Skocz do zawartości

Jednooki bandyta


HooLooVoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Miałem przyjemność lecieć po trasie w nocy - prędkość turystyczna 120-140km/h - prawym pasem. Zbliżałem się do ciężarówki więc spojrzałem w lusterko i widzę mknącego motocyklistę. Zbliżał się z prędkością około 160-180km/h (leciał lewą stroną pasa).

Jako że ciężarówka jechała swoje to środkiem zmieszczę się ja bez problemu. Kierunek, wyjeżdżam i nagle "motocyklista" odpala długie i robi się dwóch motocyklistów a raczej jeden samochód.

Zakończyło się szczęśliwie ale trochę się wystraszyłem.

Samochód nie dość że nie miał świateł mijania to i pozycyjne mu nie działały. W sumie to dobrze ze długie miał sprawne oba bo bym się zorientował że to samochód dopiero jakby mnie rozjechał :)

 

pozdrawiam i życzę bezpiecznych podróży

uLu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak

10 lat jeżdżę po drogach w puszce i nie zdarzyło mi się trafić na pajaca który ma uszkodzone światła pozycyjne i mijania jednocześnie.

Ale zawsze jest ten pierwszy raz i wiem już że następnym razem poczekam aż motocyklista czy jednooki przejedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość psychoterapeuta

HooLooVoo... zdecydowanie zgodzę się tutaj z Plakatofką. I nie chodzi o to czyja wina, kto ma racje a kto nie, kto ile lat jezdzi (jak sam widzisz nawet po 10 latach jazdy moze Cie cos zaskoczyc... po 30-stu pewnie tez :wink: ) itp. Chodzi tylko o bezpieczenstwo. W tym przypadku Twoje. Czytaleś książkę "Motocyklista doskonały" autor? David L. Hough ? Niezła jest... Facet nie opisuje do czego masz prawo na drodze, tylko między innymi jakie błędy mogą popełniać inni użytkownicy dróg, ktore Tobie zagrażają i co robić by uniknąć takiego zagrożenia (oczywiście pisze jeszcze o baaaaaaaaardzo wielu ważnych i przydatnych kwestiach)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby jechał z naprzeciwka to bym nawet nie startował do wyprzedzania.

ja leciałem dwupasmową droga prawym pasem, a jednooki leciał w tą samą stronę co ja lewym pasem. <- to tak w gwoli wyjaśnienia bo chyba tego dobrze nie opisałem :(

 

tak czy inaczej lekcja zakończyła się szczęśliwie gdzie kosztem moim było przyspieszone tętno i zdziwienie. Teraz wole poczekać chwilę niż dla kilkunastu sekund połamać się lub pojechać prosto do nieba.

 

szerokości i szczęścia

uLu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co Ty przed moto chciałeś wyjechać, nieładnie :D

 

Takich sytuacji jest mnóstwo, ja mam taką zasadę (mówie o aucie) że zawsze się oglądam, czasem dwa razy, czasem za długo się gapie w tylne lustertka. Ale kurna wyjątkowo jak się dwa razy nie popatrzyłem to akurat pas był zajety. :)

 

Trzeba też uwazac na autka z przyczepkami, mija nas auto a my bach w bok a tu przyczepka. Teraz to się już rzadko zdarza ale miałem z boku nieoświetloną gabarytami naczepę tira - przód ciężarówki był w martwym polu a ja gapię się w luterko i widze że pusto (ciemnosc) ale przez skórę czułem że coś jednak tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę puszką prawie 13 lat i... Nie raz, nie dwa widziałem "cyklopa" z przeciwka... Teraz jak jadę i widzę jedno światełko to się zastanawiam czy to jedzie moto czy jakiś leniwy pajac któremu się nie chce żarówki wymienić i nie jadę na czołówkę... Nie powiem raz sam jeden dzień/wieczór jeździłem z jednym światłem w puszce padniętym... Jak się jeździło po mieście gdzie latarnie działały to nie było widać różnicy, dopiero jak wyjechało poza miasto to tak jakoś mniej było widać... Ale oczywiście zaraz wymieniłem jak się połapałem... Najniebezpieczniejsze to jest oczywiście poza miastem gdzie nie ma latarni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Miałem przyjemność lecieć po trasie w nocy - prędkość turystyczna 120-140km/h - prawym pasem. Zbliżałem się do ciężarówki więc spojrzałem w lusterko i widzę mknącego motocyklistę. Zbliżał się z prędkością około 160-180km/h (leciał lewą stroną pasa).

Jako że ciężarówka jechała swoje to środkiem zmieszczę się ja bez problemu. Kierunek, wyjeżdżam i nagle "motocyklista" odpala długie i robi się dwóch motocyklistów a raczej jeden samochód.

Zakończyło się szczęśliwie ale trochę się wystraszyłem.

Samochód nie dość że nie miał świateł mijania to i pozycyjne mu nie działały. W sumie to dobrze ze długie miał sprawne oba bo bym się zorientował że to samochód dopiero jakby mnie rozjechał :lalag:

 

pozdrawiam i życzę bezpiecznych podróży

uLu

Moim zdaniem obaj daliście tzw. dupy. Żarówka w puszcze zawsze może się przepalic i nie zawsze znajdzie się druga na wymianę, tylko że skoro gośc w puszce wiedział, że ma jedno sprawne światło /a powinien wiedziec, bo trudno tego nie zauważyc/ to zachował się głupio pędząc z taka prędkością.

Ty zwyczajnie i klasycznie próbowałeś wpakowac się "na trzeciego". No i masz, jedna "ślepa" puszka z tyłu, wystarczyła by jeszcze do kompletu górka naprzeciwko i druga "ślepa" puszka i resztę dopowiedz sobie sam. Dziwię się tylko, że widząc że gośc popyla dośc szybko, nie wolałeś poczekac tych kilku sekund. Do piachu nie ma co się śpieszyc, i tak wszyscy tam zdążymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich sytuacji jest mnóstwo, ja mam taką zasadę (mówie o aucie) że zawsze się oglądam, czasem dwa razy, czasem za długo się gapie w tylne lustertka.

Taaa, czasami i to nie pomaga na niektórych. Ostatnio: środek dnia, jadę puszką, chcę zmienić pas na lewy. Patrzę w lusterko - jakiś Peugeot (nie lubię Peugeotów, mam z nimi najwięcej nieprzyjemnych sytuacji) z 50m za mną. Gapię się w niego jakieś 10 sekund - jedzie tą samą prędkością co ja. Włączam lewy migacz, patrzę się - to samo. Jestem w trakcie manewru - gościu przyspiesza... Z jego miny i gestykulacji widzę, że wyklina na mnie, że mam naklejkę "patrz w lusterka" i się do tego nie stosuję.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...