Skocz do zawartości

Składanie silnika


Mario_PL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie skladam silnik od YZF 426 i nie wiem czy dawac silikon na polowki karterow czy nie ??

 

Jak mówicie orginalnie nie ma uszczelki , gadałem z mechanikiem mówił że trzeba dać natomiast w salonie Yamahy powiedzieli mi że nie trzeba ponieważ i tak go wyciśnie bo połówki są tak dokładnie spasowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie skladam silnik od YZF 426 i nie wiem czy dawac silikon na polowki karterow czy nie ??

 

Jak mówicie orginalnie nie ma uszczelki , gadałem z mechanikiem mówił że trzeba dać natomiast w salonie Yamahy powiedzieli mi że nie trzeba ponieważ i tak go wyciśnie bo połówki są tak dokładnie spasowane

 

Ja składając swój silnik nie dawałem żadnego silikonu, tylko oryginalna uszczelka i wszystko trzyma jak należy żadnych wycieków czy tym podobnych spraw. Więc nie zawracaj sobie dupy silikonami, zwłaszcza czerwonym :lalag: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale teraz nie bylo silikonu i nie ciekło :]

A wcześniej pytałeś :Witam mam takie pytanie skladam silnik od YZF 426 i nie wiem czy dawac silikon na polowki karterow czy nie ??

To po kiego dupę zawracasz ?

Nie masz co robić?

Poskładaj na czarny silikon silnikowy dobrej firmy stosując się do instrukcji.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaj sobie trudu i poszukaj serwisówki do 426. Jest tam napisane, że powinno się używać specjalnej masy uszczelniającej firmy Yamaha (w sensie sygnowanej przez yamahe). W praktyce składałem 3 razy ten silnik na specjalnej masie uszczelniającej Bernera i zawsze było dobrze :biggrin: Silikon też da rade, ale przejrzysty, albo czarny lub szary.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia estetyki i profesjonalizmu, złóż na dobry silikon na super odtłuszczone powierzchnie.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wcześniej pytałeś :Witam mam takie pytanie skladam silnik od YZF 426 i nie wiem czy dawac silikon na polowki karterow czy nie ??

To po kiego dupę zawracasz ?

Nie masz co robić?

 

Bo wtedy był składany orginalnie przez fabryke wiec nie wiem czy teraz mam dawać czy też nie

Przepraszam barzo że zawróciłem Pana szanowna "dupe" nie mniej jestem wdzięczny za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...