Skocz do zawartości

WYŻSZE KARY ZA PRĘDKOŚĆ


ZIGGI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tomgor,zabierzesz mnie w kosmos :icon_question: :icon_question: :biggrin: z dala od takich popapranców....

 

Acidus, ale z ciebie to musi być kawał...... :icon_exclaim: :icon_exclaim:

Edytowane przez Syrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary co ty pie**olisz - co jest ważne - wypierdolić kogoś ot tak na bruk. Chłopie pomyślałeś o tym że ta kobieta może mieć dzieci na utrzymaniu, rodzinę.

a Ty czytałeś cały artykuł czy tylko tytuł (i resztę sobie dośpiewałeś)? :icon_eek:

 

p.s. tak, jesteś zajebisty :bigrazz:

 

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce i nie rządzę strachem. Ale chcę móc szybko reagować na różne wydarzenia. Np zmiana profilu lub stylu działalności. Odprawa tak, powód zwolnienia ? Powinien być dozwolony absolutnie dowolny nawet widzimisię właściciela/szefa. Nie podoba się ? Załóż własną firmę.

 

Wiele małych firm boi się zatrudnić pracownika bo może to być potencjalne samobójstwo. Jakikolwiek przestój, zamówień brak a pracownikom płacić trzeba. I zaczyna się kombinowanie, byle tylko mieć pracownika a go nie zatrudnić oficjalnie i w razie kłopotów szybko i bezboleśnie się go pozbyć ( nie z chęci a z konieczności ).

 

Zobacz co się dzieje w dużych firmach. Związki opóźniają ile się da konieczne redukcje ale koszty tego opóźnienia ich nie obchodzą. Ludziom płacić trzeba, związkowcom ( którzy nic dla firmy pozytywnego nie robią ) też.

 

ps. dziękuję na wielkość nie narzekam. Tak śpię ok 4 h na dobę i starcza mi to. I mam czas pisać na forum i to nawet w pracy.

Edytowane przez Acidus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie posłowie zawsze znajdą czas na bzdety i upierdliwe przepisy. Ale macie rację koledzy i koleżanki, doczekajmy się dróg, a potem możemy sięgnąć po rozwiązania choćby ze Szwecji. Szwagier za trzykrotne przekroczenie prędkości jeździł jak VIP, z tyłu, bo stracił prawko na 6 miesięcy. A u nas? Jak zawsze, będą równi i równiejsi. Biedny zapłaci pół pensji, a bogaty... Będzie mu jak zwykle wisieć i zaraz po spotkaniu z miśkami dociśnie, nie zastanawiając się, że jeździ jak przysłowiowa baba, choć porusza się po drogach (?) wypasioną puszką w stylu M klasy, albo innego cayenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie? 5tys? zdajesz sobie sprawę, że niejedna osoba zostawia tyle podczas jednej wizyty w butiku? jaki to % Twojej pensji, jeśli już zarabiasz?

jsz

 

Zdaje ... w tej chwili ok 700 zł miesięcznie.

Jak wiadomo z mandatem dostajesz też punkciki. 20,24 i dziękujemy za zdane, odebrane, skonsumowane prawo jazdy i zapraszamy ponownie.

Ps. Na zdrowy rozsądek > jeździsz przepisowo, mandatu nie dostaniesz ... tyle

miłego dnia życzę

Edytowane przez dcz333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary co ty pie**olisz - co jest ważne - wypierdolić kogoś ot tak na bruk. Chłopie pomyślałeś o tym że ta kobieta może mieć dzieci na utrzymaniu, rodzinę.

 

pracodawca nie jest pomocą społeczną, żeby musiał utrzymywać każdego pracownika przez całe życie. nie na bruk, bo są odpowiednie przepisy dot. zwolnienia pracownika. i w tym opisanym przypadku nie wyrzucał, tylko postarał się - czego nie musiał - i załatwił inną pracę: kobieta powinna być mu wdzięczna, że nie wręczył jej po prostu wypowiedzenia, a nie plwać na dobrą wolę faceta!

Tomgor, dlaczego odmawiasz przedsiębiorcy prawa dobierania sobie pracowników wg. potrzeb firmy? to może jeszcze np. wrócimy do komunistycznego systemu meldunkowego, i ze względu na nadmetraż dokwaterujemy Ci do mieszkania jakiegoś bezdomnego? przy całym Twoim socjalnym podejściu, nie sądzę byś był zadowolony z przerzucenia na Ciebie w taki sposób roli opieki społecznej - więc nie wymagaj tego od przedsiębiorcy

rola państwa powinna być - bo dla zapewnienia pewnych usług obywatelom musi. ale winna być ograniczona - inaczej tworzymy społeczeństwo nierobów nastawionych na roszczenia

 

...ale można też spojrzeć na to z drugiej strony - i nie zrozum mnie źle - ale w tym wypadku nie świadczy to o Tobie dobrze jako o kierowniku. :lapad:

 

ależ bardzo dobrze: wypełnia swoje obowiązki, zapewne mając umowę etatową (zakładam, bo generalnie takie się u nas podpisuje, zwłaszcza w takich firmach). a potem, w czasie innym niż ten za który płaci mu pracodawca - realizuje własne plany rozwoju swojej firmy. tak w każdym razie rozumiem wypowiedź Acidusa w kwestii jego dziennego czasu pracy. źle by o nim świadczyło, gdyby w 8h mieścił się zarówno z etatem, jak i z rozkręcaniem swojego biznesu - byłby jak lekarze na 6 etatach (teoretycznie po 8h każdy... taki tylko przykład, bo jaskrawy) czyli oszukiwał zarówno swojego pracodawcę, jak i nas wszystkich (bo firma z udziałem skarbu państwa) biorąc pieniądze za robotę i nie wykonując jej

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można to odczytać, że dlatego iż tak ciężko pracujesz... :lalag:

...ale można też spojrzeć na to z drugiej strony - i nie zrozum mnie źle - ale w tym wypadku nie świadczy to o Tobie dobrze jako o kierowniku. :lapad:

 

Zeby cos takiego napisac to najpierw sam zaloz firme i pracuj w niej 8 godzin dziennie, pytanie tylko, na ile masz rezerw finansowych aby odwlec plajte.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomgor - pracodawca nie to jakiś mityczny twór z kosmosu a człowiek. On tez musi wyżywić rodzinę. To pracodawca ( w szczególności mały ) powinien być pod szczególną ochroną. Jak firma padnie to nie tylko pracownik nie będzie miał pracy ale i pracodawca dołączy do osób bezrobotnych. Przepisy o zatrudnieniu mogą takiego małego pracodawcę wykończyć i zamiast 1 bezrobotnego na bruku ląduję cała ekipa + 1 ( były pracodawca ).

Generalnie na padnięciu firmy traci wiele osób ( dostawcy ( też ludzie ), pracownicy, państwo ). I masz proste równanie. Wywalić 1 osobę na bruk i uratować działalność albo zabić wszystko bo prawa pracownicze są najważniejsze.

Nikt Ci nie mówi co masz robić w domu, co jeść z kim spać więc dlaczego nie pozwalasz pracodawcy samemu decydować o swojej firmie ?

Nie chcesz być pracownikiem ? To załóż własna działalność, nikt Ci nie broni. I zobaczysz jak wtedy te przepisy, które tak wychwalasz, Cię blokują. I nagle zamiast zaryzykować i rozwinąć działalność będziesz się bał zatrudnić kogoś, bo może się nie uda i zostaniesz ze zbędnym pracownikiem, któremu płacić musisz ( lub zapłacić sporą odprawę ) ( i ani pracownik nie zarobi ani Ty ani państwo ) i nikt się nie zainteresuje czy wasz Ty co jeść ( za to wielkie halo czy pracownik ma ).

I wtedy, jak już Twoja firma przeżyje kilka lat, to pogadamy. I spróbuj coś zaplanować gdy nie dość, że stabilność ekonomiczna nie jest dobra to jeszcze możesz dostać "prezentem" od rządu w postaci jakiegoś zakazu ( tak jak teraz ustawą hazardową ) lub decyzja jakiegoś głupiego urzędnika, który zniszczy Ci firmę, bo mu się coś wydaje, a po kilku latach ... przeprosi.

Edytowane przez Acidus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja firma żyje już kilka lat i ma się dobrze ja też. jeszua nikt nie mówi o tym, że pracownika nie można zwolnić - ale nie tak dla widzimisię - bo mu sie nie podoba.

Ja naprawdę rozumiem kadrę zarządzająca - strach jest waszą najlepszą bronią. Pracownik straszony ciągłą możliwością zwolnienia robi wszystko co mu każecie, nie podnosi głosu, nie prosi o zapłatę nadgodzin, nie sprzeciwia się - dla was menagierów - ok , tak najlepiej

I proszę nie mówcie że działa to inaczej, zasłaniając się dobrem firmy itp itd - wiem jak było kilka lat temu jak o prawach pracowniczych nikt nie słyszał - ludzie bali brać sie zwolnienia /naprawde poważnie chorzy/ , bo ich szef wyrzuci, po urazach w pracy / rozcieta ręka na budowie/ wracali do roboty z obawy o utratę pracy, w wielkich koncernach - za free siedzieli po 12 h - nikt nie wiedział kiedy zostanie zwolniony

Tak chcecie rządzić , strachem - bo to daje wam siłę i pozwala zrobić wyniki.

Jakoś na całym świecie respektuje się prawa pracownicze - Które są duuużo bardziej korzystne dla pracownika i jakoś firmy nie padają, bezrobocie nie rośnie. Ale u nas lament - bo rozsądnie gospodarować i rządić w firmie jest trudno - łatwiej strachem i wyniki śrubować wyzyskiem innych podległych pracowników - taki XIX w kapitalizm

Przypomnijcie sobie biedronkę - menagerowie - też kazalibyście kobietom tak dźwigać? i pracować - pewnie a czemu nie , po co zatrudniać dodatkową osobę - pewnie z tego powodu by upadła sieć biedronek?

Tak wszyscys troszczą sie o pracownikó to widać - szef lexus, super chata itp a pracownicy - minimum krajowe - to ta troska o dobro firmy i pracowników -

Edytowane przez tomgor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na całym świecie ( a przynajmniej w dużej jego części ) przepisy są stabilne i logiczne a ryzyko prowadzenia działalności znacznie mniejsze niż w naszym cudownym kraju. Popatrz sobie jakie są koszty chociaż by kredytu, jakie wymogi i ile czasu trwa uzyskanie takowego.

 

I tak szef ma prawo zarabiać, a pracownikom płacić mało. Nikt nie musi pracować w takiej firmie. Pracownik ma prawo wyboru i ma znacznie większe pole manewru niż właściciel firmy.

 

Wybacz ale nie wierzę, że masz własną firmę, no chyba, że jednoosobowa. Gadasz jak każdy nawiedzony związkowy "działacz i obrońca" ( swojej pensji za nic nie robienie ).

 

A ta gadka o strachu to stek bzdur.

Edytowane przez Acidus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta gadka o strachu to stek bzdur.

 

Nie powiedział bym, że to stek bzdur ... Szczerze mówiąc pracodawca jeśli tylko chce może cie zwolnić "od tak". Mały % pracowników może powiedzieć, że nie boi się zwolnienia itd. A zastraszanie jest najlepszą formą podporządkowania ...

Oczywiście nikt nie musi pracować w takiej firmie, tylko nasuwa się pytanie: "Kto mnie u licha zatrudni?" Teraz nawet do układania kostki nie potrzebują ludzi bo mają aż nadmiar.

Edytowane przez dcz333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały % pracowników może powiedzieć, że nie boi się zwolnienia itd. A zastraszanie jest najlepszą formą podporządkowania ...

 

no, i tu nie masz racji: ludzie boją się utraty pracy, ale nie z powodu "widzimisię" szefa, tylko z racji sytuacji rynkowej jaką mamy. a ta czy się to komuś podoba czy nie - wynika między innymi z warunków prowadzenia działalności w naszym kraju - w tym rozbuchanej opieki socjalnej, realizowanej kosztem przedsiębiorców jako "tych wyzyskiwaczy" (i wszystkich dobrze czy też lepiej zarabiających). zwróć uwagę na rankingi jakości (łatwości) prowadzenia działalności w różnych krajach: jesteśmy blisko dna i baaardzo powoli się stamtąd wygrzebujemy, na co wpływ mają fatalne przepisy, niestabilność np. systemu prawnego, ale również ogromne obciążenia fiskalne i parafiskalne, w tym zus. a potem wyjdą jacyś stoczniowcy na ulice, bo "im się należy" (np. praca, jak za komuny), i znów rząd wywali kupę szmalu na darmozjadów, którzy nie raczą ruszyć d..y w celu zaspokojenia własnych potrzeb życiowych. tak, wiem - zakład im upadł. jak moja poprzednia firma poszła w diabły, to mi jakoś skarb państwa nie zapłacił 40tys żebym sobie łaskawie pół roku szukał nowego zajęcia :P

 

znów wracamy do złotego środka: ochrona pracownika tak, ale nie kosztem najbardziej podstawowych praw przedsiębiorcy, w tym swobody zatrudnienia tego kogo chce mieć w swojej własnej prywatnej firmie! jeśli mam dobrego pracownika, ale trafia się lepszy - prawem właściciela firmy, ba - obowiązkiem z punktu widzenia odpowiedzialności za firmę i pozostałych pracowników! - jest zadbać by mieć jak najlepszą kadrę. to, że państwowe pierdzistołki kosztem naszych podatków fundują postpeerelowskim roszczeniowcom wielotysięczne odprawy nie znaczy, że to ma być norma

 

@Tomgor: pierwszymi, którzy siedzą po -naście godzin i się o nic nie upominają są przedsiębiorcy oraz osoby na stanowiskach kierowniczych... więc proszę, przestań z taką pogardą pisać "wy" - bo to dzięki takim "nim" wyrabiającym gros PKB karetka, którą jeździsz w pracy, ma za co zatankować

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja naprawdę rozumiem kadrę zarządzająca - strach jest waszą najlepszą bronią. Pracownik straszony ciągłą możliwością zwolnienia robi wszystko co mu każecie, nie podnosi głosu, nie prosi o zapłatę nadgodzin, nie sprzeciwia się - dla was menagierów - ok , tak najlepiej

I proszę nie mówcie że działa to inaczej,

Oj chłopie, chłopie... Wychodzi z Ciebie jakaś megafrustracja. Pracowałem jako "menagier", jak z pogardą się o mnie wyrażasz, w wielkiej korporacji przez wiele lat. Wszystkie nadgodziny rozliczałem co do minuty. Ba! Nie pozwalałem na pracę w nadgodzinach jeśli nie były to działania mające bezpośredni wpływ na obsługę podróżnego. Nikogo nigdy nie straszyłem zwolnieniem, choć zwolniłem 3 osoby, wszyscy mieli zapłacone na czas, nadgodziny odebrane, jak kto chciał to miał za nie uczciwie zapłacone. Nie przypierdalałem się do nikogo bez potrzeby, jak ktoś się spóźnił, nie miał mega opieprzu tylko musiał odpracować zostając dłużej, jak ktoś kichał to kazałem mu iść się wyleczyć. I wcale nie uważam się za wyjątek.

 

Problem był tylko jeden: pracownicy i tak nie byli zadowoleni.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby cos takiego napisac to najpierw sam zaloz firme i pracuj w niej 8 godzin dziennie, pytanie tylko, na ile masz rezerw finansowych aby odwlec plajte.

 

:crossy:

ks, jak widzę czytanie ze zrozumieniem dla Ciebie to abstrakcja. :bigrazz:

po kim jak po kim, ale po Tobie wiele się nie spodziewałem. :icon_mrgreen:

 

nic to... :icon_rolleyes:

 

pzdr

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...