Skocz do zawartości

Mercedes A klasa 1.7 TDI


Boa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jezeli chodzi o klasę A to mi się kojarzy z daewoo matiz :D

 

w sumie nawet wizualnie podobne :D

 

 

 

Zgadzam się, my na to cholerstwo mówimy matiz z gwiazdą. Parę razy powoziłem tym rydwanem. Wygląd wyglądem, ale już za kierownicą matiz to nie jest. Osobiście jednak bym nie kupił, choć ja bym nie kupił żadnego małego auta.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz luki w wiedzy :wink: Początkowo silniki 2.0 TDI pracowały na pompowtryskach i miały oznaczenie 2.0 TDI PD, ale coraz ostrzejsze normy emisji spalin wymusiły na koncernie VW opracowanie silnika TDI CR. A to wiązało się z zakończeniem produkcji 2.0 TDI PD.

 

Pozdrawiam

A mozesz mnie oswiecic od kiedy VW produkuje 2.0 TDI na common railu :icon_question:

:icon_mrgreen:

 

 

Ooo własnie :)

Kurna, poczytałem troszkę opinii i faktycznie mechanicy nie lubią za bardzo tego auta, a wiadomo, że powyżej 2001 raczej nie celujemy :(

 

Boa przestan panikowac, to jest gwiazda a gwiazdy sie tak nie psuja jak reszta :wink: Poza tym jak kupisz z pewnego zrodla i nie zakatowana maszyne to bedziesz cieszyl sie dluga i bezawaryjna jazda :cool: Ja wciaz obstaje za A klasse...

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boa przestan panikowac, to jest gwiazda a gwiazdy sie tak nie psuja jak reszta :wink:

Niestety, to nie jest już ta legendarna gwiazda, co kiedys i psuje się tak samo, jak inne auta. A egzemplarz "pewny" na wolnym rynku?Takie pojęcie nie istnieje, znam to z doświadczeń. Pewny egzemplarz można kupić od kogoś, kogo się doskonale zna i kto takie auto ma od nowego z salonu. W przeciwnym razie można bardzo się wtopić, a szczególnie w ten model. Z powodów, o których napisałem wcześniej.

A co do vw common rail, volkswagen pokazał pierwszy raz te silniki we Frankfurcie w 2007 roku, a w 2008 roku wychodziły już np w passatach. Zresztą wystarczy pogrzebać w internecie. Tak więc oli98lite ma tu rację. Pozdrawiam.

Edytowane przez grizzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, dzieki :flesje:

:icon_mrgreen:

 

...A co do vw common rail, volkswagen pokazał pierwszy raz te silniki we Frankfurcie w 2007 roku, a w 2008 roku wychodziły już np w passatach. Zresztą wystarczy pogrzebać w internecie. Tak więc oli98lite ma tu rację. Pozdrawiam.

 

Akurat ta marka jest u mnie pod wielka kreska wiec i jej rozwiazan nie sledze na biezaco...

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigam jakiś czas A140 2001 rocznik. Sztywny jak wóz drabiniasty, Tandetne plastiki.

W nszym mesiu padła przepływka (4900 zł) tyle kosztuje bo niemiachy wymyśliły i wstawiły ją w komputer silnika. Można oczywiscie kupic śmiganą 600-1000 zł + fachowiec 200 zł. Element ten często pada.

Tylne fotele pukają, stukają i generalnie wkurzaja cię. Trzeba naupychać gąbki w zatrzaski.

Jak będziesz podnosił fotel kierowcy siedząc na nim na 100% ułamiesz dźwignę od podnoszenia.

W A klasie odpada problem wymiany rozrządu (jest na łańcuchu) Kupa innych dziwnych rozwiazań przykładowo czerwona kontrolka klimy gdy się pali to klima nie chodzi hehehe wymyślili, a czerwona kontrolka od "osuszania wnętrza" pali się gdy osuszanie chodzi czyli bez ładu bez składu. Na naszych drogach częste wymiany elementów zawieszenia. Autko zrywne i dobrze trzyma się drogi, ale na autostradzie gdy miniesz tira przy 140 jest wrażenie, że się wywróci. bardzo dobrze wyglada i wyróznia się z tłumu innych szmelcwagenów. Mechanicy boją się tego wozu i kasują więcej bo to w końcu mercedes. Na forum mercedesa większość tych co kupili ten wynalazek więcej juz nie maja zamiaru kupować A klasy.

NIE POLECAM !!! Pomyśl o czymś innym. Jak kupisz szybko wspomnisz me słowa i powiesz dlaczego go nie posłuchałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przez ktore nowoczesny Diesel i tak nie zdazy osiagnac prawidlowej temperatury pracy, bo wiekszosc czasu pracuje bez obciazenia...b

W Toyce mam nagrzewnicę spalinową, więc nagrzewa się błyskawicą i szyb nie skrobię. No i ma łańcuch rozrządu, więc problem zrywającego się pieprzonego paska-ODPADA. Nie potrafię zrozumieć po kiego grzyba produkują samochody z paskami rozrządu-to automatyczne zaproszenie do szybkiego remontu głowicy :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Boa przestan panikowac, to jest gwiazda a gwiazdy sie tak nie psuja jak reszta :wink: [...]

Racja.

Psują się częściej*, a ich naprawa jest wyraźnie droższa od innych.

 

*z wyjątkiem prawdziwych mercedesów, których produkcja zakończyła się na beczce.

Edytowane przez tmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie polecam, dla kobiety na zakupy i malej ilisci pokonywanych rocznie km da rade, ale za ta kase mozna dostac cos znacznie i lepszego i moze nawet praktyczniejszego.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczi- Corsa za mała.

 

Ks-rider, masz coś konkretnego na myśli?

 

Tmi, o tak... beczkę coupe w kolorze butelkowej zieleni i z beżową, skórzaną tapicerką chętnie bym przyjął :D

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że myśleliśmy o Scenicu :D

Bujamy się 5 lat Clio i żadnej większej niespodziewajki nam nie sprawiło ;)

 

Ale chyba padnie na Mazdę 323 ~'00 tylko nie wiem z jakim motorem?

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba padnie na Mazdę 323 ~'00 tylko nie wiem z jakim motorem?

Przy deklarowanych przebiegach-polecam benzyne. DiTD Mazdy to super silnik-ale na trase. Do miasta benzyna lepsza ;)

No i w benzynie odpada ryzyko drogiej naprawy pompy(3500 pln) co czytajac forum mazdaspeed trafia sie niestety czesto. Szczegolnie w tych "okazyjnie" kupionych sztukach. U nas cale szczescie jest z ta pompa spokoj, odpukac ;) O ile duzo jezdzac mozna sobie ta naprawe pompy wkalkulowc w koszty-o tyle jezdzac po miescie to naprawa nie zwroci sie chyba nigdy....Doliczajac wymiane rozrzadu to "pakiet startowy" w takim Dieslu to juz polowa wartosci auta :)

Edytowane przez zajc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...