Skocz do zawartości

Stuki w silniku, pomóżcie


matix19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie sądzę by luz osiowy był słyszalny, te wałki lekko sie przesuwają, czy popychałeś je mocno by zmierzyć ten luz? a co z luzem promieniowym, jest?

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądzę by luz osiowy był słyszalny, te wałki lekko sie przesuwają, czy popychałeś je mocno by zmierzyć ten luz? a co z luzem promieniowym, jest?

 

To są Twoje subiektywne odczucia bo nie podejrzewam, że praktyka podpowiada Ci takie skojarzenia.

Suzuki GS500E ma wadę konstrukcyjną i ten stukot to luz po osiowy z którym firma walczy wprowadzając w nowym modelu tego silnika poprawki.

Nie odpisuj tylko zadzwoń do centrali SUZUKI.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też stuka wałkami rozrządu i to nawet często - zwłaszcza na bardzo gorącym silniku.

 

Jak nie chce słuchać dzięcioła w silniku np. czekając na światłach to przechylam motocykl lekko na prawo. Stuki wtedy znikają :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to ciekawe, serio nie słyszałem o takim zjawisku i ciężko mi to sobie wyobrazić. :icon_eek:

Nie wydaje mi sie by to mogło być słyszalne, ponieważ w swoim motocyklu miałem luz osiowy wałka dosyć spory myślę że więcej niż 0,2mm (nie mierzyłem go wtedy, wydawało mi sie to naturalne), jednak odgłosy z głowicy były zupełnie przeciętne, stąd moja sugestia.

 

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam chyba ten sam problem, mam niby przejechane ok 47 tys. na dniach były ustawiane zawory i gaźniki, sprawdzany rozrząd i nie trzeba jeszcze go wymieniać, a te stuki dochodzą z lewej strony właśnie na niskich obrotach ale nie ma chyba różnicy czy silnik jest rozgrzany czy zimny

 

gdzie znajduje się to koło magnesowe ? bo z mechaniki to słaby jestem a czytałem właśnie że może się ono poluzować czy coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...