Skocz do zawartości

nie wskakujaca dwojka, ale tylko czasami


kelpi80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem,

Ostatnio coraz czesciej (raz dziennie przynajmniej przy przebiegach ok. 30 km dzien w dzien po miescie), zauwazylem ze czasami przy przerzucaniu z 1dynki na 2jke czasami wskakuje mi luz i bieg sie nie zapina. Aby miec 100% pewnosci musze przerzucac bardzo uwaznie: klamka nacisnieta do oporu, dzwignia biegow nacisnieta (z 1 na 2) z wyczuciem. Co proponujecie? czy to poprostu linka sprzegla do regulacji czy cos innego? Ktos sie spotkal z czym takim?

Dodam, ze zaden bieg nie wyskakuje czy cos, wszystkie od 2 w gore wchodza bez zadnego problemu.

Sprawdzilem na postoju wrzucenie na na odpalonym silniku z luzu na 2ke bezposrednio i slychac odglos jakby sprzeglo sie nie wysprzeglalo do konca wiec byc moze wystarczy regulacja linki. Ktos wie moze jak to zrobic i na co uwazac?

 

Ok, mam nadzieje, ze nie namieszalem :bigrazz:

Pozdrowienia z Londka, ale juz czas wracac do PL :cool: Trzymajcie kciuki za dobrap ogode w styczniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 2-ka nie wyskakuje, nie szarpie itp.. , oraz sprzęgło jest dobrze wyregulwane - to najpewniej jest to tylko kwestia techniki wrzucania biegu, wrzucaj bieg szybkim i zdecydowany ruchem, dwójke lepiej jest wrzucać troszke silniej niż resztę (ale też bez przesady). 1 i 2 w moto zazwyczaj wchodzi inaczej niż reszta biegów,więc według mnie technicznie sprzet jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No linke naciagnac na poczatek.

A co ma linka do rzeczy? Bieg nie jest włączany linką.

Zmiana biegu powinna być realizowana zgodnie z hasłem: stopa zaczyna i stopa kończy, czyli wywieramy nacisk na dźwignię przez zmianą biegu i trzymamy przez sekundę po zmianie.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie (:

prawda jest taka, ze zauwazylem to jakis miesiac temu, a wczesniej moze zdarzylo sie to dwa czy trzy razy. czyli wnioskuje, ze to jakis znak, ze cos trzeba poprawic. sprawdze linke w weekend. ile wnioskujecie aby naciagnac i nie przeciagnac (: moze wystarczy jedynie regulacja sruba przy klamce. aha - jakie sa objawy jesli naciagne zbyt mocno? dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie (:

prawda jest taka, ze zauwazylem to jakis miesiac temu, a wczesniej moze zdarzylo sie to dwa czy trzy razy. czyli wnioskuje, ze to jakis znak, ze cos trzeba poprawic. sprawdze linke w weekend. ile wnioskujecie aby naciagnac i nie przeciagnac (: moze wystarczy jedynie regulacja sruba przy klamce. aha - jakie sa objawy jesli naciagne zbyt mocno? dzieki.

Linkę wyreguluj zgodnie z manualem. Gdy luz będzie za mały (linka zbyt naciągnięta, jak to określasz) sprzęgło może zacząć się ślizgać, a wówczas mogą pojawić się zgrzyty przy zapinaniu kolejnych przełożeń.Jeśli po dokładnym wyregulowaniu linki dalej będą trudności z wrzuceniem 2 to może to świadczyć o wytarciu wodzika tego biegu (nadmierny luz powodujący nieprecyzyjne działanie mechanizmu zmiany biegów). Jeśli to możliwe może ktoś doświadczony w motocyklach sprawdzi czy też ma takie problemy. To wyeliminuje powód twojej niewłaściwej techniki zmiany przełożeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzebuje stary temat ...

w moim cbf równie ciężko 2 wchodzi. Problem pojawia się najczęściej na niskich obrotach nie dość że nie chce w skoczyć jak już wchodzi to dość głośno w przeciwieństwie do pozostałych... nie zawsze tak jest ale np jak podkręcę pod 7-8 k obrotów na 1 to wchodzi bardzo lekko... spróbuje podciągnąć linkę troszkę mam nadzieje ze nic tam się nie psuje:/ a i jeszcze pytanie by tego unikać zacząłem jeździć na 2 (ruszanie) no ale nie zawsze mi się to udaje.. porostu zapominam ;)

www.cbr-xx.pl Zapraszam również na www.forumcbf.pl

 

Jak ktoś ma pytania to na maila :) [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy dźwignia jest dobrze skręcona

jak wyeliminujesz luz to zostaje tylko niechlujstwo przy przepince

a linka sprzęgła nie ma nic do tego, bez sprzęgła można przerzucać biegi

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...