Skocz do zawartości

yamaha fazer 1000 - ilu nas jest


Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze przejechałem się fazerem 1000 od kumpla i się zakochałem. Masakra:)) Tylko skąd dorwać używany egzemplarz w dobrym stanie..

Pytanie jest ile chcesz dać. Gaźnikowe chodzą od 10 do powiedzmy 15, na wtrysku to już ile chcesz wydać :)

Ja tam wolę gaźnikowego, więcej można pogrzebać :) :)

 

P.S. u kumpla co handluje stoi gaźnikowy z jukeja, niebieski za chyba 12 klocków do wzięcia....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W yamsze fazer 1000 2005 czyli na gaznikach moje moto tez bylo zablokowane i takze z francji. 230km/h i dalej nie chcialo isc. Motocykl jest blokowany w gaznikach posiada pod dekielkami takie plastikowe podkladki aby przepustnice podcisnieniowe dalej sie niepodnosily. W moto na wtrysku niewiem jak to bedzie moze na module albo zobacz czy masz pelen obrot gazu czy moze malo ci sie otwiera gaz. Czasami jest gdzies blokada na linkach od gazu przy wtryskach

tez mam takiego fazera 230 i koniec wlasnie zamierzam odblokowac bo mam dosc odpychania sie nogami ;D czy to tylko podkladki w gaznikach? bo slyszalem ze rowniez modul jest do wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć,

 

Wczoraj wziąłem się wreszcie za sprawdzenie synchronizacji w moim FZ1 i przy okazji sprawdziłem filtr powietrza. Okzało się, że filtr jest już dość brudny i wymaga wymiany. Zastanawiam się nad zakupem K&N, ale jednocześnie nad zmianą ustawień Co w komputerze FZ1. Czy ktoś jeździ z KNem na stadardowych (fabrycznych) ustawieniach mieszanki?

Edytowane przez PCe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wiecie co ile wymienia się rozrząd w Fazerze 1000? Poprzedni miał nalatane 12 tys więc się tym nie przejmowałem kompletnie ale od kilku dni w garażu się błyszczy następny i ma teraz nalatane 40 tys i zastanawiam się czy rozrząd nie kwalifikuje sie do wymiany.

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co masz na myśli pisząc wymiana rozrządu.

Jeżeli myślisz o regulacji luzów zaworowych - to przy tym przebiegu właśnie się ją powinno przeprowadzić - a przynajmniej skontrolować.

Jeżeli o napędzie rozrządu to tam wymiana jest w zależności od zużycia bardziej niż przy jakimś konkretnym przebiegu.

Zakładając, że te 40 tys. to prawdziwy przebieg to napęd jeszcze powinien pośmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Wczoraj wziąłem się wreszcie za sprawdzenie synchronizacji w moim FZ1 i przy okazji sprawdziłem filtr powietrza. Okzało się, że filtr jest już dość brudny i wymaga wymiany. Zastanawiam się nad zakupem K&N, ale jednocześnie nad zmianą ustawień Co w komputerze FZ1. Czy ktoś jeździ z KNem na stadardowych (fabrycznych) ustawieniach mieszanki?

 

Ja mam filtr K&N oraz tłumik akcesoryjny miv - wsadziłem bez żadnych zmian w komputerze - w serwisie też potwierdzili, że nic nie trzeba robić. Masz na tyle inteligentny wtrysk, że sobie poradzi ;). Natomiast co do wartości dodanej K&N - oprócz ego, nie specjalnie widzę różnicę. Tłumik tak - obciął dół (brak exupa) ale szybciej wkręca na górze. I mniej waży o kilka kg - a to już jest organoleptycznie wyczuwalne.

Edytowane przez maniek_7

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam filtr K&N oraz tłumik akcesoryjny miv - wsadziłem bez żadnych zmian w komputerze - w serwisie też potwierdzili, że nic nie trzeba robić. Masz na tyle inteligentny wtrysk, że sobie poradzi ;). Natomiast co do wartości dodanej K&N - oprócz ego, nie specjalnie widzę różnicę. Tłumik tak - obciął dół (brak exupa) ale szybciej wkręca na górze. I mniej waży o kilka kg - a to już jest organoleptycznie wyczuwalne.

 

Mariusz,

 

Dzięki za odpowiedz. Sprawdzałem również moje ustawienia Co i wszystkie cylindry były ustawione na 10, zwiększałem te wartości nawet do 30 i wg mnie nic to nie dawało, dlatego powróciłem do swoich fabrycznych ustawień. Tłumik wymieniłem na poczatku sezonu, nie mam już excupa i wydaje mi się, że motocykl poniżej 3 tyś troszkę jest słabszy jednak już jak wchodzi na 4 tyś ciągnie bardzo dobrze. Filtr K&N założony raczej z racji długowieczności i możliwości czyszczenia, nie spodziewałem się po założeniu jakis specjalnych fajerwerków. Motocykl jeździ, a przy okazji sprawdzę kolor świec i zobaczę czy dobra jest mieszanka paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... nie mam już excupa i wydaje mi się, że motocykl poniżej 3 tyś troszkę jest słabszy jednak już jak wchodzi na 4 tyś ciągnie bardzo dobrze. .....

Eeeee... a pamiętasz po co fabryka wstawiła system EXUP? Właśnie celem poprawy dolnego zakresu. Więc to normalne ;)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na amerykańskich forach są fazery z przebiegami typu 170 tysi bez remontu..... Jedyna różnica że tam są długie proste drogi...

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś z Was ma wprowadzone modyfikacje w swoich FZ1? Mam namyśli blokowanie AIS, modyfikacja airboxa, wydłubany katalizator, power commander? Naczytałem się dużo na amerykańskim forum, że te modyfikacje zwłaszcza airbox oraz PC III zmieniają ten motocykl nie dopozniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...