Skocz do zawartości

Plany...


wojtek101
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuję trasę jak w temacie start z Poznania do szklarskiej poręby - pierwszy dzień następny do Pragi, trzeci dzień do Słowacji najprawdopodobniej miejscowość Wysokie Tatry czwarty dzień powrót haczymy o Wieliczkę i kopalnię soli.

 

I tu moje pytania bo nie wiem co jak gdzie, nie mam pojęcia czy potrzebuje jakieś specjalne dokumenty do tych krajów czego mogę się spodziewać na co zwrócić uwagę. Chętnie wysłucham propozycji innej trasy chętnie nadrobię parę kilometrów żeby zobaczyć coś ciekawego, nie wiem jakich kosztów mogę się spodziewać.

Ogólnie wypowiedzcie się na temat pomysłu. Może ktoś chciałby się dołączyć, trasę planuje na najwcześniej późną wiosnę, myślę że dobrze nie jechać w wakacje ze względu na ceny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Pragę to proponuję przynajmniej 2 dni pobytu tam, tanio nocować można w akademikach... niedaleko granicy w Kudowie polecam Adrspaskie i Teplickie Skaly (1 dzień wystarczy)... dalej w miejscowości Dvor Kralove jest fajne zoo, połączone z zoo safari... w Słowacji dobrym punktem jest zamek w Sarej Lubovnej, po drodze jeszcze na pewno o coś da się zahaczyć... wracasz do Polski przez Mnisek n. Popradem... to takie miejsca, które ja bym zaproponował, ale chętnie bym poczytał o innych wartych wjechania u naszych południowych sąsiadów...

Edytowane przez lacjo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również planuje wyjazd a raczej wstępnie mam już zaplanowany ruszam z Warszawy na początku czerwca w pierwszym dniu planuje nocleg w szklarskiej , póżniej ruszam do Pragi tam zamierzam być dwa dni tak jak kolega wyżej napisał jeden dzień to stanowczo za mało a i piwko trzeba a przynajmniej spróbować , polecam strony Limba wpisz w google Limba noclegi Praga napewno coś wybierzesz jak ci będą ceny pasować , następnie ruszam w kierunku Słowacji i tutaj muszę się zastanowić bo jest tam kawałek drogi i może warto zwiedzić coś po drodze jeszcze w Czechach jak ktoś zna mjejsca ciekawe to niech napisze w Słowacji mam zamiar prawdopodobnie przenocować , mam zamiar zwiedzić zachodnią część Słowacji a konkretnie zamki jak np Oravski bajka w tamtym roku byłem u podnuża zamku było już za pużno na zwiedzanie ale w tym roku nie odpuszczę .

Póżniej jadę w kierunku Starego Smokovca , Polecam Droga bardzo uczęszczana przez motocyklistów a i widoki ładne .

Granice Polski przekraczam od starej Lubovnej - jest tam ladny również zameczek - polecam i kieruje się do Krynicy mam tam fajną kwaterke a i właściciel ok tam jestem jeden dzień a następnie w kierunku Bieszczad tam mam zamiar spędzić dwa dni a póżniej do domu .

Mam nadzieje że sie uda urlop jest już zaplanowany może masz podobny termin to można by się kawałek wybrać , znaiomi byli w Pradze i każdy mówi żeby tam spędzić dwa dni tak że pomyśl czy nie warto może wydłużyć pobyt czy też urlop na inne mjejsca w pobliżu.

Logistycznie mam zamiar pewne rezerwacje zrobić już w kwietniu ale wiadomo pogoda może popsuć plany.

Pozdrawiam

Edytowane przez v-strom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli lecisz przez Szklarską Porębę to mogę Ci polecić kilka fajnych miejsc po drodze z Wałbrzycha do granicy. Jest u nas w okolicy sporo fajnych miejsc: Zamek Książ, palmiarnia, zamek Grodno i super tama, podziemne miasto w Głuszyca (Hitlerowska fabryka broni), kaplica czaszek w Czermnej koło Kudowy i wiele innych. Jak jesteś zainteresowany to pisz a dokładniej wszystko opiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisz pisz, jak nie jeden to drugi skorzysta ;) właśnie mam ambitny plan, że w tym roku z tydzień tam pośmigam - już się od dawna zbieram

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zróbmy czysto teoretyczną symulację trasy - Wałbrzych -> Granica Czeska.

Zaczynamy trasę od największej atrakcji zdolnegośląska czyli

zamku Książ 3 co do wielkości zamek w Polsce, do tego kilkaset metrów dalej jest Państwowe Stado Ogierów - całkiem fajna atrakcja. Zwiedzanie razem z wejściem na wieżę i tarasy zajmuję około 2 h. Potem drogą czysto turystyczną proponuję udać się do zamku Grodno w Zagórzu Śląskim w sumie w większości to ruiny, ale z jego wieży roztacza się piękny widok na jezioro Dominickie. Kawałek dalej mamy super tamę. Dla zmęczonych zwiedzaniem i głodnych motocyklistów proponuję restaurację "Zagroda" (niestety nie mają strony www) gdzie za 12 zł możecie kupić puszny żurek w chlebie lub za 15zł gulasz w chlebku - normalnie raj dla podniebienia :) Jak już jesteśmy w Zagórzu Śląskim to wstyd nie podjechać do Walimia. Mamy tutaj kompleks sztolni z 1943 roku. Prawdopodobnie była to podziemna fabryka broni. Robi niesamowite wrażenie! Ogólnie warto poświęcić trochę czasu i zobaczyć cały kompleks Riese.

 

Następnie lecimy do sanktuarium maryjnego w Wambierzycach gdzie można zobaczyć największą w Polsce ruchomą szopkę (plus w muzeum jeszcze kilka innych) oraz Kaplicę Czaszek z prawie 3 tysiącami czaszek (sorki za źle skonstruowane zdanie)

 

Biorąc pod uwagę fakt, że do granicy zostalo jakieś 15km niezbyt dużo zostaje do oglądania. Najlepiej podjechać sobie do Sokołowska - klimat alpejski, fajna wioska na nocleg. 5 km dalej mamy przejście graniczne Golińsk - Starostin.

 

Po stronie czeskiej jest sporo atrakcji. 10 km od granicy mamy Broumov z klasztorem Benedyktynów oraz średniowiecznym kościołem Marii Panny.

Rzut kamieniem pozostaje do Skalnego Miasteczka w Teplicach.

 

Jeżeli ktoś planuje jechać dalej na wschód to mamy Harrachov i słynną skocznię narciarską. Tutaj polecam tez zamek we Frydlancie przewodnicy mówią nawet po polsku :) Ale to już za bardzo na wschód a autor tematu chciał jechać do Pragi :) Sorki, ale drogi w stronę Pragi za bardzo nie znam i nie pomogę.

 

 

Ps. Skończyłem pedagogikę z edukacja regionalną ze specjalizacją w regionie Mieroszowsko - Broumovskim, więc ten region jest mi doskonale znany :)

 

 

Ps.2 ja w tym roku planuję podróż poślubną : Wałbrzych -> Pardubice -> Brno -> Bratysława -> Budapeszt (czysto turystycznie) -> Balaton :)

Edytowane przez onael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...