Skocz do zawartości

Hamowanie przednim hamulcem.


 Udostępnij

Hamowanie przednim hamulcem  

350 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ilu palców używasz hamując przednim hamulcem?

    • jednego
      10
    • dwóch
      211
    • trzech
      40
    • czterech
      74
    • nie mam przedniego hamulca
      14


Rekomendowane odpowiedzi

Jesteś Boski! Powiedz jak to robisz, ze kładziesz kciuk na klamce??

 

ma pozamieniane klamki, hamulec po lewej a sprzeglo po prawej. Oczywiscie rece ida na krzyz. :icon_mrgreen:

 

:crossy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przeciskając się między samochodami , trzymam dwa na klamce .

Hmm, a w Suzuki Moto Szkole uczą, że w korkach lepiej hamować tylko tylnym. No, ale oni uczą różnych rzeczy... :icon_mrgreen:

Edytowane przez 4sta15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy od sytuacji i pogody. przednia opone mam z kolarki, zbiornik na plyn jest po przejsciach (hamulec raz miekki a raz twardy ale hamuje tak samo) ;p jesli trzeba szybko sie zatrzymac to czterema palcami, ale jak lekko hamuje to tylko trzema. w sumie nie trzymam caly czas palcow na hamulcu ale mam takie cos ze jak tylko zmienia sie sytuacja przede mna to klade 4 palce na klamke (na wszelki wypadek)

najczesciej to silnik za mnie hamuje, tylny hamulec to wytracania predkosci a przod jak trzeba ;)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś miał czas podczas hamowania pomyśleć [...] to nie była to sytuacja awaryjna!

No wreszcie ktoś to powiedział. Bo aż mi się tak jakoś dziwni robiło jak czytałem, że każdy tu przynajmniej raz w tygodniu zalicza hamowanie awaryjne a ja jeszcze nie miałem przyjemności :icon_rolleyes:

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie ktoś to powiedział. Bo aż mi się tak jakoś dziwni robiło jak czytałem, że każdy tu przynajmniej raz w tygodniu zalicza hamowanie awaryjne a ja jeszcze nie miałem przyjemności :icon_rolleyes:

pozdr

 

Jurjuszi ja juz taka sytuacje mialem .....a nie jest to przyjemne uwierz :icon_eek: hehe Samochod przede mna nagle stanal(zadnej przeszkody nie mial)byla to corsa albo micra ze starszym czlowiekiem w srodku.

Ciesze sie.....albo wierze ze dwa palce trzymane caly czas na klamce podczas jazdy uratowaly mi zycie i ze nie panikowalem(albo o tym nie wiem :rolleyes: ).Nacisnalem odruchowo lekko klamke hamulca i hamulec nozny(jechalem ok 60km/h)...widzialem tylko zblizajacy sie przede mna samochod a w glowie mialem sytuacje(po uderzeniu :icon_twisted: ) jak lece nad samochodem.... mimo wszystko stopniowo zwiekszalem nacisk na obydwa hamulce i zatrzymalem sie z piskiem przedniej opony moze 5 cm za samochodem.

 

Serce w gardle....a pierwsza mysl jaka mialem to"Kurcze przeciez nie mam jeszcze OC na siebie" :icon_mrgreen: Teraz sie z tego smieje ale sytuacja smieszna nie byla.... :banghead:

 

Dlatego jestem zwolennikiem ciaglej jazdy z dwoma palcami na klamce hamulca "w razie czego".

 

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurjuszi ja juz taka sytuacje mialem .....a nie jest to przyjemne uwierz

 

Ależ wierzę. Nie wierzę tylko w ilości naprwdę awaryjnych sytuacji opisywanych na forum. Zdecydowana większość z nich to po prostu ostrzejsze hamowania.

 

Dlatego jestem zwolennikiem ciaglej jazdy z dwoma palcami na klamce hamulca "w razie czego".

 

Ja tyż. W mieście zawsze.

 

pozdr

 

 

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...