Skocz do zawartości

Yamaha YZF R1 z 2004 a 2005/6


Piekarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Mam takie pytanko czy różni się czymś Yamaha R1 z 2004 r (rury już pod siedzeniem a nie z boku bo te z boku mają 150 koni) od R1 z 2005/6r??? Chodzi mi o moc silnika. Kupiłem wczoraj z 2004r i mam napisane w dowodzie 126 kW co daje 172 konie a w ogłoszeniach sprzedaży R1 z 2005,2006 r podają 180 koników.

To chwyt marketingowy czy silniki zostały zmodyfikowane???Moim zdaniem wyglądają identycznie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Piekarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadna,pierwsza seria R1 04 R1 byla najmocniejsza ( te z niskimi numerami ) i te silniki mialy najlepsze wyniki na hamowni.Blisko 160 KM mierzone na Dynojet.Pozniejsze egzemplarze maja troche mniejsza moc,aczkolwiek Yamaha oficjalnie podala 3 km wzrost mocy w przypadku modelu na 2006 poprzez inaczej montowane prowadnice zaworowe i zmodyfikowany ksztalt komory spalania.

 

Analiza tych wczesnych silnikow wykazala za byly one raczej specjalnie dopieszczone,ciensza uszczelka pod glowica i blokiem,ciezar tlokow wyrownany do 0.1 grama,itd.

 

Nigdy nie traktuj powaznie oficjalnych danych,przewaznie biora sie one z hamowni ustawionej na biurku w kampani reklamowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadna,pierwsza seria R1 04 R1 byla najmocniejsza ( te z niskimi numerami ) i te silniki mialy najlepsze wyniki na hamowni.Blisko 160 KM mierzone na Dynojet.Pozniejsze egzemplarze maja troche mniejsza moc,aczkolwiek Yamaha oficjalnie podala 3 km wzrost mocy w przypadku modelu na 2006 poprzez inaczej montowane prowadnice zaworowe i zmodyfikowany ksztalt komory spalania.

 

Analiza tych wczesnych silnikow wykazala za byly one raczej specjalnie dopieszczone,ciensza uszczelka pod glowica i blokiem,ciezar tlokow wyrownany do 0.1 grama,itd.

 

Nigdy nie traktuj powaznie oficjalnych danych,przewaznie biora sie one z hamowni ustawionej na biurku w kampani reklamowej.

 

Dziękuję Tomku serdecznie za fachową odpowiedź. Cieszę się, że nie kupiłem jakieś przejściówki-wynalazku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i mam napisane w dowodzie 126 kW co daje 172 konie a w ogłoszeniach sprzedaży R1 z 2005,2006 r podają 180 koników.

To chwyt marketingowy czy silniki zostały zmodyfikowane???Moim zdaniem wyglądają identycznie.

 

Z Ram Air, kolego

 

Nigdy nie traktuj powaznie oficjalnych danych,przewaznie biora sie one z hamowni ustawionej na biurku w kampani reklamowej.

 

Tomekd, czytam i wymiekam. Wypowiedz istotnie godna Experta. :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no to jeszcze jedno pytanko

posiadam motocykl yamahę R1 rok 2006

w dowodzie mam podaną moc 114,2 KW

to daje jakies ponad 150 KM...... :icon_question: :rolleyes:

 

teraz czy były jakies zdlawione wersje na 150 Km czy ktos sie poprosto rąbnął pisząc dane? :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość koni mechanicznych podawana przez producenta ma się nijak do rzeczywistej mocy oddawanej na tylnym kole i jest tylko informacją stricte marketingową. Ostatni przykład z reklamy Vmaxa o pierwszym motocyklu seryjnym z silnikiem o mocy 200kM ma się nijak do rzeczywistości.

Bardzo ważną sprawą utrzymania zadeklarowanej mocy jest zachowanie bardzo ścisłych norm dokładności montażu na linii produkcyjnej a z tym jest różnie.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...