Skocz do zawartości

Okulary polaryzacyjne - przyciemniajace czy rozjasniajace


Rekomendowane odpowiedzi

czesc, chcialbym kupic okulary polaryzacyjne do jazdy samochodem i motocyklem, problem w tym ze nigdy nie mialem do czynienia z podzialem na rozjasniajace i przyciemniajace, o co wogole w tym chodzi?

 

 

czy ktos moglby mi to wyjasnic na czym polagaja roznice? np. takie dwa obrazki, jeden przez rozjasniajace a drugi przez przyciemniajace :biggrin:

 

 

sciemniajace -> http://www.allegro.pl/item546831388_okular...k_okx08_sm.html

 

 

rozjasniajace -> http://www.allegro.pl/item549018542_jaxon_...szawa_lodz.html

Edytowane przez karolek850
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przyciemniającymi nie miałem do czynienia, za to z rozjaśniającymi tak.

Rozjaśniające - Wyostrzają obraz nocą/ podczas zmierzchu, wszystko widać na pomarańczowo :biggrin: , świetna sprawa przy nocnych podróżach, oczy się tak nie męczą szczególnie podczas jazdy w zmierzchu gdzie trzeba wytężać wzrok by coś zobaczyć... myślę że będziesz wiedział o co chodzi :biggrin:

 

za to przyciemniający hmm to na pewno odwrotność przyciemniających, z tego co słyszałem świetnie sprawdzają się na stokach narciarskich w słoneczne dni

 

te linki które podałeś ... za tą cenę nie kupisz nic dobrego, polecam polaroida

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te okulary które podałeś w linkach są dla wędkarzy a nie dla kierowców.Mogą uciskać pod kaskiem.Polecam tylko rozjaśniające na wieczór np takie: http://moto.allegro.pl/item564466181_orgin...jasniajace.html .A na słoneczny dzień: http://moto.allegro.pl/item564474960_okula...edaz_od_ss.html .

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz do jazdy samochodem i motocyklem w dzień, to kup ściemniające - polaryzacja oznacza, że właśnie wyostrzają obraz - zaje... sprawa. Mam od dwu lat i bardzo chwalę. Ale jest jedno....ale : za dobre okulary z prawdziwą polaryzacją, mniej niż 100 bez super wyprzedaży nie zapłacisz :cool: Jakość kosztuje.

Edytowane przez maniek_7

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku dostałem polaryzacyjne sciemniające na urodziny, nie pytałem ile kosztowały ale były "składkowe" od 3 osób, wnoszę więc że ok 200 zł

W porównaniu do zwykłych przeciwsłonecznych daja dużo bardziej wyraźny obraz, nie zniekształcają.

W samochodzie sprawdzają się fantastycznie. To co mnie zaskoczyło to całkowita (lub prawie całkowita) niwelacja odblasku słońca od kokpitu. Przy ostrym słońcu bardzo mi to przeszkadzało. Im kokpit bardziej naplakowany, tym jasniej odbijał światło. Również odbijające się promienie słoneczne w kałużach lub mokrej nawierzchni. Niby jak pada to słońce nie swieci, ale np w roztopy lutowo/marcowe - słońce ostro daje a śnieg przy drodze nawilża ją nieustannie :bigrazz:

Na żaglach świetna sprawa.

Na stoku mnie nie przekonały. Wolę gogle. Szczelne, przy szybkich zjazdach łzy nie lecą do uszu. Ale to kwestja budowy okularów. Moje jak widać mało chronią od wietru :icon_biggrin:

A teraz minusy.

W samochodzie tył mam oklejony ciemną folią. Samochody które jadą za mną mają zielone lub fioletowe szyby. Jakaś gra światła czy też rozczepianie wiązki. Nie znam sie na tym, jakiś fizyk Ci to wyjaśni. Niby nie przeszkadza, ale jak wypatruje nieoznakowanego wózka policyjnego to juz je zdejmuję.

Patrzac na ciekłokrystakiczny wyświetlacz komputera samochodowego (zielony, nie kolorowy) widać ciemne smugi, zdejmujesz okulary i normalka.

Na moto podobnie. Niby szybka przezroczysta a widze przez nią wszystkie kolory tęczy. Może to kewstja jej jakości...... nie wiem. Oczywiście, nie jest to tak, że zawsze tak jest. Tylko przy określonym kącie padania promieni słonecznych. No to chyba wszystko. Starałem sie dokładnie oddać moje wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polaryzacja jest największa gdy źródło światła (słońce) znajduje się po naszej prawej lub lewej stronie, 90 stopni.

 

Bawiłem się filtrem polaryzacyjnym do aparatu i gdy słońce było za lub przedemną to polaryzacja była bardzo malutka, wręcz niezauważalna. Także nie zawsze to działa tak idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polaryzacja niweluje odblask,zaś kolor soczewki czerwony lub żółty podnosi kontrast. Wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją(ta naprawdę wysoka półka) dają taki sam efekt przy normalnym barwieniu szarym lub brązowym. Takie okulary czerwone lub żółte od lat używają strzelcy(można przyuważyc na zawodach). Muszę Cię zmarwić @Karolek850, za taką cenę to zwykły sh*us jest...cena okularow przecisłonecznych to 70% koszt soczewek optycznych i 30% koszt produkcji oprawy, nie biorąc pod uwagę dodatkowych kosztów za samo logo ;D. Bierzcie to pod uwagę kupując okulary przecisłoneczne, beside z wielkim żalem musze napisac że polaroid od jakiegoś czasu jedzie już tylko na swoim znaku firmowym..jakośc ich okularów znacznie sie pogorszyła..Nie kupowałabym tego, bez uprzedniego przymierzenia i sprawdzenia jakości...

 

W samochodzie tył mam oklejony ciemną folią. Samochody które jadą za mną mają zielone lub fioletowe szyby. Jakaś gra światła czy też rozczepianie wiązki. Nie znam sie na tym, jakiś fizyk Ci to wyjaśni. Niby nie przeszkadza, ale jak wypatruje nieoznakowanego wózka policyjnego to juz je zdejmuję.

Patrzac na ciekłokrystakiczny wyświetlacz komputera samochodowego (zielony, nie kolorowy) widać ciemne smugi, zdejmujesz okulary i normalka

To oznacza, że naprawdę masz filtr polaryzacyjny :)Taki jest niestety efekt, jeżeli patrzysz na wyświetlacze. To działa też w drugą stronę, są specjalne testery(plastikowa ramka szarą folią), na które patrząc normalnie- widzisz tylko szare tło, zaś jak założysz okulary z filtrem polaryzacyjnym widzisz obrazek. W kazdym dobrym zakładzie optycznym powinni mieć takie cudo.Warto w ten sposób sprawdzać, czy rzeczywiście jest ten filtr.Czasami jest naklejka, ze dane okulary owy filtr posiadają, a nie ma. I na odwrót.

trochę info nt soczewek okularowcych dla kierowców:

http://www.jzo.com.pl/pl/pages/content/9.html

Uwaga:soczewka drivewear ma bardzo ciemne zabarwienie podstawowe!!

Pozdrawiam!

Ola

Edytowane przez zozol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Po jakiś dwóch godzinach od założenia, zacząłem mieć jazdy jakbym wrzucił jakiegoś słabego halucynogena - czerwona cegłówka na domach była fioletowo-różowa, strumienie także miały taki kolor, ewentualnie niebiesko-zielone, po pewnym czasie efekt psychodeli się nasilał i wchodził w inne otoczenie, oczy bolały i mało brakowało żeby elfy zaczęły biegać po polach.

 

No i mam pytanie.

Te okulary mają ograniczony czas założenia czy to przez niskie położenie słońca, czy też przez szybę od kasku jest taki efekt, a może można być uczulonym na polaryzację?

 

Dodam jeszcze, że nigdy nie używałem przeciwsłonecznych, lubię smakować naturę na żywo ale w tym roku jest wyjątkowo rażące słońce no i spróbowałem, z takim oto efektem.

 

 

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiwor, jakiego koloru miales szkla ?

 

Generalnie najlepsze sa szare lub brazowe, zielone tez daja rade. Rewelacyjn´ne sa G15 ( Ray Ben ) - mieszanka zielonego z jakims ciemniejszym kolorem - pewny do konca nie jestem czy z ciemno szary.

 

Te kolory nie przeklamuja kolorow naturalnych lub przeklamuja je najmniej.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam brązowe.

 

Tak czytam ten temat, dziś spróbowalem w samochodzie i nie widzę zalet. Te okulary oszukują, fałszywie dostrajają rzeczywistość, są jak używka, np jak kawa, która sztucznie pobudza.

Jadąc samochodem człowiek czuje się pewniej ale dla bezpieczeństwa ważne jest też wyłapywanie cieni i niezgodności, a te okulary wszystko wygładzają.

 

Oczywiście wszystko jest dla ludzi ale ja mówię nie(kawy też nie piję) i nie polecam.

 

Trzeba będzie spróbować zwyklych przeciwslonecznych.

Edytowane przez spiwor

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...