Skocz do zawartości

REJESTRACJA WETERANA


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale opinia rzeczoznawcy potrzebna jest do zarejestrowania na żółte czy na białe blachy,na białe chyba też,przecież musisz udokumentować im to że to zabytek!mi się tak wydaje że bedzie to potrzebne w pierwszym i drugim wypadku,ciekawe czy UK nie wymyśli jakiejś opłaty,bo skoro nie mamy dowodów to wyskoczą z jakąś kartą pojazdu za 500;tak samo jak z akcyzą za sprowadzone auta,które znieśli-ale i tak wyszli na swoje bo musisz mieć zaświadczenie z US że auto jest sprowadzone i zwolnione z akcyzy i to kosztuje 160pln-w nie których przypadkach zaświadczenie jest droższe niż by akcyze zapłacili,grrrrrrrrrrr

Edytowane przez rafciojawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chłopaki muszę was rozczarować.

Mianowicie to jest dopiero drugie czytanie a musi być 3, czekamy na decyzje czy sejm przyjmie tą poprawkę.

 

"Jeśli zgłoszono dalsze poprawki projekt wraca do komisji która przeprowadza dyskusje, po czym poseł prawodawca referuje wniosek i poprawki na plenum sejmu"

 

Teraz będzie głosowanie w Sejmie nad przyjęciem lub odrzuceniem projektu w obecności co najmniej połowy liczby posłów uprawnionych do głosowania ;/. Ten artykuł który podesłał granat to dopiero polowa sukcesu bo Sejm wprowadził poprawkę i teraz oni muszą ja zatwierdzić czyli jeżeli ktoś pójdzie do UK to nic nie zdziała bo takie coś jeszcze nie jest prawomocne to dopiero uchwała a nie ustawa. A co do tej ustawy to chyba i tak będzie lipa bo to chodzi o rejestracje zabytku na żółte blachy tak jak było kiedyś. W każdej chwili możecie zarejestrować moto na żółte blachy bez dowodu wystarczy opinia konserwatora a to ma tylko ułatwić fakt że nie trzeba będzie jeździć do konserwatora a rejestracja i tak będzie obrywała się na żółtych blachach, więc moim zdaniem to nam nie wiele da ;/. To co wywnioskowałem z tego i po tym jak prze dzwoniłem do paru urzędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie zupełnnie, do tej pory nie mogłes zarejestrowac pojazdu bez dokumentów i ciagłosci, chyba ze z zasiedzenia, teraz ma byc inaczej, własnie ze jak nie masz dokumentów to i tak go zarejestrujesz, o to chodzi, tak jak umotywował Palikot, podałem gdzies namiar na jego wniosek i uzasadnienie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja sie dowiedziałem to zasiedzenie działa na zasadzie umowy kupna sprzedaży, że stajesz sie pełnomocnym właścicielem pojazdu a nie otrzymujesz papier który ci zastępuje dowód, ale mogę sie mylić miejmy nadzieje że masz racje granat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasiedzenie czyni cie WŁASCICIELEM pojazdu i nikt nie ma prawa odmówic rejestracji, bierzesz przeglad techniczny, oswiadczenie o nabyciu(jak spisujesz z poprzednim włascicielem-nie mylic z umowa K-S) i żadasz rejestracji a jak odmówia to rzadasz odmowy na pismie

 

Acha, oswiadczenie trzeba podbic w US najlepiej wpisac kwote mniejsza niz 1000 nie bedzie podatku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed paroma minutami w Teleexpresie podali, że rząd uchwalił ustawę o rejestracji zabytków. Powiedziane było że ma ona ułatwić rejestracje pojazdów nawet nie posiadających dokumentów. Czyli czekamy dalej,ale idzie w dobrą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...