Jump to content

co to za motocykl?


grzeh750
 Share

Recommended Posts

Czołem , ostatnio podczas porządków znalazłem bardzo małe i zniszczone zdjęcie mojego dziadka z wojska,

Napewno zostało zrobione w sierpniu 1939 r , i pytanie czy ktoś wie co to za motocykl? mam pewne podejrzenia ale ze względu na marną jakość nie jestem pewien, proszę pomóżcie. :notworthy: :notworthy: :notworthy:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7b527d997dbca0b6.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by grzeh750
Link to comment
Share on other sites

Tia. Wygląda dokładnie na to co Loopy1 pokazał.

 

Zauważyłem że to git temat w ogóle jest. Też mam kilka starych fotek rodzinnych, na jednej to raczej na pewno Iż wojskowy jest i ciotka w mundurze wojskowym (kobiety były wtedy w Armii?) a pozostałe fotki to mój dziadek (biker całe życie) z braćmi na jakiejś małej Setce ale nie wiem dokładnie co to jest.

 

Wrzucę skany jak już będę w Ojczyźnie. :biggrin:

 

 

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Link to comment
Share on other sites

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat.

Może ktoś będzie wiedział co to za sprzęt. Na zdjęciu mój dziadek, zrobione w Niemczech około 40-41 roku.

http://img158.imageshack.us/my.php?image=img3795lj1.jpg

Na zbiorniku ma napis EXPRESS - a silnik wyglada na Sachs'a - pewnie 98ccm (tak jak większość małych pojazdów w tamtych czasach)...

Link to comment
Share on other sites

Loopy1 ma rację to BSA

Dzięki ja też tak podejrzewałem :notworthy: :notworthy:

 

Mi to lekko na początku przypominało Podkowę http://www.2rp.pl/motocykle/podkowa/index.htm ale jednak różnice są.

W tamtych czasach firmy produkujące takie setki z sachsem viliersem i podobnymi silnikami mnożyły się jak grzyby po deszczu, przed wojną w większości krajów setki były zwolnione od wszelkich opłat to i popyt na nie był .

Polska też nie odbiegała od schematu, stąd i Podkowa, Perkun, SHL itp.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dzięki ja też tak podejrzewałem :notworthy: :notworthy:

W tamtych czasach firmy produkujące takie setki z sachsem viliersem i podobnymi silnikami mnożyły się jak grzyby po deszczu, przed wojną w większości krajów setki były zwolnione od wszelkich opłat to i popyt na nie był .

Polska też nie odbiegała od schematu, stąd i Podkowa, Perkun, SHL itp.

 

Dodatkowo taki do 100cm pojemności sprzęt był motorowerem i nie było potrzeba

prawa jazdy. Koszt takich maszyn przed wojną to od 700 do 1000zł, kosz boczny

do ciężkiego sprzęta kosztował 1500zł a Sokół jakieś 4500zł.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dodatkowo taki do 100cm pojemności sprzęt był motorowerem i nie było potrzeba

prawa jazdy. Koszt takich maszyn przed wojną to od 700 do 1000zł, kosz boczny

do ciężkiego sprzęta kosztował 1500zł a Sokół jakieś 4500zł.

 

Pozdrawiam

 

Nie wiem ile do 1000 ale do 600tki jakies 680 zl...

:icon_mrgreen:

 

http://moto.allegro.pl/item540331508_sokol...er_rarytas.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...