Skocz do zawartości

Przepisowy motocyklista


Tasmanski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie...

skoro przepisy są bzdurne, 2oo służą do zap@!%&!ania, są uosobieniem wolności itp pierdoły to po jaką cholerę zdecydowana większość obecnych na FM piętnuje wszystkich tych co jeżdżą bez PJ? przecież każdy wie jak wyglądaja szkolenia i egzaminy katA w 99% przypadków, pomijając fakt że trzeba mieć papier na tą "wolność"

 

czemu ma służyć ta hipokryzja?

Edytowane przez marcinn72

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to tutaj są różne rozmiary tablic i można legalnie śmigać z rejestracją o wymiarach 5x20 cm i różne czcionki.

 

No to ciekawe :eek:

Przy nas wlasnie jak jechalismy grupa motocykli, policaje zatrzymali kolege co mial mniejsza tablice i dostal 40 funciakow ............. + 3 punkty :crossy:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się nie da? Ci Angole to jakieś niemoty, nie to co nasi. Proszę jaki ładny patencik oblukałam w naszym kraju - prosty i skuteczny :buttrock:

http://picasaweb.google.pl/motozlot/Zawiasy

Jak to się mówi - Polak potrafi, albo "dla chcącego nic trudnego" :icon_razz:

 

Tak troche OT - ten motocykl na fotce to chyba jakis krzywy jest... :icon_rolleyes:

 

 

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he he he

 

to teraz kolega dobrze dosolił.

W sumie racja :)

 

Dodam jeszcze coś od siebie. W sumie to się powtórzę.

W mieście nie powinno się zap%$#@lać. Niestety niektórzy mają w nosie zdrowy rozsądek. Mnie zawsze uczono że pieszy jest święty i to nie już będąc na pasach, ale do nich dochodząc. Uczono mnie tak, że kiedy pieszy dochodzi już do pasów, to mam to traktować tak jak by już na nich był.

Nie wspomnę już o tym, że sporo zwalniam przed przejściami przy szkołach i przedszkolach. Nie raz widziałem jak rozwżeszczany tłum dzieciaków wybiega ze szkoły a ich rozglądanie się odbywa się w biegu. Mam 9 letnią córkę, więc może jakoś bardziej jestem sobie w stanie wyobrazić utratę dziecka niż co poniektórzy.

 

Oczywiście głupotą jest zatrzymywanie się przed każdym przejściem dla pieszych w sposób gwałtowny i nagły. Taki manewr sam w sobie stwarza niebezpieczeństwo na drodze. Ale właśnie dlatego w mieście mamy te ograniczenia, żebyśmy mogli się swobodnie zatrzymać, bo przy takicvh prędkościach to nie jest problem.

 

Nawet na kursach uczą, żeby przed skrzyżowaniem czy przejściem dla pieszych lekko "odjąć" i być przygotowanym do zatrzymania. Na egzaminach bardzo często zwracają uwagę czy przed przejściem dla pieszych zapaliło się choć na trochę światło stopu (mówię o egzaminie na A.). Chodzi mi o dosłownie dotknięcie manetki, żeby egzaminujący widział, że zachowujemy ostrożność przed przejściem.

 

Z resztą przed każdym przejściem dla pieszych powinieneś zachować "szczególną ostrożność" co oznacza między innymi pełną gotowość do zatrzymania, a co za tym idzie zmniejszenie prędkości.

 

Poza tym, nawet jeśli już ktoś pędzi przez miasto, to te 2-3 sekundy kiedy zdejmie obroty przed przejściem go nie zbawi. A jak do tego dotkniesz manetki hamulca, to Ci z tyłu też przygotują się na zatrzymanie, w ten sposób zmniejsza się prawdopodobieństwo że ktoś w Ciebie wjedzie.

 

BTW

Dużo się takich sytuacji zdaża że samochód wjeżdża w tyłekj motocykla?

Ciekawy jestem, bo ja do tej pory nie słyszałem o żadnym takim przypadku wśród znajomych...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... trzeba mieć papier na tą "wolność"

 

'Wolnosc'- mozliwosc robienia tego, na co pozwalaja Ci ustawy...

Zubní plomba je velmi často chybně vyslovována jako „blomba“.Slovo se do češtiny dostalo přes německý výraz Plombe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Vitor, wielkie dzięki za polemikę.

Mam nadzieję, że kiedyś się spotkamy na drodze.

Jak będziesz kiedyś mijał gościa co się właśnie zatrzymuje przed pasami to możesz mi pomachać :biggrin:

 

 

Nie ma sprawy, rozsądna wymiana poglądów zawsze poszerza horyzonty :)

Jak będzie Cię mijał koleś na czasrnym fazerku i machając powie: "Cielak, co Ty kufa robisz"? to będę ja.

 

pozdro i byle do wiosny, bo jeżdżenie w grudniu choć daje frajdę pozostawia niedosyt i na dodatek katar :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Wolnosc'- mozliwosc robienia tego, na co pozwalaja Ci ustawy...

 

 

hm, to znaczy że więzienie to możliwość robienia wszystkiego w granicach krat? :) myślę, że trochę inaczej to interpretujemy..

Chociażby z tego powodu taka shadowka 125 nei jest dla mnie uosobieniem wolności, a środkiem transportu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...shadowka 125 nei jest dla mnie uosobieniem wolności, a środkiem transportu :(

 

No, zupelnie inaczej to interpretujemy :bigrazz: Dla mnie taka shadowka 125 jest motocyklem :)

Zubní plomba je velmi často chybně vyslovována jako „blomba“.Slovo se do češtiny dostalo přes německý výraz Plombe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie taka shadowka 125 jest motocyklem :)

 

Dokladnie :crossy: :buttrock:

I nie przejmuj sie zgryzliwymi tetrykami i plastikowymi, litrowymi pseudo stuntowcami czy jak ich tam zwa :icon_razz: :icon_mrgreen:

Bo wiesz ............. porzadny motur to dopiero od 1000 cc sie zaczyna :icon_mrgreen: :crossy:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie sobie o tym myslalem... I wymyslilem, ze gdyby w Polsce ustawy produkowali motocyklisci (ci PRAWDZIWI, nie tacy jak ja :biggrin: ) to:

 

1.Ustawowo zakazana bylaby produkcja i import motocykli z silnikiem ponizej 1000ccm i moca ponizej 100kM

2. Predkosc maksymalna nie bylaby okreslona, natomiast za przekroczenie (w dol) predkosci minimalnej grozilaby kara wiezienia

3. Ruch pieszych na przejsciach bylby zakazany

4. Najwazniejsze: Motocykl mialby pierwszenstwo w kazdej sytuacji, nie wylaczajac pojazdow uprzywilejowanych

5. Kontrole motocykli przez policje bylyby zabronione

6. A moze to najwazniejsze: Zniesienie obowiazku prawa jazdy dla motocyklistow

 

:buttrock:

 

Zubní plomba je velmi často chybně vyslovována jako „blomba“.Slovo se do češtiny dostalo přes německý výraz Plombe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wiesz ............. porzadny motur to dopiero od 1600 cc sie zaczyna :icon_mrgreen: :crossy:

 

I koniecznie musi mieć chromy i frendzelky :D ;)

 

Tasmański, świetny pomysł. Dopisałbym jeszcze,że zamiast prawa jazdy wymagana odpowiednia dawka speeda i alkocholu :D ;)

Edytowane przez DEALER

93!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...