Skocz do zawartości

WYŻSZE KARY ZA PRĘDKOŚĆ


ZIGGI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yo!

 

Podwojna ciagla jeszcze nikomu opon nie przebila, a miec skuter i nie pchac sie w korkach to... na ch*j Ci skuter?

 

Pzdr

Zapomniałem dodać, że wtedy jadę na moto :crossy: i według mojej opinii omijanie korków "na siłę" jest mocno niebezpieczne. Tutaj akurat myślałem o jednej z ulic w Bełchatowie - wąska, zakaz wyprzedzania, ciągle zakorkowana. Ja na moto nie przepycham się w tym miejscu, ale dzieciaki na skuterkach - owszem. Uważam to za zbyt ryzykowne.

 

Jeśli jadę samochodem, to staram się umożliwić przejazd motocyklistom i skuterkom. Wiem, jakie to wkurzające, kiedy przez jednego kierowcę trzeba stać w korku... bo np. nie dojedzie do którejś z krawędzi swojego pasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrzcie :bigrazz: Gdybym to ja tak jechał, usłyszałbym sporo o tym, jaki ze mnie pirat i bandyta. O, jakie używanie miałby ten trep z "Uwaga pirat", jaką gębę pełną frazesów, gdybym to ja zasuwał tak samochodem.

 

A tu Policja. Dlatego też za chwilkę zapewne się okaże, że tak naprawdę to oni jechali na sygnale, ale akurat zalało głośnik a lampy się przepaliły :evil: No pech, panie... :icon_twisted:

 

Mam jednak nadzieję, że dostaną po naście punktów i 1000 zł "nagrody".

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższe kary nie nie i jeszcze raz nie. Najbardziej w****ia mnie nazywanie kierowców ,którzy jada szybko piratami podczas gdy fajfusy, które znalazły prawo jazdy w czipsach i stwarząja prawdziwe zagrożenie są cacy. Może trzeba mnie zastrzelić bo w sobotę wracając z W-wy na kilku odcinkach autostrady ciąłem(puszką) 220 km/h?. Co za psychopatyczne nastawienie karać i karać. Kary w porównaniu do naszych dochodów i tak są wysokie. :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższe kary nie nie i jeszcze raz nie. Najbardziej w****ia mnie nazywanie kierowców ,którzy jada szybko piratami podczas gdy fajfusy, które znalazły prawo jazdy w czipsach i stwarząja prawdziwe zagrożenie są cacy. Może trzeba mnie zastrzelić bo w sobotę wracając z W-wy na kilku odcinkach autostrady ciąłem(puszką) 220 km/h?. Co za psychopatyczne nastawienie karać i karać. Kary w porównaniu do naszych dochodów i tak są wysokie. :banghead:

 

 

dla nas napewno zwyklych zjadaczy chle sa tanie i jak splunac ;/ dlatego najlepsze bedzie wprowadzeni mandatow w systemie finlandzkim w zalerznosci od dochodow, ale patrzac na to z drugiej strony im beda wyzsze tym lepiej moze wkoncu zaczna wszycy jezdzic tak jak powinni bylo by napewno bezpieczniej ... i jak to powiedzial moj znajomy "nie predkosc tylko technika stanowi twoja przewage"

 

 

no i po tym poscie zaraz zostane zaszczuty tym jaki to ze mnie "motocyklista" ehhh... trudno przyjme prawie wszystko ;)

 

a i jeszcze jedno kara ma byc wysoka aby byla kara :)

Edytowane przez Notturno SV

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jednak wolałbym lepsze drogi od wysokich kar. Żadne restrykcje nie wpłyną na to, że poruszanie się po Polsce jest zdecydowanie mniej bezpieczne niż po Szwajcarii...

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jednak wolałbym lepsze drogi od wysokich kar. Żadne restrykcje nie wpłyną na to, że poruszanie się po Polsce jest zdecydowanie mniej bezpieczne niż po Szwajcarii...

 

pozdr

 

 

co za tym idzie powinnismy wolniej :D

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla nas napewno zwyklych zjadaczy chle sa tanie i jak splunac ;/ dlatego najlepsze bedzie wprowadzeni mandatow w systemie finlandzkim w zalerznosci od dochodow, ale patrzac na to z drugiej strony im beda wyzsze tym lepiej moze wkoncu zaczna wszycy jezdzic tak jak powinni bylo by napewno bezpieczniej ... i jak to powiedzial moj znajomy "nie predkosc tylko technika stanowi twoja przewage"

no i po tym poscie zaraz zostane zaszczuty tym jaki to ze mnie "motocyklista" ehhh... trudno przyjme prawie wszystko ;)

 

a i jeszcze jedno kara ma byc wysoka aby byla kara :)

 

 

Kara aby spełniała swoją prewencyjną rolę ma być nieunikniona a nie wysoka. :clap:

Edytowane przez marrio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kara aby spełniała swoją prewencyjną rolę ma być nieunikniona a nie wysoka. :clap:

 

 

zgadzam sie :clap: po co wysoko karac wazne zeby ukarac. Nie sztuka wypisac mandat na 500zl i sciagac go 5 lat lepiej 100zl i pouczenie moze wtedy bylo by inaczej :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie :clap: po co wysoko karac wazne zeby ukarac.

 

Idea karania dla samego karania nic nie przyniesie.

 

Kara musi być bolesna i odstraszająca. Kogo przestraszy 100 zł i pouczenie? Kogo powstrzyma to choćby przed wjechaniem na skrzyżowanie gdy na sygnalizatorze jest czerwone światło?

 

W Niemczech kilka lat temu zauważyli, że dużo pieszych ginie na przejściach dla pieszych. Co zrobili? Mandat 1000 euro dla pojazdu, który nie zatrzyma się przed pieszym, gdy ten chce wejść zmienił statystyki.

 

Morał jest prosty jak budowa cepa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea karania dla samego karania nic nie przyniesie.

 

Kara musi być bolesna i odstraszająca. Kogo przestraszy 100 zł i pouczenie? Kogo powstrzyma to choćby przed wjechaniem na skrzyżowanie gdy na sygnalizatorze jest czerwone światło?

 

W Niemczech kilka lat temu zauważyli, że dużo pieszych ginie na przejściach dla pieszych. Co zrobili? Mandat 1000 euro dla pojazdu, który nie zatrzyma się przed pieszym, gdy ten chce wejść zmienił statystyki.

 

Morał jest prosty jak budowa cepa.

 

 

 

 

To proste powtarzam nieunikniona- jeśli za każdym razem, albo prawie za każdym Cię złapią to Ci się odechce łamać przepisy. Kara, która jest hipotetycznie wysoka ale prawdopodobieństwo, że Cię złapią znikome to i tak łamiesz te przepisy najlepszy dowód: dwa lata więzienia za prowadzenie pod wpływem i co i nic pijaki i tak jeżdżą bo ryzyko, że trafią na patrol, który ich skontroluje jest niskie.

Edytowane przez marrio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, któryś z was został ukarany mandatem z fotoradaru przez straż wiejską w latach 2004-2007?

 

http://www.tvn24.pl/-1,1624582,0,1,zlapali...,wiadomosc.html

 

Nie odpuszczać sk.....m! Oni egzekwują prawo, to wy też! Mnie niestety nie złapali, a szkoda, bo byłbym pierwszy w kolejce :evil:

 

pozdr :icon_mrgreen:

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kumpla złapali i kumpel już działa.

 

http://www.tvn24.pl/0,1627816,0,1,rzad-osz...,wiadomosc.html

 

"Zejście z wydatkami na modernizację dróg krajowych do poziomu 700 mln złotych w tym roku i następnych latach oznacza przy rosnącym natężeniu ruchu znaczące pogorszenie stanu sieci, pogorszenia stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego i radykalne rosnące potrzeby na realizację głębokich i kosztownych modernizacji – wytyka wiceszef komisji infrastruktury."

 

No popatrzcie, jednak występuje zależność bezpieczeństwa od stanu dróg :icon_razz:

 

Ale ten news nie jest taki zły :bigrazz: Widzę szerokie pole do popisu w kwestii stawiania nowych fotoradarów! :evil:

 

pozdr

LYsY

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...