Skocz do zawartości

przewody wysokiego napięcia


gozdzik77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy da się wymontować przewody wysokiego napięcia z cewek DENSO zamontowanych w suzuki rf?

Chciał bym je wymienić, zakupiłem już przewód z metra cięty.

Z tego co wiem w serwisach suzuki nie sprzedaje sie osobno przewodów WN, tylko razem z cewkami ale ceny kosmiczne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable wymienić razem z cewkami? A to coś nowego!! Tylko pogratulować znajomości tematu.

 

Przewody zapłonowe zalewane w cewkach też mozna wymienić, ale wymaga to zdolności manualnuch i odpowiednich narzędzi. Poza tym nowe kable i fajki nie mogą być przypadkowe, muszą być takie same jak oryginały (chodzi o budowe wewnętrzna kabla).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable wymienić razem z cewkami? A to coś nowego!!

moze ty masz inne zdanie na ten temat ale ja uwazam ze nie wadzi. wydaje mi sie ze skoro kable prosza sie o wymiane to cewkom tez nie zaszkodzi

 

Przewody zapłonowe zalewane w cewkach też mozna wymienić

nawet nie wiem jak wyglada budowa tej cewki...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę takiej potrzeby by wymieniać komplet zwłaszcza że cewki są dość drogie, a co do przewodu WN to jest on uniwersalny, i można śmiało stosować takie kupowane z metra, chodzi tylko o końcówki, i najlepiej by miały one w izolatorze jak najwięcej sylikonu.

Edytowane przez baba_zanetti

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cie martwić ale jak zadałeś to pytanie to masz blade pojęcie o tym wymienianiu.

Jednak trochę wprawy trzeba mieć.

Mam nadzieję, że kupiłes przewody "z metra" ze stalową plecionką w środku bo te z grafitem i materiałem wymagają jeszcze większej uwagi przy montażu.

Ale wydaje mi się, że można to ogólnie zrobić bez wymiany cewek.

Koledzy, jak chce wymienić bez cewek to niech wymieni. Wiadomo, że lepiej z ale może stare dłużej pochodzą niż nowe.... :wink:

Edytowane przez monter75

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cie martwić ale jak zadałeś to pytanie to masz blade pojęcie o tym wymienianiu.

Jednak trochę wprawy trzeba mieć.

Mam nadzieję, że kupiłes przewody "z metra" ze stalową plecionką w środku bo te z grafitem i materiałem wymagają jeszcze większej uwagi przy montażu.

Ale wydaje mi się, że można to ogólnie zrobić bez wymiany cewek.

Koledzy, jak chce wymienić bez cewek to niech wymieni. Wiadomo, że lepiej z ale może stare dłużej pochodzą niż nowe.... :icon_mrgreen:

 

Lepiej czasami się najpierw zapytać czy da się to robić niż zabrać się od razu do wymiany i coś popsuć!

Po to jest ten dział na forum by sobie nawzajem pomagać, bynajmniej ja tak to widze.

Przewody mają miedziane rdzenie.

W Banditach są te same cewki co w rf.

Co do wymiany cewek razem z kablami to to prawda że lepiej wymieniac razem z tym żę jak wymieniać to na nowe zestawy bo używki np. z allegro wcale nie muszą być lepsze od tych co mam u siebie(jak wiemy zwrotów raczej nie ma). A nowe zestawy kosztują nie mało.

Edytowane przez gozdzik77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz..Jest Was więcej :icon_mrgreen:

 

Powiedzmi jaki jest sens wymieniac cewkę skoro jest sprawna.

 

Miałem już kilka leciwych motocykli i cewki jakoś nie chciały sie psuć. Wymieniałem kable WN, świece i wszystko pieknie śmigało.

 

Jet takie powiedzenie..Nadgorliwośś jest gorsza od....( nie będe pisał )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie widzę potrzeby wymiany kabli razem z cewkami, ja u siebie wymieniłem same kable i moto chodzi jak głupie, a wracając do cewek to raczej nie jest to element który z biegiem czasu się zużywa cewka jest sprawna lub nie i koniec

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ty masz inne zdanie na ten temat ale ja uwazam ze nie wadzi. wydaje mi sie ze skoro kable prosza sie o wymiane to cewkom tez nie zaszkodzi

nawet nie wiem jak wyglada budowa tej cewki...

pozdro

 

 

 

 

a nie wydaje Ci sie, Kolego, że od dluższego czasu piszesz na forum w tematach, o ktorych nie masz bladego pojecia?

 

 

Nie chodzi mi o zlosliwosc, ale od pewnego momentu piszesz na forum, ni to dobrze, ni to zle, w kazdym badz razie stukasz kolejne posty, a nie do tego to sluzy.

 

 

 

japonczyk zawsze byl chytry, i jezeli ktos nie wie jak sie zabrac to wymieni caly zestaw. Kable WN maja okreslona zywotnosc i dluzej po prostu nie pociagna. Cewki natomiast maja inne zadanie i nieporownywalnie inna trwalosc niz przewody, wiec nie ma najmniejszego sensu ich wymieniac. siadzie, ok, nie ma problemu, ale jesli dobre to po kiego grzyba? no, chyba że sie przelewa z kasa...

 

 

ja tam wymienialem same przewody i jesli to mozliwe to zawsze bede to robic, bo po co wyrzucac w bloto 300 zamiast 10zł?

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o zlosliwosc, ale od pewnego momentu piszesz na forum, ni to dobrze, ni to zle, w kazdym badz razie stukasz kolejne posty, a nie do tego to sluzy.

nie zywie urazy z tego powodu. co do pisania to dziele sie tez moimi pogladami na ten temat - jak widac sa tez tacy ktorzy mysla podobnie. co do "stukania postow" to nie mam takiego zamiaru. moze moi znajomi nie sa wybitnymi mechanikami ale gdy pytam ich o takie sprawy to mowia tak samo.

ja obracam sie w gronie osob ktore naprawiaja pojazdy starymi sposobami. moze w mechanice jest taki postep ze mowie troche dziwne dla was rzeczy.

przepraszam za off-topic

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...