Skocz do zawartości

mam problem... dyfuzor zarąbany nagarem, jak się go pozbyć ?


KaRaKaN89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siemka

tak jak w temacie...

mam taki problemik a mianowicie w husQvarnie wr 125 [ 2000 ] ostatnio rozbierałem wydech i zobaczyłem że dyfuzor [ wlot i wylot ] są strasznie przytkane osadzającym się nagarem , na ścienkach jest prawie 2mm, a wylot jest dość mały i go ogranicza ten nagar ;/

 

próbowałem go przelalic... troszke pomogło moto o wiele lepiej chodzi ale niestety nadal jest bardzo dużo nagaru ;/

 

może jest jakiś sposób na to ? jak sobie z tym radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety troszke lipny post bo nie ma tam skutecznego sposobu...a co to jest ten kret ? mam taki sam problem jak ten gostek...totalnie jakies 2-3 mm nagaru więc przytyka 1/5 wylotu a to bardzo dużo...

 

a palnikiem jak się to robi ? odpanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kret to zdaje się zwykły NaOH. Nie wiem jak w Krecie, ale w środku melerud są dodatkowo granulki jakiegoś metalu - glinu jak mniemam. Po roztworzeniu granulki zaczynają musować i rozpuszczać się. Roztwór nagrzewa się i żre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka

tak jak w temacie...

mam taki problemik a mianowicie w husQvarnie wr 125 [ 2000 ] ostatnio rozbierałem wydech i zobaczyłem że dyfuzor [ wlot i wylot ] są strasznie przytkane osadzającym się nagarem , na ścienkach jest prawie 2mm, a wylot jest dość mały i go ogranicza ten nagar ;/

 

próbowałem go przelalic... troszke pomogło moto o wiele lepiej chodzi ale niestety nadal jest bardzo dużo nagaru ;/

 

może jest jakiś sposób na to ? jak sobie z tym radzicie ?

 

Zaoszczędziłeś sporo lejąc tani olej to teraz masz kasę na nowy dyfuzor.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze pan Piotr udzielił fachowej porady...

Co do palnika powinno pomóc ja u siebie stosowałem i efekty był. Petardy sobie odpuść bo jak będzie odpowiedniej mocy to jeszcze ci kaszany narobi(w ogóle skąd taki pomysł to niewiem...)

 

a Ty na jaką poradę liczyłeś?

Zatrudnić bandę krasnoludków z łopatami i zaproponować im lepszą pacę jak polskim górnikom?

Aby zapobiec zatykaniu dyfuzora nagarem wystarczy stosować odpowiedni olej dedykowany silnikom 2T a nie podkradać dziadkowi zużyty olej z Fiata.

Zatkał się to wyrzucić i kupić nowy a jak nie ma kasy to sprzedać motocykl i wtedy będzie na bilet miesięczny.

Zabawa motocyklem to nie zajęcie dla żebraków czy gołodupców.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj powalczyć trochę wyciorem do komina. Można kupić w sklepie metalowym. Nie wiem jak bardzo pozawijany jest ten dyfuzor ale może coś nim wyciągniesz. Jak już ma być ten dyfuzor do wywalenia to możesz go rozciąć, wyczyścić i pospawać ale zrobisz jak uważasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...