Skocz do zawartości

zimowanie motocykli, przygotowanie do zimy (zima)


bronx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tekstu ze ŚM

 

Do postoju trzeba także przygotować łańcuch.

 

Najprostszym rozwiązaniem będzie jego nasmarowanie. Teoretycznie powinno to wystarczyć, jednak warto przedtem go przesmarować.

Czy ostatni wyraz to nie powinno być "przeczyścić", albo coś w tym stylu? :)

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu miałem nadzieje że wybuchnie buza mózgów, że 4umowicze będą mieli frajdę z wypowiedzi, konwersowania, że razem wspólnymi siłami dojdziemy co jest nai leprze dla motocykla na zimę !!!!

a tu Paweł zgasił temat już na tarcie :) :D :P

swoja droga porządny artykuł polecam tą lekturę!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Może i by tak było, tylko temat już był wałkowany setki razy. Nie wierzysz? Wpisz "zimowanie" w wyszukiwarce... Z tylu odpowiedzi na pewno coś wywnioskujesz?

 

P.S co do zimowania mojej Virago to stoi bez pokryw, bez baku, w ogólnej rozsypce. To tyle :)

 

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ostatni wyraz to nie powinno być "przeczyścić", albo coś w tym stylu?

 

Zwalmy wszystko na chochlika drukarskiego, hehehe. Masło maślane wyszło, na pewno miałem na myśli wyczyszczenie go, zresztą wynika to z dalszego fragmentu tekstu.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za pomysły, a w szczególności dla Ciho i Roboi.

Ciho, jako elementy społeczności Płocka musimy sie sobie przedstawić (może na wiosnę).

Ale mam jeszcze pytanie: nie mogę teraz dostać się do motocykla tak, aby wziąć z niego wymiary. Chciałbym natomiast rozpocząć "produkcję" podnośnika i potrzebne mi są wymiary:

- wysokość od podłoża do pierwszego wystającego elementu podwozia

- minimalna szerokość i maksymalna długość blatu podnośnika

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżej_si myślę, że idealnym rozwiązaniem dla Twojego problemu będzie skopiowanie podstawki MOVER z linka od Vidlak. Konstrukcja prosta i przemyślana. Oczywiście, aby umieścić na tym moto też jest potrzebny podnośnik :icon_biggrin: . Największym problemem będzie dobór kółeczek /te wytrzymujące większe obciążenia nie są tanie/.

Dziękuję za wskazówkę. Myślałem jednak, żeby zespawać 4 kątowniki w kształt kwadratu i w środek włożyć deseczki kilka milimetrów grubsze od ścianki kątownika, żeby rama spoczywała na drewienku. Ew. można powierzchnię wyłożyć kawałkiem gumy. Kółka o nośności 70 kg każde (dwadzieścia parę zł za sztukę) zamontuję na rogach tego kwadratu. Myślę, że to wystarczy.

Podnośniki są niezbędne, ale jeden kosztuje 20 zł, a dospawać do niego ceownik, to drobiazg.

Aby nie zostać posądzonym o plagiat spieszę dodać, że te pomysły bazują przede wszystkim na Waszych ideach :bigrazz:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przeszukując porady odnośnie "zimowania" natrafiłem na opisy podnośników które mnie zainteresowały.

znalazłem w okolicy "machera" który zrobił mi takie cudo z dwóch podnośników trapezowych połączonych w odpowiedni sposób , w podstawie , tak , że jest to bardzo stabilne i wygodne.

u mnie rozstaw to 40x40 cm i działa idealnie , jedynym problemem jest to , ze trzeba dwa podnośniki unośić w miare jednocześnie inaczej się motocykl przesuwa po kątowniku na górze windy.

jeżeli ktoś życzyłby sobie kontakt do "majsterklepki" chetnie podam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak co wiosne zamierzam oddac motocykl na wymiane plynow, regulacje, czyszczenie gaznikow. Zastanawiam sie jak wplynie na efekty tej pracy zimowanie maszyny. Zawsze oddawalem do tego typu roboty na wiosne, po czym odbieralem i jezdzilem motocyklem regularnie. Teraz korzystajac z pogody mysle by oddac na poczatku stycznia a po wykonaniu pracy przez mechanika motocykl bedzie pewnie 2-3 miesiace stal nieuzywany. Jak to moze wplynac na efekty tego co wyreguluje mechanik?

Pozdrawiam

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...