Skocz do zawartości

Opłaty sprowadzonego moto ? ? ?


CBRman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH !!! Mam pytanko co do sprowadzonego moto. :crossy: z niemiec. Czy płaci się akcyzę? :icon_idea: czy jest może ona zależna od ceny motoru na umowie? Czy wiecie czy mają się zmnienić przepisy co do tego po nowym roku? bo niewiem kiedy rejestrować. Jakie opłaty w urzędzie skarbowym i wydziale komunikacji? I jaka jest kolejność załatwiania procedur rejestracyjnych. Z góry Wam serdecznie dziękuje. :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę: kolejny inteligentny inaczej... kolego, to jest dział mechaniki. możesz wyjaśnić, jakie myśli kierowały Tobą, kiedy wsadziłeś tutaj zapytanie o akcyzę? :P

jsz

 

ps. naucz się szybciutko korzystać z wyszukiwarki. procedurę masz dokładnie i wielokrotnie omówioną w dwóch odpowiednich działach: co/ jak kupić i przepisach

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie krzyczcie na kazdego nowego co napisze cos nie tak na forum. Wiele osob zraża sie po takim powitaniu (wiem cos o tym)

 

CBRman zacznij przede wszystkim od przeczytania regulaminu forum, potem ladnie sie przywitaj (w odp dziale) i nastepnie zadawaj pytania w odpowiednich dzialach.

 

Za motocykl nie placi sie cla ani akcyzy ani recyklingu. Na razie nic mi nie wiadomo, aby przepisy mialy sie zmienic, ale lepiej sledzic wszystkie informacje na biezaco. Jezeli chodzi o procedure rej to wedlug mnie powinienes:

-zrobic przeglad zerowy (116 zl)

-zrobic tlumaczenia dokumentow ( 100-150 zl)

-urzad skarbowy ( VAT 24/25 150 zl)

-wydzial komunikacji/rejestracja (180-200 zl)

 

Wszystkie te informacje byly juz powtarzane wiele razy. Trzeba tylko nauczyc sie korzystac z opcji SZUKAJ

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopsz. żeby nie było, że moderator zły, dodam jeszcze, że nie ma terminu określonego na rejestrację, natomiast muszą być w odpowiednim czasie złożone papiery do skarbówki

BTW vat24 to 160zł, a tłumaczenia od 100 do 200, zależy gdzie. tłumaczenie z konieczności jest pierwsze, bo potrzebne wszędzie

do opłat dolicz jeszcze ubezpieczenie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo CI dziękuję! Masz rację co do zrażania się do forum po takim ostrym przywitaniu. Nie ocenia się ludzi po popełnionych błędach, ale jak bym siedział na kompie cały dzień, to może bym się nauczył, a ja ciągle w garażu pracuję bardziej praktycznie niż teoretycznie. Niewiedzę innych trzeba oczywiście wykorzystywać. Zbliża się sezon zimowy to nadrobie stracony czas na pogłebianie znajomości forum.

 

 

 

Ale wracając do tematu to bardzo Ci dziękuje michal750, za aktualne dane dotyczące opłat.

 

 

 

DZIĘKUJE RÓWNIEŻ GRUPIE MODERATORÓW.

 

 

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.Jak zrobisz pierwszy krok to już musisz trzymać się terminu(bodajże 30 dni) na zarejestrowanie.Czyli jak pójdziesz do tłumacza to on przetłumaczy m.inn. umowę na której jest data zakupu.Jak pójdziesz najpierw zrobić badania techniczne to tam będzie data wykonania usługi (czyli moto jest w kraju)Jak pójdziesz najpierw do skarbówki to tam będziesz musiał przedstawić umowę.Mój wniosek jest taki że jeżeli nie będziesz jeździł w zimę to zostaw rejestrację na wiosnę(wiadomo co się robi w takim rzypadku z umową).Spokojnie odkładaj kaskę i czekaj na sezon no chyba że Ci sie spieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK miałem zamiar zrobić z rejestracją,ale nie jestem pewien czy nie pozmnieniają się przepisy. Kolega mi doradził bym nie ryzykował i zarejestrował go jeszcze w starym roku, ale jakoś nie jestem przekonany.

Edytowane przez CBRman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...