Skocz do zawartości

Przewody w oplocie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W tym sezonie postanowiłem zainwestować trochę w sprzęta. Opony mam już wybrane, są to pirelli diabolo strada, mam nadzieję, że będą sprawować się równie dobrze jak aktualne łyse już bridgestony bt 020, albo nawet lepiej. O ile o oponach jako takie pojęcie mam, jaka firma dobra itp. to o przewodach hamulcowych nie mam zielonego pojęcia.

 

Możecie mi polecić jakieś w miarę dobre, atestowane przewody hamulcowe w oplocie do mojej hondy seven fifty? jak już pisałem, nie mam o tym zielonego pojęcia. Najchętniej kupiłbym już jakiś gotowy zestaw, bo nie ufam panu Władkowi z garażu obok, że mi poprawnie obrobi przewody kupione na straganie.

 

Interesuje mnie tylko przód, no chyba, że dokupienie tyłu to będzie kwestia kilkudziesięciu pln.

 

Są w ogóle jakieś gotowe zestawy? Najbardziej interesują mnie jakieś sklepy w necie, ale zwykły sklep tez może być.

 

Rodacy pomocy!

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, ja do swojej cebulki zakładałem przewód cięty na metry.

Mój mechanior dobrał długość, zarobił końcówki i skasował 100 zł.

Z tego co widziałem, gotowe są dużo droższe, a ten co mam, sprawuje się rewelacyjnie.

Grunt, to dobry fachowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem zapytać, ile taki komplecik może kosztować??

 

Jakoś nie mam zaufania do takich składanych ręcznie przewodów, jednak atest to atest, chodź też może się rozwalić.

 

W swojej sevence mam przewody z 1993 roku, więc już najwyższy czas, aby je wymienić.

 

Dostęp do dobrego mechanika mam, ale tani to on nie jest. Ale zastanowię się nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotowe zestawy robi min HEL , goodrige, lucas itd.

 

Osobiscie bardziej ufam takim ktore zostaly zarobione odpowiednim urzadzeniem niz poskrecane w garażu.

 

BTW co do opon to brydze BT 20 o ktorych pisałes nie sa fajnymi oponami. mozna powiedziec ze to kaszanka pierwszej klasy. diablo strada tez szałowa nie jest. zainwestuj w dunlopa, michelina albo metzelera model Z6. continental tez jest gut ;)

 

 

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opon, to Diablo Strada moim zdaniem jest ok. Na Xj-ce do 5 000 km nie było śladu zużycia pomimo 2-3 wizyt na torze w Lublinie. Potem zaczęło ich ubywać. Mają teraz niewiele ponad 10 000 i tył praktycznie do wymiany. Są miękkie i trzymają się drogi jak przyklejone.

 

W przypadku przewodów hamulcowych, to nie ma znaczenia czy zamówisz na wymiar czy gotowy zestaw. W obu przypadkach ich końcówki będą zagniatane odpowiednim urządzeniem. Z tego co wie, Hel zagniata "na sztywno" a np. Goodridge są tak zarabiane, że można końcówkę obrócić o 1 obrót żeby dopasować do zacisku. Można obrócić TYLKO w jedną stronę.

 

W XJ-ce mam Goodridge, zakładał Michał Demczuk a jemu ufam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opon, to prosiłbym o ewentualne wypowiedzi TUTAJ, żeby nie robić syfu.

 

Co do przewodów, to dowiedziałem się właśnie, że do cebuli mej wystarczą tylko dwa, bo trójnik się wywala i przewody podłącza bezpośrednio do pompki.

 

Nie myślałem, że to aż tak kosztowne będzie, ale na bezpieczeństwie się nie oszczędza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie przewodow do Sevenki bym nie montowal, mialem orginalny zestaw frimy HEL. Przejezdzilem z nimi okolo 3 tys km i rewelacji nie bylo. Cebula to ciezki sprzet ma calkiem niezle hamulce (chyba od CBR F2) ale one sa dobre w CBR nie w duzym nakedzie. Co do ich dzialania to poprawilo sie tylko wyczucie klamki ale samo hamowanie wygladalo identycznie. Druga sprawa jest taka ze wlasciwie nie masz wyboru co do kupna przewodow bo zaloze sie ze orginalne kosztuja drozej niz stalowe HEL'a.

 

ps. przewody firmy HEL tez mozna obrocic w czasie montazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłączę się pod temat, ponieważ w tym także planuję założyć do GSXFa nowe przewody hamulcowe, oczywiście w oplocie. Z tym, że bardziej niż firmą, marką i opinią kieruję się ceną - w tym roku mam od cholery ważniejszych niż motocykl wydatków niestety. Pocieszam się, że nowe przewody, jakie by nie były, i tak będą lepsze od założonych aktualnie pełnoletnich gumowych :icon_mrgreen: Generalnie rozważam dwie opcje:

- kupić przewody w reichu albo w anglii i sprowadzić przez znajomych... pytanie tylko, czy się opłaca, póki co w reichu szukałem i specjalnie okazyjnych cen nie znalazłem :icon_rolleyes:

- druga opcja to - tak jak napisał tadeo - przewody dorabiane. Nie wiem, czy szukać warsztatu z okolic 3miasta, czy też może dałoby się to załatwić z kimś "zdalnie" (np. wysłałbym im stare przewody na wzór, czy coś...) - jeżeli macie jakieś dobre namiary to bardzo bym prosił :)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś sobie zyczy odkopie na ebay kontakt do goscia u ktorego kupilem dwa komplety good ridga za naprawde niewielkie pieniadze 250-300zł ( w ptm chcieli jakies 450-600) jak pamietam za komplet od k7 750. z koncowka ze stali nierdzewnj i koszulak kolorowa tzn jedna czarna druga czerwona wiec pisac na pw. pozdrawiam

 

jedyny minus to taki ze na przod jest lacznik czyli nie ida dwa przewody od pompy do kazdego zacisku tylko z pompy wychodzi jeden przedow a potem lacznikiem sa polaczone dwa zaciski ale to nie ma zadnego znaczenia... pzdr

 

 

ps. pisza komplet myslalem o przód i tył:)

ps1. gosc jest z anglii ale sprawdzony sprzedawca- bynajmniej przezemnie:)

Edytowane przez tra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...