Skocz do zawartości

Nowy tor w Polsce?


Leszek Karlik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, już to gdzieś pisałem, teren pod tor kiedyś należał do zakładu Pronit. W latach PRLu Pronit świetnie prosperował, produkcja prochu, amunicji, płyt winylowych :). Zakład ten utrzymywał większość mieszkańców. Możecie się domyślać co się stało po jego upadku. Z całego zakładu pozostała mała spółka podlegająca pod Bumar ale jest to niewielka część. Tereny Pronitu przejął syndyk a następnie sprzedał je miastu. Na przeszkodzie stoi tylko ministerstwo ochrony środowiska. Z tego co twierdzi inwestor wynika że prace nad otrzymaniem zgody od ministerstwa są w końcowym etapie. Kiedy będzie już ten papier leśnicy nie będą mieli nic do gadania. Zaś mieszkańcy Pionek są bardzo dobrze nastawieni dla każdej nowej inwestycji która pozwoli na polepszenie sytuacji miasta i okolic :) Ja sam myślę nad jakąś agroturystyką <joke>

 

polecam maps.google.pl, widok z satelity, wyszukajcie miasto Pionki i na zachód wieś Maryno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycinkę drzew z uwagi na okres lęgowy ptaków można prowadzić teoretycznie do 28 lutego, w praktyce urzędy dają pozwolenia do końca marca( w zależności od tegoj akie gatunki ptaków żyją na tym terenie) Póżniej jest dupa zbita i trzeba czekać do jesieni......Poza tym czytałem zdaje się na ścigaczu wypowiedź Pejsera że mają dopiero wystąpić o pozwolenie na budowę ............... na wydanie pozwolenia urząd ma 60 dni i zwykle wykorzystuje je do oporu, powiedzmy że po 60 dniach pojawia się pozwolenie na budowę, ale nie jest ono prawomocne. Prawomocność uzyskuje po następnych 30 dniach przy założeniu że zadna ze stron postępowania nie odwoła się..........

Reasumując( a zyczę temu przedsięwzięciu wszystkiego najlepszego) wątpię żeby ktoś pojeżdził na tym torze w tym roku :((

Edytowane przez Bacacyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mości panowie, piły w dłoń i ruszajmy na Pionki, bo jak znam życie to wykonawcy sami nie wyrobią się do końca marca, a opóźnienie budowy o pół roku z takiego powodu jest nie do przyjęcia.

Edytowane przez Goccolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że każda nowa inwestycja musi niczym lodołamacz zmierzyć się z urzędniczym betonem, pseudoekologami, protestami okolicznych mieszkańców i wieloma innymi problemami.

:biggrin: strasznie mi się to zdanie spodobało.

 

Reaktywacja toru w Miedzianej Górze? Byłoby cudownie - miałbym do wyboru Pionki i Miedzianą Górę :D Ale trzeba być realistą i nie ma się co nastawiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja o torze w Pionkach słyszałem w listopadzie w tvn turbo,

z tego co pamiętam to pozwolenia już mieli wszystkie, miasto na pewno nie będzie robiło problemów(każda kasa jest dobra), a jeśli chodzi o leśników to tam jest tyle lasów, że jak wytną pare krzaków to nawet nie zauważą.

w tym tygodniu będę w Pionkach to postaram się czegoś dowiedzieć w urzędzie gminy

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODPISANO UMOWĘ NA BUDOWĘ TORU MOTOCYKLOWEGO

 

30 grudnia 2008r w Pionkach podpisano umowę pomiędzy Gminą Miasto Pionki a firmą Polskie Tory Wyścigowe dotyczącą budowy motoryzacyjnego toru wyścigowego.

 

Zgodnie z planami inwestora na wydzierżawionym terenie o powierzchni 56 ha położonym na terenie dawnego Pronitu postanie motocyklowy tor wyścigowy o długości 4025m wraz z niezbędnym zapleczem sportowo – rekreacyjnym , bazą hotelową i restauracyjną.

 

Budowa inwestycji ma rozpocząć się za 2-3 miesiące po uzyskaniu stosownych pozwoleń w szczególności z Ministerstwa Środowiska. Wg. inwestora oficjalne otwarcie toru dla wyścigów ma nastąpić jeszcze w 2009r.

 

jak napiszecie jak wrzucić fotkę z kompa to będziecie widzieć jak wyglądać ma ten tor :))

 

 

 

 

 

Edytowane przez mucha56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...