Skocz do zawartości

Opony leżakowane


Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliwośc' kupienia nowych opon Dunlop d-205 z 2007 roku.Czy Waszym zdaniem,nie są za stare do jak by nie było szybkiej maszyny?

 

Wiek spoko, ale D205 to stary model i lepiej poszukać czegoś nowszej generacji. A cena faktycznie jakiś hit ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przykre doświadczenia ze starymi gumami. Na cb500 jak kupiłem były 10 letnie kartofle. Za każdym złożeniem w zakręt zastanawiałem się co mi tak dupa ucieka. Po trzecim szlifie doczytałem gdzieś, że wiek opony ma znaczenie, sprawdziłem dot i... po tygodniu nówki pirelli były od razu zamknięte bez problemu:) Nie wspomnę też o hamowaniu, przód uciekał niemiłosiernie. Tak więc nie polecam starych kapci. Chociaż dziewczyna w nx250 ma jakieś 5 i 7 letnie kapcie. Jeżdżę teraz tym motorkiem i nie ma tragedii, tylko w deszczu troszkę czuć że dupka lata, ale nowy komplet już czeka na założenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilot road jedynka i blackbird to srednie połączenie. swoja droga gówniany kapeć na maxa bo to bardzo stara konstrukcja.

 

jak chcesz porządnie pojezdzic tym motocyklem to kup coś dobrego, np. qualifier, qualifierII, d208, d207 itd

 

jest w czym wybierać tylko pamietaj ze to nie jest cb500 i po co sie meczyc i walczyc z motocyklem zamiast cieszyć się jazdą.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Qualifiery są takiego dobre? Bo nie słyszałem o nich dobrych opinii, są opony dużo lepsze w tej klasie.

 

Co do starych opon. Nie ma granicy, że akurat 4lata i 10miesięcy to się nie nadaje. Opona może leżeć 2 lata w złych warunkach i może już się nie nadawać a druga może leżeć 7lat w dobrych dla niej warunkach i będzie ok.

Dostałem Metzelery bodajże 6letnie, leżały w garażu blaszanym. Założyłem tylko tylną, nauczyłem się na niech kręcić kółka w czasie jazdy itp itd. Naprawdę, na żadnej gumie nie miałem takich hardcorowych sytuacji jak na tej starej. Teraz wierzę tylko w nowe, wiem, że warto wyjąć te 7-9 stówek i można kupić max roczne opony i cieszyć się przyczepnością. Nawet używane, to założę tylko dla testu/ treningu na torze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qualifier to straszne gówno.

 

a mnie sie na nich super jezdzi. mam QII i nie mam żadnych zastrzeżen. trzeba tylko pamiętać ze to nie jest opona torowa tylko sportowo turystyczna tak wiec logiczne ze nie klei tak jak PP czy D209gp i opony klasy torowej.

 

z drugiej strony kolega kupił nową dyche i były diablo corsa III na ktorych nie dało sie jechac. założył d208 i jest super zadowolony.

 

kazdy ma jakies typy adekwatne do stylu jazdy ale bez względu na wszystko zabytkowe opony typu D205 czy PRI nie nadają się do XXa.

 

 

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie. pytanie dotyczące opon. znalazłem firmę, która ma do sprzedania fizycznie nowe opony (tył) ale wyprodukowane w 2000 roku. dają roczną gwarancję. czy kupowaliście do swoich maszyn "wiekowe" ale nie używane opony? szukałem w necie opinii. jak to zwykle bywa są dwie szkoły. a cena jest naprawdę fajna.

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie. pytanie dotyczące opon. znalazłem firmę, która ma do sprzedania fizycznie nowe opony (tył) ale wyprodukowane w 2000 roku. dają roczną gwarancję. czy kupowaliście do swoich maszyn "wiekowe" ale nie używane opony? szukałem w necie opinii. jak to zwykle bywa są dwie szkoły. a cena jest naprawdę fajna.

pozdrawiam

m.

a daja gwarancje, ze Ci odkupia motur i zdrowie jak sie poslizgniesz na winklu i rozwalisz motur przez to, ze mieszanka gumy juz sie utlenila i przyczepnosc sie nieco zredukowala? (;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie. pytanie dotyczące opon. znalazłem firmę, która ma do sprzedania fizycznie nowe opony (tył) ale wyprodukowane w 2000 roku. dają roczną gwarancję. czy kupowaliście do swoich maszyn "wiekowe" ale nie używane opony? szukałem w necie opinii. jak to zwykle bywa są dwie szkoły. a cena jest naprawdę fajna.

pozdrawiam

m.

 

Z 2000 roku to dość wiekowe gumy... Osobiście nie polacałbym takiego rozwiązania. Uważam, że gumy to poważna sprawa w dziedzinie Twojego bezpieczeństwa. Silnik się rozkraczy - przeżyjesz. Guma wystrzeli - nie będę kończył tej kwestii. Nie ma co się napalać na takie rozwiązanie, na tym nie oszczędzaj bo nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 2000 roku to dość wiekowe gumy... Osobiście nie polacałbym takiego rozwiązania. Uważam, że gumy to poważna sprawa w dziedzinie Twojego bezpieczeństwa. Silnik się rozkraczy - przeżyjesz. Guma wystrzeli - nie będę kończył tej kwestii. Nie ma co się napalać na takie rozwiązanie, na tym nie oszczędzaj bo nie warto.

 

dzięki Panowie. łudziłem się, że przyoszczędzę przed świętami :bigrazz:

miłego dnia

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co kupować z 2000 jak za 450 zl kupisz piękne turówki z 2009 albo 2010

 

Do VTXa wprost idealne rozwiązane :clap: , no chyba ze nowa klasa powstała chopper/cruiser cup.

 

Szczerze mowiąć jak czytam o takim rzeźbiarstwie typu zajeżdzone potorówki czy gumy z 2000 roku to nie wiem czy mam sie smiać czy płakac ze w takim kraju przyszło żyć. nie ubliżając nikomu, motocykl za kilkadziesiąt tysięcy złotych a problem ze znalezieniem "niebagatelnej" kwoty 400zł na nową opone.

 

podobnie jak z X6 w leasingu. fura jest ale zimówki najlepiej w używce ale wielosezonowe.

 

dramat jakiś

 

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...