Skocz do zawartości

Opony do choppera/cruisera


Rekomendowane odpowiedzi

za bardzo przyzwoitą kase mozna kupic Avony Venom, a na pewno nie sa gorsze od metzelerow. Moim skromnym zdaniem to najlepsze gumy do chopperow/cruiserow...Swietnie trzymaja na mokrym ( moze dlatego, ze wyprodukowano je na wyspach brytyjskich, gdzie ciagle pada ) i wytrzymuja dlugie przebiegi. U mnie z tylu wytrzymala 17 tys km przy raczej ostrej jezdzie. W shadole wytrzyma pewnie ze dwa razy wiecej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,

 

Powiedzcie proszę, czy warto założyć do Draga 650 opony o innym bieżniku niż te standardowe -np. Dunlop (mam na mysli tylko kierunkowe rowki), Czy można założyć z bardziej skomplikowanym bieżnikiem?

Moja watpliwość wynika z niepewności jazdy po mokrej nawierzchni na moich oponach, które wygladaja dobrze

(25 tys. km), ale cos "pływają"...

 

Zdrówka i pogody

Koronka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... na pewno jeśli nie czujesz się na tych komfortowo (a nie napisałeś jakie są, a to na pewno pomogłoby forumowym znawcom oponek zdiagnozować problem) to warto zmienić. rozumiem, że masz takie, jakie dała fabryka przy sprzedaży..? nie zawsze jest to optymalny wybór...

 

co natomiast mogę poradzić jako osoba nie specjalizująca się w oponach: poszukaj informacji, jakie opony dopuszczone są do twojego motocykla w niemczech. tamtejsze prawo wymaga specjalnego dopuszczenia danego modelu opon do konkretnego motocykla; da ci to pojęcie, z jakiego zakresu możesz wybierać. potem siadasz i szukasz rankingów opon, opisów, tabeli porównawczych i wybierasz odpowiednie wg własnego uznania

taka prymitywna i czasochłonna metoda "zrób to sam", ale jeśli nie będzie innych podpowiedzi to powinno zadziałać ;)

 

BTW chciałbym, żeby u mnie gumy wytrzymywały 25kkm... ;)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc,

dzięki, mam rzeczywiście Dunlopy, ale Wasze rady sa super: albo metoda sam- i dzięki za kierunke "na Niemcy" oraz konkret Metzelera.

A propos tych 25 k km - to przecież chopper - przy moim zakresie czasu wolnego - nie dam rady wiecej jeździć, choć bardzo bym chciał.

 

Raz jeszcze dzięki,

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos tych 25 k km - to przecież chopper - przy moim zakresie czasu wolnego - nie dam rady wiecej jeździć, choć bardzo bym chciał.

 

ależ nie chodzi o to ile jeździsz, ale o to ile opony wytrzymały. moje ostatnie skończyły się po ca 15kkm :crossy:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Michelin Commander

2. Metzeller ME 880 Marathon

 

A ja mam Bridgestony ( chyba tak sie pisze ).

Pewnie skoro moto smigalo w jUKeju to i angliki mu zalozono :(

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, ja mam doswiadczenia z Bridgestone exedra, Dunlopami D404 i Me 880.

Metzelery zdecydowanie najlepsze- super przyczepnosc i trwalosc w miare dobra (min 20tys).

Bridgestony wydawaly mi sie twarde. PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, ja mam doswiadczenia z Bridgestone exedra, Dunlopami D404 i Me 880.

Metzelery zdecydowanie najlepsze- super przyczepnosc i trwalosc w miare dobra (min 20tys).

Bridgestony wydawaly mi sie twarde. PZDR

 

Dokładnie ja śmigam na Bridgestone exedra i też odnoszę wrażenie, że są twarde jak drewniane kloce. Jak przyjdzie czas na zmiany to raczej już nie zainwestuje w Bridgestone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze miałem Dunlopy, ale teraz zamówiłem coś, co jest bardziej miękkie, oczywiście mniej trwałe

ale tez tańsze. Koledzy z Yamahy polecili mi Maxiss (chyba tak pisze się to). Zakładam jutro i zobaczę.

Choć ostatnio koleś z jednego z serwisów powiedział mi, że drag 650 to nie nadaje sie do jazdy

ani hamowania, a właściwie do niczego, więc nie wiem, czy mam prawo cokolwiek powiedzieć....

Ale napisze Wam o tych oponkach. Kosztowały 700 zł komplet.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...