Skocz do zawartości

Użytkownicy NTV wyraźcie swoje opinie :)


Rekomendowane odpowiedzi

No jeszua dzieki to juz cos na innym forum gosc pisal mi ze lata ze srenimi predkosciami w granicach 100km? Mialem kumpla z trampkiem i spokojnie dawal rade za moja XJ, a to blizniacze silniki. Nie zrozumcie mnie zle nie chodzi mi o jakies wyscigi od swiatel do swiatel czy jazde na kole. Chce miec wygodne moto (dla duzego czlowieka) i dynamike pozwalajaca trymac na trasie te 120-130km i w miare sprawnie wyprzedzac auta jadace 100-110, tyle.

 

Hun996 z tym podobaniem zonie to cos jest, kiedys tak auto kupowalismy, bezawaryjnie sluzyl nam 4, czy 5 lat.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hun996 z tym podobaniem zonie to cos jest, kiedys tak auto kupowalismy, bezawaryjnie sluzyl nam 4, czy 5 lat.

 

A myslisz że skąd to wiem? Jak kupowałem Focusa to stał taki w dziwnym kolorze. Ja chciałem ciemnozielony

a żona powiedziała że "to ten" I już. A że akurat go wystawili rano a ja byłem pierwszym co wsiadł to od razu kazałem zapakować. No i jest w kolorze vitro. Ma 4 lata i 1 żarówka się nawet przepaliła.

 

A teraz z grubej rury. Widziałeś ST 1100 Pan Europa? To taka większa devilka. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myslisz że skąd to wiem? Jak kupowałem Focusa to stał taki w dziwnym kolorze. Ja chciałem ciemnozielony

a żona powiedziała że "to ten" I już. A że akurat go wystawili rano a ja byłem pierwszym co wsiadł to od razu kazałem zapakować. No i jest w kolorze vitro. Ma 4 lata i 1 żarówka się nawet przepaliła.

 

A teraz z grubej rury. Widziałeś ST 1100 Pan Europa? To taka większa devilka. :wink:

 

Nic mi nie mow na temat koloru, ja zawsze mowilem ze nie kupie bialego, i co zona wybrala biala Astre, wymienilem zarowke, paski i jakas koncowke, mamy ja juz 4 lata i teraz zal oddac za pare groszy. W utrzymaniu tanszy od mojej bylej juz XJ 600 :)

Pan Europa znam ogladalem nawet dokladnie na zlocie w Modlinie, ale to inny zakres cenowy, max moge wydac na moto do 10tys. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wlascicieli Devilki, starsznie mi sie podoba.

To ze moto zacne i bezawaryjne to wiem, tylko:

-czy przy 190cm wzrostu ( i slusznej wadze) nie bedzie za mala

-650ccm, jakie przedkosci przelotowe, mozna np w 2 osoby trzymac 140km?

- czy obciazona w 2 osoby daje rade

-jakie spalanie trasa, miasto ile oleju lyka?

- ile wytrzymuje silnik? czy np przebieg 50tys stanowi problem, kiedy wymienia sie rozrzad?

 

 

Mam Deauville z 2000r. (licznik 36.000km) od lutego. Zrobiłem nią ok 4000km.

Kupując ją szukałem wygodnego motocykla (sam mam 190 cm i powyżej 90kg) na dojazdy do pracy i niedalekie podróże we dwoje (liczyła się także wygoda pasażerki).

W niedługim czasie po kupnie zmieniłem szybę na wysoką - turystyczną. Co nieco pomogło.

Właściwie oceniając ten egzemplarz mogę stwierdzić to wszystko co inni pisali testując ten model. Tj. trochę za niska kierownica, wąskie lusterka itp. czyli to wszystko co zmienili w następnym modelu. (Testowałem go i było ok).

Moim zdaniem silnik wystarcza nawet na przelotach we dwoje. Z wyprzedzaniem nie miałem kłopotu. Kufry są rewelacyjne jeśli chodzi o drobny bagaż, na dłuższe drogi dokupiłem walizę SHAD. Średnio jeżdżę 120 km/h. Powyżej robi się nieco głośno (kask z otwieraną szczęką). Oleju nie bierze. Kłopotliwy jest filtr powietrza (brak zamienników i trudny dostęp). Pali mi z pełnym obciążeniem (plecaczek+topcase+tankbag) na trasie ok.5,3l/100km. Najwięcej ok. 6l/100km.

Co do modyfikacji można podnieść szybę o deflektor nakładany na nią, podnieść kierownicę specjalnymi podkładkami, itp. ale Gold Wing z tego nie będzie.

Dla mnie to motor przejściowy zamierzam zmienić w niedługim czasie na XX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Europa znam ogladalem nawet dokladnie na zlocie w Modlinie, ale to inny zakres cenowy, max moge wydac na moto do 10tys.

Grubej rury ciąg dalszy- przykładowe porównanie NTV i ST rocznikowo i cenowo: :)

http://motonita.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M465496

http://motonita.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M465375

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu widać przepaść cenową, niestety 10tyś to trochę mało na ST.

Myślę że to również mało na devila. Do 10tyś to widziałbym dużą Xjotę dla Ciebie.

Wiem że po dwóch małych możesz mieć dość xj ale patrząc na sprawę rozsądnie to ciekawa alternatywa. Sam jeździłem 900 i była naprawdę wygodna jak dla mnie 199cm wzrostu + pasażerkam+ topcase. Mocy wystarczało na te prędkości o których piszesz, spalanie małe, wał kardana, itp

 

Pozdro

Edytowane przez Pitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogowiec kupił z przebiegiem 300 km.. nowa.. z lekkim szlifem bocznym ale tak delikatnym ze chyab nic nawet nie widac ....drobne otarcia..

 

Fakt ,że 700 .....

 

a jeżeli chodzi o 650 .. jak dobrze mi sie kojazy to silnik taki sam jak w TA . Transalpie..i chyba w wczesnych Africa Twin rocznik 88-89 .. po lekkich modyfikacjach .......zapewne gazników..

 

co do Łańcucha rozrzadu .... to raczej nie słyszałem ,żeby to był element który się szybko sypie... i trzeba wyminiać..

a przeloty silnika w granicach 100 -150 tkm. raczej nie powinny być problemem. oczywiście przy ,,normalenej " elspatacji..

 

moim zdaniem 650 . może być za słaba przy wiekszych predkościach +/- 140 to dużo..

wygoda jest zapewniona poprzez kanape duża..

 

Fajny moto.. przed At byłem zainteresowany kupnem Devilki

 

Może faktycznie ST 1100 ? starszy rocznikowo ale jak to rocznik nawet 90-92 w dobrym stanie to bym się nie wachał brać...

Silnik zapewne nakreci sporo km.. ale żywotność silników hondy jest znana.,..

 

Zastanów się ja

Devilka młodsza czy starsze ST..

Plusy sa na St .. większe na dwie osoby

silnik mocniejszy , i nie wyżyłowany

można więcej napakować.,.,.

Silnik gazniki., minimum elektroniki ( chyab devilka tez nie ma za dużo)

no i czasem można wyrwać ładna zadbana sztuke ..

 

eee no to takie moje przemyślenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się ja

Devilka młodsza czy starsze ST..

 

miałem się wcześniej nie odzywać, ale jak już mowa że może coś innego, to może z innej beczki..? wszak nie tylko w japonii motury robią :icon_twisted:

mając podobną alternatywę (devilka u mnie odpadała, szukałem większego silnika; st z racji głównie cen) do turystyki wybrałem bawarkę. silnik nie tylko trwały, ale i oszczędny (no, na pewno w porównaniu z v4 paneuropy), prędkości przelotowe przekraczające dopuszczalne 130 nie robią na nim wrażenia, wygoda wzorowa, większość egzemplarzy z fabrycznym abs, kuframi, grzanymi manetkami, itd...

pozwolę sobie zareklamować:

http://www.moto-magazyn.pl/motocykle/egzot..._sie_jezdzi_bmw

:evil:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik ST 1100 Pan Euro muszę powiedzieć, że jest to maszyna trwała, mocna i wygodna a przy tym oszczędna. Mój rocznik 1991 z przebiegiem jakieś 90 tys jest w super stanie - zero zużycia silnika. NAjważniejsze jest to, że przelotowa do 180 km/h w ogóle nie męczy, motocykl ma przy tym cały czas niezłego kopa. Poważnym minusem jest waga i mała manewrowość, więc jazda po mieście nie jest taka łatwa jak innymi maszynami. Ale tutaj pojawaia się niezła zaleta w stosunku do PC 800 - zdejmowane kufry. Przy porównaniu do opisanego BMW : ma lepsze owiewki i szybę, mniejsze wibracje, moment porównywalny, trochę większą v-max (ale to nie ścigacze, więc to mało istotne) i na pewno gorsze zawieszenie, można ale trudno trafić na model z działającym ABS (w BMW to prawie standard). Siedzenie pasażera w ST jest wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q-cze dzieki za przemyslenia, teraz kilka slow ode mnie, takie moje refleksje, nie wiem moze sie myle ale ;

BMW, raczej ciezko by mi bylo sie zdecydowac, mimo europejskiego pochodzenia to raczej egzotyka, dostepnosc czesci itd, , nie wspominajac juz o kosmicznej cenie zakupu.

Pan Europe, owszem jak najbardziej OK, ale jako drugi motocykl, nie bardzo moge sobie wyobrazic ze np latam nim do roboty (2km). Poza kilkoma wakacyjnymi trasami i wykendowymi wypadami nad morze wlasnie dojazdy latem do roboty to zajecie mojego moto.

Pitek masz 199cm? ogladalem fotki i nie wyglada :biggrin: Sugerujesz ze mam brac XJ od Rafala? Tyle mi az nie opusci. :lalag:

Pitek pare linkow;

Mozna kupic i devilke i nawet Pan Europe ponizej dychy, wszystko to sa oczywiscie ceny wyjsciowe:

http://moto.allegro.pl/item221156645_pan_e...zony_slask.html

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M494127

Duza XJ fajna, ale ja juz bym chcial cos chlodzone ciecza.

Rozmawialem z kumplem ktory lataj juz na Devilce i mowi ze z moim wzrostem to nie dam rady...

Gdybym mial nieograniczone fundusze to bym kupil sobie Varadero takie jak ma Hun, no ale niestety, jeszcze za malo zarabiamy.

Z tych wszystkich za i przeciw wychodzi mi .....Yamaha TDM :icon_exclaim:

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

od początku obserwuje ten temat i mam podobne dylematy co kolega

czyli wybór pomiędzy Pan Europa, devilka, xj900 a TDM - lekki wybór nie jest i wiem że nie mały rozrzut :)

 

na początku napaliłem się na devilke siedziałem na niej-super motorek z wyglądu ale czułem że jakiś troche za mały na mnie - wzrost 184cm i słuuuszna waga ;) plus te liliputowe kufry boczne

jeśli chodzi o Pan Europa to super motocykl ale na dłuższe trasy-a ja ze względu na czas i $$$$$$ niezawsze sobie moge na nie pozwolić i nieraz lubię sobie wyskoczyc tak w koło komina nawet wieć chyba ciężko by było tak w mieście walczyć z tą masą

no i tak powoli z czasem eliminowałem delikatnie tamte motorki

 

i zostały na polu walki XJ900 i TDM i dlatego chciałem się dołączyć w temacie i usłyszeć opinie użytkowników jeśli chodzi o awaryjność, spalanie, odczucia z jazdy itp.

a do tego muszę usiąść na tych sprzetach kiedyś gdzieś i przymierzyć sie i wtedy może będe wiedział coś więcej

 

na plus dla TDM jest jak mi sie wydaje- wyższa pozycja za kierą i wygodniesza pozycja, chociaż to są jak narazie tylko moje przypuszczenia bo nie sprawdziłem tego organoleptycznie

a znowu XJ ma niezawodny kardan i ładną moc-zawsze się może kiedyś przydać

 

wiem że cieżko jest tak doradzić-cały czas czytam różne opinie testy itp. i coraz bardziej wyrabiam sobie zdanie ale nadal licze na wasze uwagi i opinie

 

narazie prowadzi właśnie TDM chyba ze względu na cene zakupu-jest najbardziej w moim zasięgu czyli gdzieś około 8 tyś

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych wszystkich za i przeciw wychodzi mi .....Yamaha TDM :)

 

Mówisz - masz .

http://motonita.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M472086

Ale w kwocie 10 tys zł to trzeba szukać wśród "850".

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M495937

 

Miłego wyboru :D

 

Zaś na Viadro nie trzeba wcale nieograniczonych funduszy. Nasz rynek motorowy powoli zaczyna przypominać samochodowy. Ceny za sprowadzane duże motocykle spadają szybciej niż za średniaki, im większa pojemność to 1 cc tańszy.

Edytowane przez Hun996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig, a myślałeś może o dużym Bandicie? Wg mnie, spełnia wszystkie Twoje wymagania ...
Zbig myślał :D , nawet o tym wczoraj rozmawiałem z nim, ale jego odpowiedź brzmi:
... ale ja juz bym chcial cos chlodzone ciecza ...

 

Mieliśmy gdziś pojechac, a on nie ma motocykla :icon_twisted: . Trzeba koledze coś znaleźć, bo wybór taki że głowa boli a jak naprawdę coś się chce kupić to już nie takie proste.

 

I przypominam !!! On jest zainteresowany motocyklem do 10tys. (a nie jak w niektórych linkach 18 :icon_mrgreen: :icon_twisted: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...