Skocz do zawartości

Chciałbym wymienić przednie koło w CBR900RR


pezik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety wiem tylko ze byla robiona z sukcesem, ale zadnych szczegolow.

W CBR nie robie wiec sie blizej nie zainteresowalem.

Z drugiej strony mozesz pomyslec o zmianie calego przodu z pozniejszej wersji.

Moze jeszcze Piotr cos podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko pytanie po co?

Konstruktor celowo oprawił z przodu 16" aby poprawić sterowność motocykla i zmniejszyć moment żyroskopowy przedniego koła.

Są robione takie przebudowy i te motocykle poruszają się po naszych drogach.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie lepiej kupić nową gumę 16" jak kombinować z przekładką koła ?? Pewnie ciężko dostać dobrą używkę 16-to calową ?? Moje skromne zdanie - ja bym koła nie zmieniał i tyle. Tak jak napisał Pan Piotr - koło 16 jest tam celowo zainstalowane, a nie z braku 17-stek na magazynie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko pytanie po co?

Konstruktor celowo oprawił z przodu 16" aby poprawić sterowność motocykla i zmniejszyć moment żyroskopowy przedniego koła.

Są robione takie przebudowy i te motocykle poruszają się po naszych drogach.

Jak to po co? Żeby łatwo kupić torową używaną NOWOCZESNĄ oponę. Jakoś nie widziałem żadnej Diablo supercorsy w rozmiarzę 130/16. Taka prawda, trafić używkę to jest sukces. Niestety kupić coś poczciwego i nowego też nie jest łatwo, bo wybór niewielki :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% przednie koło od VFR będzie pasowało. Jak dla mnie takie przeróbki są niezrozumiałe - ale jak to się mówi "twój cyrk - twoje małpy".

Na stronie www.cbr1000rr.de znajdziesz więcej szczegółów dotyczących przekładki przedniego koła.

 

Jak to po co? Żeby łatwo kupić torową używaną NOWOCZESNĄ oponę.

No właśnie, kupowanie używek to jakieś nieporozumienie. Tak jakbyś dla swojego dziecka kupił używane pampersy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 calowe kolo w cbr900rr to byla pomylka ale Honda z uporem godnym maniaka upierala sie przy tym do cbr929 ktora weszla chyba w 1999 roku.Narzekanie dziennikarzy na przod w 900rr bylo nieodlaczna czescia kazdego chyba testu tego motocykla.Problem ten byl spotegowany przez bardzo tez agressywna geometrie przodu,konkretnie chodzi o tzw offset czyli dystans pomiedzy osia glowki ramy a plaszczyzna przeprowadzona przez srodek widelcow.Bardzo duzo tunerow w Stanach moglo wyzyc klepiac polki o zwiekszonym offsecie.Zostalo to poprawione przez Honde chyba w 1997 roku ale 16 " obrecz zostala az do cbr929RR.

 

Wybor nowych opon do 16 " obreczy jest niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 calowe kolo w cbr900rr to byla pomylka ale Honda z uporem godnym maniaka upierala sie przy tym do cbr929 ktora weszla chyba w 1999 roku.Narzekanie dziennikarzy na przod w 900rr bylo nieodlaczna czescia kazdego chyba testu tego motocykla.Problem ten byl spotegowany przez bardzo tez agressywna geometrie przodu,konkretnie chodzi o tzw offset czyli dystans pomiedzy osia glowki ramy a plaszczyzna przeprowadzona przez srodek widelcow.Bardzo duzo tunerow w Stanach moglo wyzyc klepiac polki o zwiekszonym offsecie.Zostalo to poprawione przez Honde chyba w 1997 roku ale 16 " obrecz zostala az do cbr929RR.

 

Wybor nowych opon do 16 " obreczy jest niewielki.

929 to zupełnie inny model wprowadzony w 2000 roku pierwszy z 17" obręczą z przodu i na wtrysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ze zle pamietam, bo wydawalo mi sie ze pierwszy model ktory wyszedl byl od razu nazywany 929. Zeby dokladnie to sprawdzic musialbym przeszukac stare pisma z lat 90 tych, a ze mi sie nie chce to przyjmijmy ze ty masz racje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...