Skocz do zawartości

Króciec między gaźnikiem a airboxem


Yosarian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do Was pytanie tak jak w temacie, czyli z czego mogłbym dorobić, ew. z czego dopasować taki krocieć? Nowy gaźnik, który mam zamiar zamontować, ma srednicę wlotową 10mm mniejszą od poprzedniego, i 15mm mniejszą od otworu w airboksie. Warto myśleć nad wg Was nad kroccem o zmiennym przekroju, czy może lepiej zredukować otwór w airboksie i poprowadzic "prostą rurę"? Zamieszczem poglądowy rysunek. Z góry dzięki za odp.

pzdr

 

rysunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że wytoczenie gumowej "łagodnej" przejściówki było by tu optymalnym wyjściem...

("łagodnej"=o zmiennym przekroju)

ważne jest tylko, żeby wewnątrz powstałego dolotu nie było wyraźnych uskoków i progów, więc wszystko musisz ładnie spasować, żeby na siebie nachodziło tam gdzie trzeba- wtedy w środku dolotu będzie gładko to i nie będzie ryzyka powstawania wszelkich szkodliwych zawirowań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób można to wytoczyć i gdzie? Pytam, bo nigdy nie słyszałem żeby sie gume skrawało;)

Gumę (ale twardą) można toczyć ale lepsze efekty daje szlifowanie. Niestety ale sam, bez tokarki lub szlifierki do wałków i otworów tego nie zrobisz. Spróbuj może znaleźć rurę z tworzywa (np. typu PE stosowaną na instalacje do wody ciepłej lub zimnej) o średnicy zbliżonej do króćca w gaźniku i następnie stosując wzornik z drewna lub metalu rozciągnij ją na gorąco (podgrzewając opalarką) tak by dała się włożyć i na gaźnik i do airboksa. W tak nietypowej sprawie nie ma gotowych recept. Jak mówi pewno przysłowie: masz głowę i h..j to kombinuj :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zdolności manualne to możesz go wykonać z czarnego silikonu silnikowego nałożonego grubą warstwą na aluminiowy wzornik odpowiadający wymiarom wewnętrznym tego króćca.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za podpowiedzi. Najbardziej do mnie przemawia ta rura z instalacji wodnej lub pomysł Piotra z sylikonem. Czy zdolności manualne mam to nie mnie oceniać lecz mojej dziewczynie i wyjść zawsze jakoś wyjdzie :icon_mrgreen: , aczkolwiek obawiam się czy sylikon wytrzyma wibrację i np. po dwóch demontażach gaźnika nie ulegnie uszkodzeniu. Bo z pewnością na początku będzie ich kilka, gdyż dyszami trzeba będzie się bawić, a miejsca chyba nie styknie żeby komorę pływakową odkręcać i od dołu je zmieniać.

 

PS. Grzechu z ściekówki to twojej Kawałsraki zrobimy wydechy :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...