Skocz do zawartości

Akrapovic a Yoshimura


Rekomendowane odpowiedzi

Mamy z kumplem te same moto GSX-R 1000 K3 i K4 on ma Yoshi trioval a ja Akrapa w carbonie, i przy teście głośności nie było tej joszki słychać. W ekipie są różne wydechy i wszyscy przyznali że akrap to je to. POzdr

Znaczy sie wyznacznikiem jest to ktory lepiej napier**la że mózg sie lasuje??

 

 

Bart, w yoshi do wyboru usa i jap, ale jakie są różnice? Tylko w znaczku na którym jest flaga usa czy nie tylko?

 

 

To nie tylko to. Sa rożne modele, inaczej wygladające no i troche lepiej wykonane. niestety cena tez sporo wyzsza.

 

Prawde mowiac mam w wersji z usa i nei mam zadnych zastrzezen do jakosci.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej RR-ce mam Akrapa (slip-on) w carbonie. Dźwięk jest piękny, basowy i ładnie "bulgocze" przy zejściu z obrotów. Po strojeniu na hamowni wykres wskazał wzrost mocy ale... tylko wykres, bo podczas jazdy jest to niezauważalne. Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony i do cywilnej jazdy wystarcza w zupełności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam teraz carbonowego akrapa , ciekawy jestem kiedy wata sie wypali i peknie w pol, tak jak to mialo miejsce w remusie i scorpionie :icon_razz:

ciekawe :icon_eek: Moze z db killerem jezdziles non stop - bo nie widze opcji wypalenia tlumika w pelnym przelocie.

Mam Scorpiony w carbonie to potestuje.

Jak mialem LeoVince to faktycznie mi sie przebarwil w jednym miejscu, ale na pelnym gazie z Wawy do Ustronia zapylalem z wetknietym db killerem ze wzgledu na plecaczek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swojej maszynie akrapa i jak dla mnie super wydech. Piękny bass przy niskich obrotach, takie muczenie to jest to, no i przy wyższych fajnie jęczy. No a przy szybszym odpuszczaniu z wysokich obrotów potrafi nawet postrzelać lekko i ten dźwięk schodzenia z obrotów poezja :bigrazz: .

A te db-killery to jakaś ściema, jak je włożyłem to cały ten bass znikł ich chodzi wtedy jak jakiś skuter, moto to musi ryczeć :icon_razz: . Dlatego od razu je wyciągnąłem i śmigam cały czas bez nich, czy z pasażerem czy bez :biggrin: . Na słuch nie narzekam, a jak się szybciej jedzie to i tak szum wiatru zagłusza go trochę, ale tylko dla mnie. Ten wydech mogę polecić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe :icon_eek: Moze z db killerem jezdziles non stop - bo nie widze opcji wypalenia tlumika w pelnym przelocie.

Mam Scorpiony w carbonie to potestuje.

Jak mialem LeoVince to faktycznie mi sie przebarwil w jednym miejscu, ale na pelnym gazie z Wawy do Ustronia zapylalem z wetknietym db killerem ze wzgledu na plecaczek.

 

Z jakiego powodu dB killery wpływaja negatywnie na żywotność tlumika?? pytam bo nie wiedzialem nic na ten temat :icon_rolleyes:

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego powodu dB killery wpływaja negatywnie na żywotność tlumika?? pytam bo nie wiedzialem nic na ten temat :icon_rolleyes:

A po co z nimi jeździć, nie po to się kupuje sportowy wydech, żeby go tak ściszać, bo wtedy brzmi jak seria :icon_razz: . O żywotności też pierwsze słyszę z tymi dB killerami, no ale bez nich wydech oddycha pełną parą :icon_mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co z nimi jeździć, nie po to się kupuje sportowy wydech, żeby go tak ściszać, bo wtedy brzmi jak seria

 

a po to zeby nie było za głośno. nie kazdy lubi jak my łeb rozpier**la. kolejna sprawa to taka ze z dB kilerami tez fajnie pracuje i daje kultularnym basem ale nie za glośno. mnie np. odpowiada. tobie nie musi.

 

ale spoko za każdego decybela wiecej dostaniesz +3pkt do respektu na miescie tak wiec jest o co walczyc :D

 

 

a takie jeszcze pytanie. dB kilery w yoshi trzeba wyciagnac na siłe czy jest jakas na to metoda bo u mnie siedza tak ze nie moge ich ruszyc a nie chce zniszczyć

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dB kilery w yoshi trzeba wyciagnac na siłe czy jest jakas na to metoda bo u mnie siedza tak ze nie moge ich ruszyc a nie chce zniszczyć

 

W wersjach demontowalnych trzymają się na śrubkę wkręcaną z boku. Musisz rozeznać, czy masz demontowalne. Najlepiej wejdź na stronę Yoshimury i zobacz sobie schemat swojego wydechu. Tam będzie wsio na ten temat.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śrubka jest od spodu w końcówce. oczywicie na przestrzał. kurde na stronie nic nie moge znaleźć :(

 

sorka jest informacja

Includes easily removable low volume insert
a z niej wynika ze sa wyciągane.

 

Czyli co siła razy gwałt?? no chyba ze ktos cos podpowie :)

 

WD40 juz podlewałem i nic :(

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego powodu dB killery wpływaja negatywnie na żywotność tlumika?? pytam bo nie wiedzialem nic na ten temat :icon_rolleyes:

Spaliny oplywajace db-killera rozgrzewaja bardziej wydech. Moim zdaniem powoduja rowniez wypalanie welny albo tego co tam masz jako tlumienie. Oczywiscie dzieje sie to stopniowo.

Z czasem moze Ci sie poprostu wypalic od wewnatrz dziura w carbonie, bo spaliny beda chcialy sobie znalesc latwiejsza droge ucieczki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie jaka jest dopuszczalna norma głośności wydechu?

Ile dB może mieć przeciętny taki wydech sportowy bez dB killerów?

Ja posiadam akrapovica a już się policja się czepiała, ale ja i tak nie odpuszczę, nie po to ma się wydech sportowy, żeby jeździć jak skuter :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...