Skocz do zawartości

cz w dwusuwie chłodzonym powietrzem może ,,zniknąc'' uszczelka między cylindrem a głowicą ??


michoa
 Udostępnij

cz w dwusuwie chłodzonym powietrzem może ,,zniknąc'' uszczelka między cylindrem a głowicą  

34 użytkowników zagłosowało

  1. 1. cz w dwusuwie chłodzonym powietrzem może ,,zniknąc'' uszczelka między cylindrem a głowicą

    • tak
      7
    • nie
      27


Rekomendowane odpowiedzi

ok rozkręcam nima uszczelki powiedzmy że sie stopiła z głowicą dawać następna ??chyba tak ??

 

Z tą Twoją uszczelką głowicy to tak jak z kasą w banku.

Aby ją wyjąć to najpierw trzeba ją włożyć.

Nie opowiadaj takich rzeczy na forum bo mechanik to nie prestigitator.

Uszczelka aluminiowa nie może się zdematerializować. Oryginalne uszczelki Jawa 350TS czy CZ350 były z czystego aluminium i ulegały podczas dokręcania mocnemu sprasowaniu.

Gdybyś postępował zgodnie z ogólnie przyjętą zasadą dokładnego czyszczenia części przed ponownym montażem mógłbyś bez trudu znaleźć starą uszczelkę.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz Ogar, czyli taki Romet z silnikiem Jawki. A z tego co kojarzę to tam nie ma uszczelki pod głowicą, cylinder ma wypust a głowica podtoczenie i to wystarcza do uszczelnienia całości. A skoro jej nie ma to i nie mogła zniknąć :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak romet ogar 200 czyli jawa 223 2 stroke engine......

 

czy orginalnie miała być nie wiem ja jak czyściłem tłok z nagaru to kupowałem 2.50 płaciłem za ten aluminiowy pierścionek co podany jest w linku.....

 

ok wiem wszystko :D już nie będe marudził

 

 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!!!Dowiedzialem sie od mojego taty ze uszczelka mieczy glowica a cylindrem nie moze zniknac poniewaz jest scisnieta gylkiem i glowica lecz w japonczykach np w skuterze chinskim i quadzie 110cc nie ma uszczelkimiedzy glowica a cylkiem poniewac jest wieksza komprecha.

 

Pozdrawia Mateusz P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!Dowiedzialem sie od mojego taty ze uszczelka mieczy glowica a cylindrem nie moze zniknac poniewaz jest scisnieta gylkiem i glowica lecz w japonczykach np w skuterze chinskim i quadzie 110cc nie ma uszczelkimiedzy glowica a cylkiem poniewac jest wieksza komprecha.

 

Pozdrawia Mateusz P.

Chcemy jeszcze :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po chyba 30min dłubaniu wkrętakiem odskrobałem tą uszczelke ale tak przywarła że prawie dziure w głowicy zrobiłem :D fatycznie nie znikła jeśli by stosować tą zasade to w ogarze już ze 4 mam :D

 

temat do zamknięcia na przyszłośc trzeba uprawiać górnictwo w głowicy żeby ją odkopać

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...