Skocz do zawartości

pękające ramy GSXR1000 K5-K6


Rekomendowane odpowiedzi

Suzuki w US rozpoczęło kampanie wymiany lub wzmacniania ram w K5-K6. Nie wiadomo jak u nas ale jak ktoś ma to niech próbuje.

 

http://www.gixxersforsale.com/2009/01/2005...0-frame-recall/

 

http://www.suzukicycles.com/Recalls/pdf/GS...bsiteLetter.pdf

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tu o ramy z rocznikow 05 - 06 ktore maja byc sprawdzone pod wzgledem pekniec u najblizszego dealera i w wypadku ich nie znalezienia wzmocnione specjalna plytka przez wspawanie jej, a w wypadku pekniec wymiana ramy.

Wynika z tego ze fma Suzuki Japan dopuscila mozliwosc spawania ram, co daje odpowiedz na ostatnia klotnie na forum w tym temacie.

Sprawa nie dotyczy ram powypadkowych, ktore nie podlegaja wymianie i naprawom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

linka do wiadomości. może i mają, albo u nas lepiej dbają o klientów, bo "Właściciele GSX-R1000 oraz dilerzy zostaną zawiadomieni o możliwej usterce i o konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, który dokona kontroli i ew. wymiany elementów potencjalnie niebezpiecznych." :rolleyes:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odnośnie tego tematu jestem tylko ciekaw jak w obecnej sytuacji zachowają się prywatni importerzy...

Sam w zeszłym roku reklamowałem silnik, który wybuchł mi podczas jednej z rund w Poznaniu i tu muszę przyznać że SMP stanęło na wysokości zadania i odbudowało mi silnik na kompletnie nowych częściach, gdzie wartośc tej naprawy po cenach detalicznych grubo przekroczyła wartośc całego motocykla. To też tak a propos tego że "w nowym motocyklu nic nie ma prawa się popsuć..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i co Panie Piotrze???

 

tylko niech Pan nie banuje tego tematu :)

 

 

Co ty tam wiesz. teraz wszyscy beda umierali bo beda sie ramy łamały po spawaniu. sluchaj moderatora bo tylko on prawde ci powie :D

 

A tak na serio na pewno suzuki w odopowiedni sposob przekaze informacje jak i gdzie to spawac itd. nie zmienai to faktu ze reka spawacza to najwazniejszy element w tej calej ukladance. Nie wzieli by odpowiedzialnosci za takie zabiegi jesli mialo by to byc niepewne.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki przekazuje informacje jak naprawiac ramy

 

http://jsdproducts.com/Downloads/asmc_008698.pdf

 

i nie ma tu mowy o zadnym spawaniu !!!

 

"If no cracks are found, a frame reinforcement brace will be attached to the frame using bolts and epoxy adhesive."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to ciekawy temat,bo osobiscie jezdze K6 litrem i nie pojawila mi sie zadna usterka dotyczaca ramy,ia takze wsrod tych osob ktore znam i jezdza tym motocyklem tez nie!ale skoro sie pojawila tak plotk ato cos w tym musi byc,pozostaje mi na biezaco kontrolowac i tyle :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przymierzam sie do kupna GSXR 1000 K5 ze stanow. jade go ogladac w srode. panowie na co zworcic uwage przy zakupie, jak i gdzie ogladac ta rame. boje sie teraz kupowac gsxr jak sie nacztalem:/ jetem ogolnie zwolennikiem hondy, czy odpuscic sobie k5 i dalej szukac 954?? Poradzcie jak ogladac gsxr i co zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...