Skocz do zawartości

Jak kupić kombinezon - kompendium wiedzy


Rekomendowane odpowiedzi

Nikogo tu raczej nie interesuje jak wygladasz.

Zadalem proste pytanie na ktore wykreciles sie sianem, ale to dla Ciebie typowe.

Po prostu niema sesu z Toba dyskutowac. 

 

🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ks-rider napisał:

Znam kilka osob ktore daly go sobie uszyc, no i zbyt zadowolone niestety nie sa jedna jezdzi nawet na wyscigachi stwierdzil, ze jeszce nigdy nie mial kompinetzonu ktory sie ( bez wypadku ) tak wyswiechtal, ze po dwoch segonach go wyrzucil.

W 2004 - ...

Nie wiem, nie jezdzilem ale Pawla poznalem kilka miesiecy temu w Hiszpani i chlopak ktory jezdzil w mistrzostwach swiata jest zadowolony z firmy PSI.

co prawda mowa tu o topowym kombinezonie z poducha i skory z kangaroo. 
Mowil, ze sporo niemcow w tym smiga i ponoc nikt nie narzeka.

No chyba, ze ma jakies udzialy w firmie. 
 

w sumie mialem tez teraz zamawiac ale sytuacja na swiecie troche sie skomplikowala i bez sensu mi wywalac taka kase.. ale jak sie wszystko unormuje...

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Croowab napisał:

Nie wiem, nie jezdzilem ale Pawla poznalem kilka miesiecy temu w Hiszpani i chlopak ktory jezdzil w mistrzostwach swiata jest zadowolony z firmy PSI.

co prawda mowa tu o topowym kombinezonie z poducha i skory z kangaroo. 
Mowil, ze sporo niemcow w tym smiga i ponoc nikt nie narzeka.

No chyba, ze ma jakies udzialy w firmie. 
 

w sumie mialem tez teraz zamawiac ale sytuacja na swiecie troche sie skomplikowala i bez sensu mi wywalac taka kase.. ale jak sie wszystko unormuje...

Jak sie sprawa z CoronaV wyjasni, to moglbys sie kopnac do mnie i poszlibysmy do sklepu, gdzie bys przymierzyl i pomacal, wtedy moglbys sam wysunac wnioski. Znam i widuje cala mase ludzi ktorzy smigaja w SL od lat i jakosc jest naprawde rewelacyjna.

( mozna porownac z butami Daytona )   Moj kumpel jezdzi tylko w mistzrostwach Niemiec - Seitenwagen.

Skora kangura to tez troche inna bajka, bo ja generalnie wypowiadam sie o skorze wolowej. 

O ile w samej skorze roznicy  jakosci specjalnie niema, tak caly pic polega na technologi i chemikaliach uzytych przy garbowaniu - i wlasnie za to placisz i jest taka a nie inna cena.

 

oblookaj

 

https://schwabenleder.de/

 

🙂

 

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KS - uwielbiam Cię czytać

uwielbiam również jak pokazujesz, że Ty nie umiesz czytać - no cóż "polska język trudna być"  😄

moja odpowiedź na Twoje pytanie jest powyżej. rozwijając - nie miałem nigdy szytego na miarę kombinezonu ponieważ nie miałem problemu z zakupem pasującego gotowca. z jednoczęściówek miałem kiedyś gericke - nie było dramatu ale do doskonałości mu trochę brakowało a aktualnie ixs supermoto - bardzo fajny (zwłaszcza za tą cenę) ale jeszcze w nim nie glebiłem.

tak samo jak Ty nie miałeś swojego szytego kombinezonu marki PSI a cała Twoja wiedza na temat kombinezonów, jak sam piszesz polega na tym, że znasz kogoś kto ma 😄

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, konrad1f napisał:

...Twoja wiedza na temat kombinezonów, jak sam piszesz polega na tym, że znasz kogoś kto ma 😄

Moja tez😝

ale i ile ten sezon jest juz stracony to na przyszly juz powinienem miec.

Dla porownania dainese lezy na mnie znosnie i jest to marka ktora dba o jakosc. 
W alpinestars czulem sie bardzo „ograniczony”.

wiec to tez moze byc kwestia dopasowania do swojej postawy wle smiem watpic aby udalo sie autorowi kupic standardowy kombi na 190cm i 80kg.

A i jeszcze dodam ze w PSI jezdzi Karel Abraham.. taki tam amator;)

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, konrad1f napisał:

tak samo jak Ty nie miałeś swojego szytego kombinezonu marki PSI a cała Twoja wiedza na temat kombinezonów, jak sam piszesz polega na tym, że znasz kogoś kto ma 😄

Widzisz, roznica miedzy nami jest taka, ze

1. ja czytam prase fachowa w ktorej pisza ludzie ktorz to testuja.

2. Rozmawiam z ludzmi ktorzy maja tez jekies pojecie, bo np jezdza mnie wiecyj tyle ile Ty stapasz po tym padole, lub dluzej.

3. Ja ucze sie na bledach cudzych ( przynajmniej sie staram ) a Ty na wlasnych.

Daj sobie uszyc i zdasz relacje. JA jestem za biedny aby experymentowac ! 🤣

P.S. IXS jest b. dobry i mozna go rekomendowac.

 

🙂

 

 

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica jest inna

Ty próbujesz grać speca a ja cisnę z Ciebie bekę. ja cisnę z Ciebie bekę a Ty się gotujesz 😛

jeśli ktoś chciałby kupować szyty na miarę kombinezon to warto porozmawiać z kimś, kto w tym po prostu latał a nie z kimś kto słyszał, że kolega kolegi miał taki kombinezon.

w PL sporo osób z czołówki lata/latało w PSI - choćby Paweł Szkopek, Adam Badziak, Irek Sikora, Bartek Wiczyński a także np. Saleta 😉 - nie znam produktów PSI z autopsji ale raczej wątpię aby wcześniej wspomniani pakowali się w gówno i to nie na jeden sezon

z resztą - parę osób tu na forum trochę torowo lata - może ktoś szył sobie kombi na miarę i wypowie się w temacie?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, konrad1f napisał:

różnica jest inna

Ty próbujesz grać speca a ja cisnę z Ciebie bekę. ja cisnę z Ciebie bekę a Ty się gotujesz 😛

jeśli ktoś chciałby kupować szyty na miarę kombinezon to warto porozmawiać z kimś, kto w tym po prostu latał a nie z kimś kto słyszał, że kolega kolegi miał taki kombinezon.

w PL sporo osób z czołówki lata/latało w PSI - choćby Paweł Szkopek, Adam Badziak, Irek Sikora, Bartek Wiczyński a także np. Saleta 😉 - nie znam produktów PSI z autopsji ale raczej wątpię aby wcześniej wspomniani pakowali się w gówno i to nie na jeden sezon

z resztą - parę osób tu na forum trochę torowo lata - może ktoś szył sobie kombi na miarę i wypowie się w temacie?

Buhahahhahahahahahhahahahahahahaha

To, ze Tobie ktos pod Avatarem wpisal SPEC to miniej wiecej tak jak zrobic kozla ogrodnikiem 🤣 Nie schlebiaj sobie, bo troche za cienki w uszach jestes abym ja sie z tego powodu gotowal.

Zrozum chlopcze, ze wiekowo z palcem w odbycie moglbys byc moim synem weic miedzy nami w doswiadczeniu jest przepasc. 

Zajefajny argument, ze w Polsce pare osob lata w tym kombiaku ! Moze napisz kto w Superbike World Championship albo w Moto GP lata - wiesz dlaczego poza jednym Abrahamem czy zawodnikow z dzika karta nikt tego nie uzywa, bo najwyrazniej nie jest to takie dobre, jak Ty tu chcesz rekomendowac. 

1. ze moze ich nie stac na lepszy 

2. ze mogli wogole nie miec rozeznania kto wogole szyje na miare. 

Abraham kasuje dosc gruba kase za ich reklame.  Jezdzi, nie z wlasnego wyboru. Ale jezeli nawet takich rzeczy nie wiesz to po prostu zal mi Ciebie ! 😂

Po drugie dobry zawodnik ma wyyebäne jak dlugo wytrzymuje jego kombinezon, boNo taki SPEC a najprostszych rzeczy nie ogarnia 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ks-rider napisał:

1. ja czytam prase fachowa w ktorej pisza ludzie ktorz to testuja. 

naprawdę , prawdziwie wiarygodne źródło informacji 😂 szacun dla starego mistrza 😀

10 godzin temu, ks-rider napisał:

Zrozum chlopcze, ze wiekowo z palcem w odbycie moglbys byc moim synem weic miedzy nami w doswiadczeniu jest przepasc. 

Znowu argumenty się skończyły zaczęło się - jestem starszy  to się znam , ty jesteś młody to się nie znasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne wiarygodne argumenty KS-a - nie tylko zna kolegę, którego kolega lata w lepszym  (bo niemieckim) kombiaku ale jeszcze widział w telewizji tylko jednego gościa w motogP w tym ch.jowym wg kolegi kolegi (nota bene również zawodnik :D) kombiaku 😄

Killer - trzeba dać mu jeszcze chwilę - niech się rozkręci. potem przeczyta co napisał, dozna pewnego rodzaju mindfucka i sam się zamknie 😄

 

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, konrad1f napisał:

trzeba dać mu jeszcze chwilę - niech się rozkręci. potem przeczyta co napisał, dozna pewnego rodzaju mindfucka i sam się zamknie

On już miał milion chwil i zawsze jest tak samo . Ew w najlepszym wypadku będzie udawał że do tego tematu już nie zagląda 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2020 o 12:26, konrad1f napisał:

kolejne wiarygodne argumenty KS-a - nie tylko zna kolegę, którego kolega lata w lepszym  (bo niemieckim) kombiaku ale jeszcze widział w telewizji tylko jednego gościa w motogP w tym ch.jowym wg kolegi kolegi (nota bene również zawodnik :D) kombiaku 😄

Killer - trzeba dać mu jeszcze chwilę - niech się rozkręci. potem przeczyta co napisał, dozna pewnego rodzaju mindfucka i sam się zamknie 😄

Wiesz, zlewam cieplym moczem, czy ktos przemysli to co napisalem a jeszcze bardziej, czy sie do tego dostosuje - i nie mam tu wcale na mysli Croowap'a.

W moim przypadku jeszeli zamierzam cos kupic to staram sie zebrac jak najwiecej informacji na temat danego produktu i zaczynam zukac, tyle, ze na pewno nie w polsko jezycznym  necie, b o co najwyzej moge znalesc wypowiedczi takich JAnuszow, ktorzy w profilu maja tytul "SPEC ". 🤣

Nawet nie zapytam sie ile znasz firm, ktore szyja kombinezony na miare. A o fakcie merytorycznego przekazu w tym temacie jaki reprezentujesz, no coz, ja juz ocenilem ( ale poza mna sa jeszcze inni ).

Zareagowaes jak typowy bufon, bo sam text - bo niemieckie to musi byc lepsze / najlepsze. Pomijam, ze w wiekszosci przypadkow tak jest.Jezeli PSI bylo by takie zayebiste, to podejrzewam, ze mieli by w Chinach fabryke i ich produkcja zalala by swiat, ciekawe dlaczego wiec tak nie jest. To, ze w Polsce Skoda jest jednym, znajlepiej sprzedawanych pojazdow, nie swiedczy o niczym, co najwyzej, o tym, ze zasobnosc budget'owa Polakow nie jest wysoka i kupuja produkt ktory jest znacznie tanczy od innego czy niemieckiego.

Kolejnym argumentem z doopy, jest przytoczenie sportowcow, ktorzy z jakichs wzgledow jezdza w w/w kombinezonach. bo ci akurat sami ich nie wybiraja. przynajmniej nie zawsze. 


Rossi " niszcza w roku ca. 12 kombinezonow, no ale mozesz go zapyrac, ile z wlasnej kieszeni zaplacil czy za ich zakup, czy za ich reperacje.

Aaaaaaaaaaaaaaaa, i ja nie potrzebuje kumpli do poparcia, no ale fakt, kiler, to sama elyta 🤣

 

Na tym ja koncze dyskusje, bo po prostu nei widze sensu w dalszej dyskusji, dyskutujcie wiec dalej w wadzej piaskownicy. 🤣

 

🙂

 

 

 

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2020 o 15:28, konrad1f napisał:

jestem mały, gruby, brzydki i ... łysy - zatem idealnie pasują kombiki z wieszaka 😛

To maska moze nie wystarczyc... nie zdejmuj kasku🤣

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PSI jeździ sporo czołowych polskich zawodników. Tutaj KS niestety, ale myślę że Ciebie zaskoczę. Na ilu byłeś niemieckich trackdayach a na ilu polskich? Przez ilu organizatorów organizowanych? Już Ci piszę do czego zmierzam. Otóż ja byłem i z Moto Monster i z Speer Racing i Bike Promotion i z Star Design (wszystko niemieckie czy tam austriackie) oraz z polskimi Speed Day, MotorRaid i CR Moto litewskim. Oczywiście jak się pewnie domyślasz najwięcej Niemców było na eventach niemieckich i austriackich. Jednak raczej się nie domyślasz, że to właśnie na tych eventach można spotkać najstarsze i najtańsze motocykle. No i czy teraz chcesz wszystkich przekonać, że Niemcy jeżdżą na jakichś starych sradach albo innych wynalazkach nawet bez upsise down i do tego kupują najlepsze ciuchy motocyklowe? Otóż nie. Ciuchy mają adekwatne do motocykli... Oczywiście są też nowe piękne sprzęty itd., ale jednak % Niemców na sprzętach nie z tej epoki jest zdecydowanie największy. 
Chyba więcej argumentów tu nie potrzeba 🙂

Btw. ja sam akurat nie jeżdżę i nie jeździłem w PSI, ale opinie są bardzo dobre.

 

Pozdr.

F. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...