Skocz do zawartości

Przepisowy motocyklista


Tasmanski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich motonitow (Oficjalne powitanie nastapilo w Powitalni, ale chce byc grzeczny :) )

 

Nie znalazlem takiego zagadnienia na forum wiec postanowilem zapytac. Pytanie bedzie na koncu, bo najpierw kilka slow wyjasnienia- wprowadzenia. Forum przegladam od dawna, ale dopiero kilka dni temu 'dojrzalem' do napisania posta. Otoz niejednokrotnie czytajac forum natknalem sie na pewne zjawisko, dla mnie niezrozumiale. Wiekszosc (oj dostanie mi sie za uogolnianie) motonitow ma we krwi wpisana szybka jazde, ruszanie spod swiatel na zoltym, przekraczanie wszelkich limitow i ograniczen predkosci.

Ja jezdze motocyklem do pracy, codziennie przez caly rok, w BARDZO zatloczonym, przemyslowym miescie i ZAWSZE jezdze przepisowo. Jesli jest ograniczenie, przestrzegam go a nawet czasami jade wolniej , np na osiedlowych uliczkach przy ograniczeniu do 30 ja jade 20 (mowimy o mph) zeby nie rozjechac jakiegos dzieciaka biegnacego za pilka, nie wyprzedzam na chama, nie jezdze na kole (fakt ze moja Hondzina sie tego nie da zrobic). Jezdze rozwaznie i spokojnie. Przestrzegam wszystkich ograniczen i przepisow.

 

 

W zwiazku z tym moje pytanie- Czy jestem jedynym jezdzacym przepisowo motocyklista? Czy jestem nienormalny?

 

 

Pozdrawiam

 

Zubní plomba je velmi často chybně vyslovována jako „blomba“.Slovo se do češtiny dostalo přes německý výraz Plombe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W której części Polski leży Aberden?

 

Pytanie retoryczne.

 

W wątku nt. fotoradarów toczy się dyskusja, w której padła propozycja zorganizowania pewnego rodzaju pokazowego przejazdu po Polsce z przestrzeganiem przepisów, kiedyś podobną akcję zrobili kierowcy "TIR'ów". Na drogach gdzie miało to miejsce nastąpił całkowity paraliż komunikacyjny.

 

PS. przejazd z północy naszego kraju na południe, przesztregają cprzepisów może trwać dwa dni. W kraju cywilizowanym byłoby to 6 godzin.

 

W Polsce jazda przepisowa jest bardzo niebezpieczna, wyobrażasz sobie jazdę po drodze krajowej z przepisową prędkością 90 km/h i ciągłe wyprzedzanie przez zespoły pojazdów, które mkną przez kraj z prędkością 110 km/h?, w miastach nie jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Witam wszystkich motonitow (Oficjalne powitanie nastapilo w Powitalni, ale chce byc grzeczny :) )

(...)

W zwiazku z tym moje pytanie- Czy jestem jedynym jezdzacym przepisowo motocyklista? Czy jestem nienormalny?

Pozdrawiam

przynac sie, kto robi sobie jaja? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Tmi ujal w zasadzie sedno sprawy.

W naszym kraju, przy naszej infrastrukturze drogowej, beznadziejnych ograniczeniach predkosci, ktore maja na celu tylko i wylacznie ulatwienie Policji nabijanie budzetu panstwa, jazda przepisowa na motocyklu jest samobojstwem ;).

Oczywiscie, nie mam tu na mysli jazdy na granicy ryzyka, brawury itd (bo to tez zakrawa na samobojstwo) - mam na mysli jazde z predkosciami rownymi lub nieco przwyzszajacymi te srednio uzyskiwane przez ogol samochodow na drodze. Wowcas jazda na motocyklu w Polsce jest najbezpieczniejsza, poniewaz nikt lub prawie nikt Cie nie wyprzedza, nie spycha z drogi, a tez przy okazji nie zasuwasz tak szybko, by nie wyhamowac w sytuacji awaryjnej.

Zgadzam sie ze stwierdzeniem, ze gdyby nagle WSZYSCY uzytkownicy polskich drog, zaczeli jezdzic przepisowo, to wowczas zagrozenia zadnego by nie bylo. Ale tak jak Tmi napisal - nastapilby paraliz komunikacyjny, a gospodarka by chyba stanela...

 

Prosty przyklad. Nasza - obecnie - glowna arteria polnoc-poludnie - Gierkowka, ironicznie nazywana siedemdziesiatka, z uwagi na to, iz co kilka kilometrow pojawia sie tam znak ograniczenia do 70km/h. Jest to szeroka dwupasmowka z pasem zieleni, po ktorej w normalnych warunkach wolno jechac 100 lub 110km/h (teraz nie pamietm dokladnie tej wartosci).

I co. Lepszej drogi nie ma, a trzeba przejechac np. z Wawy na Slask - 350km. Malo samochodow jezdzi tam woniej niz 150km/h, TIRy tna 90-100km/h.

I teraz wyobraz sobie siebie, jadacego malym motocyklem - tak jak chce prawo - 70km/h. Wyprzedza Cie wszystko, z ciezarowkami wlacznie. Lewym pasem zasuwaja najszybsi - 150-200km/h, a Ty "blokujesz" tych nieco wolniejszych, ktorzy denerwuja sie nie mogac wskoczyc na szybki pas, by Cie wyprzedzic. Nie wiem jak Ty, ale ja sie czuje nieswojo, jak za plecami jadac na moto, jedzie mi na zderzaku sciana kilkudziesieciu ton stali TIRa. O wypadek w takich warunkach nietrudno...

 

Inaczej jest w Niemczech. Tam wiesz, ze przejedziesz 20km po zadupiach i wskoczysz na autobane, gdzie bedziesz cial bez ograniczen 600km do celu. U nas masz 20km autostrady i 600km po zadupiach... Poza tym w Niemczech nawet na odcinkach remontowanych drog szybkiego ruchu, gdy jedna jezdnia autostrady jest zablokowana, a wszystkie pasy upchane sa na drugiej, poprzez wymalowanie zoltymi pasami 4 waskich pasow ruchu - ograniczenia siegaja tam 80km/h. Tyle mozna jechac, nawet strach szybciej! A u nas przy takiej sytuacji zapewne byloby to ograniczenie do 50km/h - tak jak przy budowanym np. Wezle Sosnica na A4 - ograniczenie stoi do 50km/h...

 

Rozpisalem sie :P

 

Pzdr

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co robisz jak masz ograniczenie do 5km/h (nie wiem ile to tam w milach)? Jedziesz 3,5?

 

Ja jestem nienormalny jak cholera. Jeżdżąc po Polsce jeżdżę szybciej niż samochody za mną. A dlaczegóż zapytasz się zapewne. A no dlatego, żeby (jak to już ktoś napisał) nie zaczęły mnie na piątego wyprzedzać samochody na poczwórnej ciągłej i w zakręcie 1200 stopni (najlepiej Celsiusza). A na światłach przejeżdżam w moim mieście zawsze na żółtych - bo mam tylko jeden sygnalizator, który miga na żółto ostrzegając przed przejściem. Kiedyś nawet stanąłem tam i czekałem na zmianę świateł ale po 16 minutach jak 5 kolesi wyskoczyło, żeby mnie napier*alać to odkręciłem gaz i pojechałem. Znów na żółtych... Ech... Chyba oddam prawko - taki ze mnie psychopata...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, jesli dobrze zrozumialem, moge jezdzic przepisowo po UK, ale do Polski raczej nie powinienem wjezdzac...

 

Mowie calkiem powaznie. Ruch na autostradzie to inne zagadnienie. W UK ograniczenie predkosci dla motocykli na drogach szybkiego ruchu to 60 mph, a na autostradach 70 mph. Policja toleruje przekroczenie predkosci o jakies 10 mph na autostradach, powyzej tego mozna wyladowac w sadzie.

Uwazam ze 70 mph (czyli 112 km/h) to rozsadna predkosc podrozna dla motocykla.

 

Czyli jednak jestem nienormalny...

Zubní plomba je velmi často chybně vyslovována jako „blomba“.Slovo se do češtiny dostalo přes německý výraz Plombe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się panowie wydaje, że ta wasza "teoria" na temat "bezpiecznej prędkości" jest mocno naciągana.

Ja też należe do tej mniejszości jeżdżącej niezbyt szybko.

Zaznaczam, że przekraczam prędkość, ale nie znacznie (10-20km/h) i jak już w którymś z innych wątków pisałem: nie zauważyłem, żeby ktoś czychał na moje życie.

I zanim podniosą się głosy "wspaniałych, prawdziwych motocyklistów"- motocyklem jeżdżę na codzień i użytkowo (do pracy, na drobne zakupy, na urlop)

 

I taka moja mała obserwacja odnośnie kiepskich dróg w Polsce:

najwięcej wypadków ma miejsce na stosunkowo nowych, dobrych fragmentach jezdni, ponieważ ludzie jak czują pod kołami kawałek dobrego asfaltu, to dostają pier@#$ca. A to wynika z ułańskiej fantazji, i raczej żadne ststystyki tego nie zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jestem jedynym jezdzacym przepisowo motocyklista? Czy jestem nienormalny?

Pozdrawiam

 

ad.1) pewnie nie, ale to znaczy, że...

ad.2) jesteś NIENORMALNY !! :biggrin: :biggrin: :biggrin: :clap: :clap:

 

gratulacje, trzymaj tak dalej i lewa w górę ! :lalag:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze 70 mph (czyli 112 km/h) to rozsadna predkosc podrozna dla motocykla.

 

Czyli jednak jestem nienormalny...

 

Tak jestes nienormalny :)

Podales ppredkosc podrozna w Warszawie jak jest sredni/duzy ruch i troche zakorkowane ;)

Edytowane przez G3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...