Skocz do zawartości

Pytanie o dobór dysz


Prałat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sytuacja wygląda tak:

- Yamaha Wild Star 1600

- filter powietrza to wkład K&N

- wydech V&H Longshots - otwarty.

 

Pytanie - jakie dysze zastosować? Macie już jakieś sprawdzone, czy pozostaje metoda prób i błędów?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam. Adam, świece są spoko chyba, przynajmniej przy ostatnim serwisie latem tak było. Natomiast moje odczucia są takie:

- spadła elastyczność

- sprzęt nie ma takiego odejścia, jak na oryginałach,

- spadek mocy - V max. dochodzi w porywach do raptem 165-170.

Prędkość nie jest najważniejsza, ale mam wrażenie, że wymiana dysz poprawiłaby osiągi. Silnik nie ma tego ciągu, jak poprzednio. Sporo już jeżdżę na tym układzie, można sie przyzwyczaić, ale zawsze pozostaje to "ale".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym moto jest tylko jeden gaźnik,a iglica nie ma nacięć.Można tylko podkładkę podłożyć,lub założyć inną.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek sprawdził bym poziom paliwa jaki jest, i jeśli jest jeszcze możliwość to go delikatnie podniósł.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Pawle przed zakupem Dynojet jednak sprobowalbym podkladke 1mm pod iglice, szczegolnie ze to jeden gaznik. Z Dynojetami mam fatalne doswiadczenia, niby instrukcja jest tylko absolutnie nie dostajesz tego co ci obiecuja i dalej musisz sam walczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prałat - z pracami przy gaźniku trzymaj się kolejności:

 

1. dobór dyszy głównej

2. ustawienie iglicy

3. ustawienie poziomu paliwa

 

Przy takim przelocie ja opisałeś to dysza główna na pewno większa, nie zapomnij też o dyszy wolnych obrotów. Sprawdź, może Factorypro ma coś w swojej ofercie do Wild Star, to łatwiejsze do opanowania niż Dynojet i będzie mniej żłopać :bigrazz: jak trafisz factory to w zestawie będzie wybór dysz i co najważniejsze regulowane iglice z "ciekawszymi" krzywiznami.

 

pzdr, Pastor.

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. dobór dyszy głównej

2. ustawienie iglicy

3. ustawienie poziomu paliwa

 

Według moich anuk kolejność absolutnie nie poprawna.

 

Każda regulacje gaźnika zaczyna sie od ustalenia poziomu paliwa i a jego podnoszenie wzgledem oryginału to takie małe oszustwo na które można sobie pozwolić w bardzo małym stopniu.

 

Potem ustala sie obroty jałowe jakie kolwiek bo to przecież do nich mamy stroić cały układ! Silnik nie moze gasnać. Po rozgrznaiu silnika tak długo wzbogacamy mieszanke aż nasze świeczki czy jaki kolwiek inny przyrzad nie powie ze jest dobrze(jesli regulacja nie daje zadnych skutków) wymieniamy dysze na wikszą. Ja chodze do znajomego zegarmistrza i dorobi mi dysze jakie sie zywcem mi spodobaja. Według mojego nauczyciela Pracowni silnikowej w technikum zmieniamy wartości co "10". Generalnie cieżko wyczuć bez odpowiedniego sprzetu mniejszy przeskok(jednak wszystko zalezy od pojemnosci sprzetu i własnie tego czy ma 1 gaźnik czy wiecej itp.)

 

Jak ustawimy poprawnie obroty biegu jałowego zabieramy sie za iglice to najistotniejsza część bo reguluje skład mieszanki od 1/4 uchylenia przepustnicy do 3/4. Czyli obrotów których używa sie najczesciej. Regulalacja iglicy w warunkach polowych wyglada własnie na jeździe motocyklem z takimi wartosciami uchyłu przepustnicy.

 

Na koniec zostaje najbardziej upierdliwa sprawa czyli dysza główna odpowiada za skład mieszanki od 3/4 uchyłu przepustnicy i tu generalnie wolna amerykanka ja nieznam dobrego sposobu polowego. Wmiare dokładna jest metoda porównawcza do tego samego sprzetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wueska masz rację, tylko nie zajarzyłeś że facet ma to już zrobione :bigrazz: Ale założył puste wydechy + filtr powietrza K&N i aktualnie ma przeciąg w silniku. Zmieni dysze główną na większą i trzeba to sprawdzić na hajłeju jak sprzęt idzie na pełnej k*rwie. Czy jest dobrze dobrana, czy silnik sie nie dławi i jaką rozwija prędkość maksymalną. Potem może sobie skorygować poziom paliwa według potrzeby czy uznania.

 

pozdr, Pastor.

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu gdybac o poziomach paliwa, ustawianiu (skład miesznaki na biegu jałowymto ja ustawiam tak aby moto nie gasło i trzymało na ciepłym silniku obroty około 1000 RPM potem dysza główna i po kolei iglica , wolne obroty).

 

"Dynojety" sobie odpuść bo:

 

Mam w szafie jakiś komplet dysz od Cobry, także coś dobiorę.

 

Jeśli to zestaw od wydechów do XV 1600 to wsadzaj od razu największą dyszę (przeznaczona do motocykla z akcesoryjnym wydechem i "sportowym" filtrem) i próba. Gaźnik wyjmuje się w WS 10 minut :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Prałat nie ma wydechu Cobry.Ale z ta dyszą może być dobry sposób.Mam u siebie hyperharger i wydechy Cobry i wszystko by było ok ale podniosłem iglicę o jeden ząbek i na trasie do Chorwacji miałem zużycie mniejsze niż On.Ale jeszcze nie jest to, czego można by się spodziewać.

Edytowane przez piter 1600

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...