazków. :lapad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyregulowałeś docisk pinlocka do wizjera? Obracając piny się to robi. Chyba, że masz wadliwy kask, ja kiedyś kupiłem takiego wadliwego N84 i nic mu nie pomogło (wymiana pinlocka, wizjera, obu na raz, wymiana mocowań...). Poleciał n a gwarancję do producenta (do Włoch) i wrócił w tym samym stanie. Ostatecznie pinlock wylądował na śmietniku i na jego miejsce przyszło FogCity. Ale to wina wady fabrycznej, a nie pinlocka

Edytowane przez skinny500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem nowiutkiego Shoeia XR-1000, w zestawie pinlock i od razu pytanie czy zakładać czy nie ? Wyjąłem go z opakowania żeby popatrzeć jak jest wykonany a tam na obwódce pinlocka ładna gumowa uszczelka. Już zamontowany i nawet nie drgnie, w Nolanie N62 był to tylko zwykły kawałek plastiku który nawet po dociśnięciu tymi mocowaniami po bokach latał sobie jak chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafik, a może ty po prostu nie masz pinlocka?

fakt, że na kasku jest napisane pinlock nie oznacza, ze jest on zamontowany, może być tylko przystosowany do niego

tak było z moim N102

dopoki jezdzilem bez pinlocka czyli dodatkowej szybki, wizjer parował koszmarnie

teraz nic a nic... dziś rano było +3°C i nawet mgiełka sie na wizjerze nie pojawiła.

sprawdź dobrze bo ja też byłem taki mądry, że sądziłem że mam fabrycznie zamontowanego pinlocka

 

a jak już będziesz kupował to koniecznie z silikonową uszczelką naokoło, zeby brud się pod niego nie dostawał

Edytowane przez marcinn72

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...