Skocz do zawartości

Honda XL Transalp 700 (2008) czy Suzuki V-Strom 1000 - pomóżcie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W marcu planuje zakup nowego konika (obecnie posiadam Suzuki GS 500 - 2004).

Chciałbym dorwać coś wygodnego i dobrego na dalsze wyprawy.

Moją uwagę od razu przykuła nowa Honda Transalp - dużo znajomych zachwala mi ten motocykl, bo posiadają starsze modele, ale zastanawiam się również nad Suzuki V-strom.

 

Główne rzeczy, do których przywiązuję uwagę (i prosiłbym o porady również głównie pod tym kątem), to:

- wygoda zarówno dla kierowcy, jak i pasażera (pozycja siedzenia, kolana, nadgarstki, podmuch itp.),

- osiągi,

- zwinność,

- spalanie paliwa i zasięg na pełnym baku,

- no i oczywiście niezawodność, usterkowość - czy któryś z tych motocykli ma jakieś poważniejsze wady, o których warto wiedzieć i na które warto zwrócić uwagę przy zakupie?

 

Z góry dzięki wszystkim za pomoc.

Życzę również szerokich i pustych dróg oraz mnóstwa dni słonecznych w Nowym Roku dla wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem te ponad 300cm3 robi różnicę, ale tak wyszło, że Trampek, to raczej dolna granica w pojemności, poniżej której schodzić bym nie chciał (nawet jeśli w przypadku V-strom 650 to tylko ok 30cm3).

 

Słyszałem, że trampki są niesamowicie żywotne i raczej niezawodne, czy to samo można powiedzieć o Suzuki V-strom? Oczywiście: jak się dba, tak się ma, ale chyba wszyscy wiemy, że niektóre modele są nieco bardziej usterkowe, niż inne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o nowym trampku bardzo dużo się nie dowiesz, bo motocykl stosunkowo nowy, na początku sprzedaży jeszcze honda dała na niego mocno przegiętą cenę, więc użytkowników nie ma wielu. co innego sztormiak, bo o nim jest sporo - na forum też, więc po prostu skorzystaj z wyszukiwarki i poczytaj

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że znajomi polecali Ci TransAlpa bo mają starsze modele - własnie w tym problem - starsze modele. Nowy TA to już całkiem inna bajka - choćby zmiana z 21' z przodu na 19'. DL 1000 ma na pewno mocniejszy silnik, jest już na rynku od dłuższego czasu, więc wszystkie "wady wieku dziecięcego" zostały wyeliminowane. A o TA jak pisał jeszua nie wiemy jeszcze tak wiele. Sam jestem na etapie zmiany moto i pod uwagę biorę DL (ale niestety 650 ze względu na cenę. 1000 jest po za zasięgiem $). Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli zamierzasz jeździć szybko i głównie po asfalcie a nie rzadko z pasażerem... to polecam DL 1000 ale od 2004 w górę ( po zakupie od razu warto zainwestować w progresywne sprężyny do widelca) ... osiągi są naprawdę imponujące jak na turystyczne enduro... po winklach też lata pięknie z awaryjnością raczej nie ma problemów ... Transalp na pewno lepiej sprawdzi się na gorszych drogach... chociaż starsze Transalpy miały więcej charakteru... moim zdaniem Honda poszła w złym kierunku i zrobiła krok wstecz .. oczywiście wtrysk to dzisiaj konieczność... ale napewno Transalp zyskałby większe uznanie wśród wielu motocyklistów gdyby poszedł w kierunku takim jak np Yamaha ze swoją nową Tenerką... a tak mamy kolejnego gniota, co to niby do wszystkiego a jednak stał się bardziej przeciętny i niknie w masie innych nijakich motocykli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny dylemat jak Ty pod koniec zeszłego sezonu, transalp czy DL??

wybrałem DL tyle ze 650, dlaczego...??bo:

wtrysk paliwa, V, wygodniejszy, większy, super pozycja za sterami, plecaczek ma wygodniej, nie zamierzam jeżdzić gdzieś po strasznych bezdrożach, mam 186cm wzrostu a nic mi nie wieje dzieki regulowanej szybie, mocy jak dla mnie wystarczająco

 

ale wiesz jak to jest kazdy chwali swoje

 

powodzenia w posuzkiwaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cabaniero dobrze powiedział, TA to taki jakich wiele. Musisz mieć na uwadze, że DL 1000 potrafi sponiewierać niepokornego jeźdżca :icon_evil: a 650tka podobno wiele w osiągach nie odbiega a wybacza błędy. Poczytaj sobie forum http://www.vstromclub.fora.pl/ może coś się dowiesz więcej. Myślę że po GSie to i tak 650tka cie zaskoczy, a o komfort to akurat nie ma się co martwić w DLu. Oba zapewniają wygadną pozycję kierowcy i pasażera a i miejsca na bagaż nie zabraknie. Nawet kanapa pasuje od 650tki do 1000ca i odwrotnie, tyle ze od 650tki jest troszkę niższa :buttrock: A no i 650tka pali jakies 1 - 1,5 litra mniej na kazde 100km. Jeśli dużo jeździsz a fundusze są ograniczone to zrobi ci różnice.

Sam jestem zwolennikiem HONDY, z resztą dotychczas dosiadałem trzech różnych i nie mogę narzekać, no poza tym że AT nie była zupełnie dla mnie, brak mocy doskwierał mi aż nadto :( ale z TA to mam wrażenie, że Honda się nie popisała, wciąż nie ma motocykla który by się mieścił między krowiastą Varadero a małym i słabym TA. Mam wrażenie, że Honda robi jakieś zachowawcze manewry przez ostatnie lata...

Pozdrawiam i życzę udanych łowów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem na etapie zmiany moto i pod uwagę biorę DL (ale niestety 650 ze względu na cenę. 1000 jest po za zasięgiem $).

 

 

Ciekawe jest to, co mówisz - bo jak się rozglądam po rynku za małym DL'em to okazuje się, że są one o wiele trudniej zdobywalne od dużych, no i kosztują większe :icon_eek: pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja by raczej porównywał Trampka 700 z V-stromem 650. Ponieważ 1000 to inna bajka.

Dokładnie. Porównując osiągi TA, DL650 i DL100 widać wyraźnie, że TA należy porównywać z DL650, przy czym osiągi, moc ma nawet nieco gorsze.

Moje subiektywne wrażnie po jeździe próbnej nowym Transalpem było takie, że jest na niej mniej wygodnie (mówię o jeźdzcu, pasażera nie miałem więc nie porównam) i jakaś ta V-ka słabsza się wydaje - ale to ostatnie to może kwestia egzemplarza testowego....

Kupuj Sztormiaka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...