Skocz do zawartości

kask z blendą p/słoneczną a noszenie okularów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam kupić kask, który posiada blendę przeciwsłoneczną (dainese jet stream tourer) i zastanawiam się, czy da się opuścić tą blendę przy założonych okularach. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z używaniem takiego kasku wraz z okularami? Przy okazji chciałbym poznać Wasze opinie nt. kasków firmy dainese.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co na głowę dla okularników. prz pomocy tej samej wyszukiwarki możesz przeglądnąć posty pod kątem nazwy wybranego producenta; ale nie przypominam sobie, żeby ktoś się wypowiadał nt. ich kasków

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam szczękowca z blendą firmy Naxa. Zakładam że konstrukcja blendy w innych kaskach jest podobna , czyli zachodzi raczej poza linię nosa(zazwyczaj znajduje się tuż pod płaszczyzną skorupy i od powierzchni twarzy jest zdystansowana o odległość wkładu) co oznacza że o ile nosisz okulary na nosie to blenda nie będzie ci o nie zahaczać. Jedynie potężny wytrzeszcz może utrudnić jej użytkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam kupić kask, który posiada blendę przeciwsłoneczną (dainese jet stream tourer) i zastanawiam się, czy da się opuścić tą blendę przy założonych okularach. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z używaniem takiego kasku wraz z okularami? Przy okazji chciałbym poznać Wasze opinie nt. kasków firmy dainese.

 

Pozdrawiam

 

Blenda, jak już wspomniał kolega, nie przeszkadza - jest zamontowana daleko.

Mnie natomiast zastanowiła inna rzecz: Piszesz o konkretnym modelu kasku, a ewidentnie nie miałes go na głowie. Zła kolejność. Kask ma przede wszystkim leżeć. Nie każdy kask pasuje na każdą głowę. Zanim się zdecydujesz, pojeździj po sklepach, poprzymierzaj nawet te, które mniej Ci się podobają, bo czasem ten wymarzony nie jest dobrym wyjściem.

Co zaś do blendy - genialna sprawa :)

Udanego zakupu!

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem pod uwagę 3 modele kasków, które są dostępne niezbyt daleko od mojego miejsca zamieszkania, właśnie ze względu na możliwość przymierzenia. Tak się złożyło, że wszystkie z nich posiadają blendę. Biorąc pod uwagę opinie na zagranicznych forach oraz design, najbardziej odpowiada mi jet stream tourer, ale ostateczną decyzję zweryfikuje przymiarka w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na pierwszy rzut oka strasznie płytki ten kask, szyba też jakaś krótka, raczej jak na skuter niż motocykl. no i nie brałbym jeta... ale to już sam sobie zdecydujesz, na ile zależy Ci na bezpieczeństwie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Pomijając sprawę, że jest mniej bezpieczny to typ Jet, jest dla nas jeżdżących w okularach dużo praktyczniejszy, rozciągam skorupę i bez problemu zakładam na głowę, jak mam już założone okulary, a ile się muszę nagimnastykować, żeby je wcisnąć w integralu. Ale jak pisał jeszua - wybór należy do Ciebie.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam kupić kask, który posiada blendę przeciwsłoneczną (dainese jet stream tourer) i zastanawiam się, czy da się opuścić tą blendę przy założonych okularach. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z używaniem takiego kasku wraz z okularami? Przy okazji chciałbym poznać Wasze opinie nt. kasków firmy dainese.

 

Najlepiej przymierz, co do helmow Dainese to dla mnie osobiscie sa to mniej niz przecietne. Osobiscie wybralbym dla siebie cos zupelnie innego.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja noszę okulary i dlatego kupiłem kask Caberg z otwieraną szczęką-bardzo wygodnie się zakłada i okulary i kask

A ja noszę okulary i dlatego nie kupiłem sobie szczękowca, tylko integralnego Szuja :biggrin: .

Noszenie okularów, dla rodzaju kupowanego kasku nie ma głębszego znacznia, chyba, że jesteś np. listonoszem i masz potrzebę zakładania i ściagania kasku co 5min.

Edytowane przez Geni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...