Skocz do zawartości

R1 2004


Osek22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Nigdy nie przywiazywalem do tego szczegolnej uwagi bo wydawalo mi sie to normalne. Po odpaleniu moto, do momentu kiedy silnik nie nabral odpowiedniej temp (ok 50C) z wydechu wydobywaja sie szare spaliny. Po tym, jak moto sie rozgrzeje wszystko wraca do normy i tyko slychac, ze chodzi. Nie zwrocilbym na to uwagi gdyby nie to, ze odpalilem moto po zimie i mnie troche zakurzylo :) bardziej niz zawsze, ale po rozgrzaniu ustalo. W zeszlym sezonie wlalem za duzo oleju. Czy to mozliwe zeby brala olej? Wtedy powinna dymic chyba caly czas?? A moze to calkiem normalne??

W przyszlym miesiacu jade na serwis do Yamahy i mam nadzieje ze nie bede musial wyskoczyc z powazniejszej gotowki...

 

Ps. dodam, ze moto regularnie serwisowane w UK, a oleju mi za duzo wlali w serwisie w Pile. Omijajcie duzym lukiem...

 

Pzdr

Edytowane przez Osek22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ZiuT i radze ci sie wiecej nie dopytywac :)

W motocyklu tego raczej nie zauwazysz, ale w Subaru po jego zakupie mialem jakies poltora litra oleju ponad stan ( to taka dygresja zebyscie nie mysleli ze tylko serwisy w Polsce strzelaja babole ) - silnik lekko dymil przy zmianach biegow i cale wnetrze komory silnikowej bylo pokryte mgla olejowa. W zwiazku z tym ze podczas odbioru samochodu 2 dni przedtem wszystko razem z silnikiem bylo wymyte i wyszlifowane na wysoki polysk wiec stalo sie to na przestrzeni jakichs 200 - 300 km.

Tak ze porada Lime jak najlepsza - odciagnij olej przy pierwszej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja troche z innej beczki ale zwiazane ze stanem oleju.

Otoz po zakupie RRy wczytalem sie w serwisowke i wyczytalem ze stan sprawdza sie w taki sposob ze trzeba uruchomic silnik na 5 min potem go wylaczyc i odczekac jakies 3 min i sprawdzic stan. Wiec tak zrobilem i po tych 3 min mam stan na prawie max ale jak moto postoi sobie pare godzin to okienko jest juz zakryte cale.

Byc moze i u R1 tak jest i serwis zrobil to dobrze a tobie wydaje sie ze masz za duzo oleju.

Do tej pory zawsze sprawdzalem poziom na zimnym zazwyczaj po nocy ale serwisowka chyba nie klamie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja troche z innej beczki ale zwiazane ze stanem oleju.

Otoz po zakupie RRy wczytalem sie w serwisowke i wyczytalem ze stan sprawdza sie w taki sposob ze trzeba uruchomic silnik na 5 min potem go wylaczyc i odczekac jakies 3 min i sprawdzic stan. Wiec tak zrobilem i po tych 3 min mam stan na prawie max ale jak moto postoi sobie pare godzin to okienko jest juz zakryte cale.

Byc moze i u R1 tak jest i serwis zrobil to dobrze a tobie wydaje sie ze masz za duzo oleju.

Do tej pory zawsze sprawdzalem poziom na zimnym zazwyczaj po nocy ale serwisowka chyba nie klamie??

 

Nigdy nie sprawdzam oleju na zimno. Po zgaszeniu silnika odczekuje 5-10min i wtedy sprawdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też do tej pory myślałem, że poziom oleju sprawdza się na gorącym silniku... Ale niedawno był o tym temat w tym dziale no i ku mojemu zdziwieniu zarówno Adam M. jak i Piotrek Dudek oświadczyli, że olej sprawdza się na silniku zimnym... A oni obaj w tych kwestiach mylić się nie mogą :) Człowiek cały czas się uczy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też do tej pory myślałem, że poziom oleju sprawdza się na gorącym silniku... Ale niedawno był o tym temat w tym dziale no i ku mojemu zdziwieniu zarówno Adam M. jak i Piotrek Dudek oświadczyli, że olej sprawdza się na silniku zimnym... A oni obaj w tych kwestiach mylić się nie mogą Człowiek cały czas się uczy...

 

Tylko wlasnie widzisz ja odwrotnie. Zawsze sprawdzalem na zimnym przed uruchomieniem a teraz doczytalem ze jest inaczej. A z calym szacunkiem do wiedzy obu panow to serwisowka chyba sie nie myli.

 

Nie wiem moze niech oni sie wypowiedza na ten temat moze zrobi sie jasniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...