Skocz do zawartości

- zrób sobie sprzęta...


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy,

może to niezbyt na temat ale na stronie Yamahy znalazłem parę ciekawych rzeczy.

Mają tam dla motocyklistów-modelarzy fajne modele papierowe motocykli.

Jest kilka ciekawych motorków...

Sam wybrałem R1 i DSC11, ale mają XJR1300, V-maxa i inne. Ściągasz pliki w formacie *.pdf i drukujesz na drukarce a potem tylko sklejasz.

Jak za oknem pogoda do d... to fajna zabawa, polecam i pozdrawiam, robert.96

 

link:

http://www.yamaha-motor.co.jp/eng/papercra...raft/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

- no na zwykłym to raczej nie.

Najlepiej na 250-ce, biały kartonik wizytówkowy i druk obojętny, laser czy atrament.

Jak wydrukujesz to warto taką kartkę prysnąć lakierem akrylowym, bezbarwnym w sprayu (AcrylLack-motip).

Pliki są z Acrobata niestety zahasłowane - nie można dokonać zmian w grafice...

Ale skala jest dość duża i można samemu coś przebudować, dodać własne elementy, linki, światła...

W każdym bądź razie baza do popisu jest super...

pozdrawiam, robert.96

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak to jest z tym zapałem... ale jak się wkręcisz to fajna zabawa, zwłaszcza jak widzisz efekt.

No i tą pieprzoną zimową porą człowiek rozwija się manualnie :lol:

Ale zabawa jest przednia, zwłaszcza jak kombinujesz jak tu połączyć części silnika, tłumików. To nie to samo co plastikowe modele, tu wszystko musisz sam zrobić, wymodelować...

Kiedyś chciałem sam zaprojektować-zrobić model mojego Dragsia, ale jak zacząłem kombinować to zapał minął.

A tu Yamaha się postarała! ...są gotowce!!!

:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś spróbowałem tych papierowych modeli, ale że jestem chłopak "nie aż tak cierpliwy" to po 3 dniach rozjeżdżania sie palców na tym papirze :D pół modelu wylądowało zmięte w koszu... i od tamtej pory preferuje modele plastikowe... tam też coś zawsze można troche przeropbić :buttrock: skleiłem już Honde CB400 (wersja torowa), Hayabuse, MV Aguste F4 Special Parts i w pudelku nie sklejona lezy R1 - ale to na specjalną okazję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... :lol: :lol: :lol: , nie wymiękaj kolego!

Ja też się wk....łem jak mi coś do paluchów się przylepiało.

V-max do tej pory leży niezkończony...

Ale jest do tego dobry klej HERMOL. Fajnie i szybko łapie a jak coś jest nie tak to można jeszcze jakiś czas manewrować lekko przesówając...

 

Ja jak to kleiłem to leżałem w łóżku z girami w gipsie, więc nie miałem nic innego do roboty... ale takiego przymusu nie polecam!!!

 

pozdrawiam, robert.96

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...