Skocz do zawartości

Nowy chiński motocykl czy stary japoński? Koszty eksploatacji chopper/cruiser.


Luca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

ja polecam opcje "nowy koreanski"

- wprawdzie sam nie mam nowego...

(ale znam kogos kto nabyl i ma - i nie roznia sie w kosztach eksploatacji...)

 

wiec gdyby ktos mial jedynie chec na kupno w 2/3 (dwu trzecich) ceny

jakiegos najtanszego nowego japonskiego

to moze kupic nowego koreanskiego np gv 650

bedzie palil przy skokojnej jezdzie 4 litry

a przy mniej spokojnej 4,5

w dodatku stylistycznie wg mnie o niebo fajniejsze o takiego gladiusa np...

 

pozdr,

p

Edytowane przez tls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich.

Chce kupić motor choppera.Napaliłem się na Rometa R150,potem na R250,Zipp Raven 250.Poczytałem trochę po necie i ludzie w większości odradzają te modele lepsze japończyki...

Mam 173 cm wzrostu i tyle wagi,mój budżet to kwota do 7 tys.zł.

Będzie to mój pierwszy motor.A Wy koledzy i koleżanki jak uważacie który będzie lepszy,jeżeli japoński używany to jaki dla mnie (chodzi o gabaryty).Silnik wydaję mi się że 250cc wystarczy.Motor dla mnie ma służyć przejechać się rekreacyjnie gdzieś a nie na wyścigi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej starego "japońca" niż nowego chinola.

Nie wiem w jakiego typu sprzętach gustujesz ale w tej kwocie myślę że jest w czym wybierać.

http://moto.allegro....2065708428.html

http://moto.allegro....2084794639.html

 

są to czysto przypadkowe oferty z allegro i musisz już sam zdecydować jaki sprzęt Ci odpowiada, najpierw zdecydować czego szukasz chopper, naked, ścigacz a później pooglądać z danej grupy kilka marek i przymierzyć na czym najlepiej się czujesz i dopiero wtedy zacząć poszukiwania konkretnego modelu.

Edytowane przez renegade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić motor choppera.

Ale motorów do chopperów jest mnóstwo. Nie wiem, jakich gabarytów jest motocykl, ale ja bym szukał jakiejś fajnej V-ki o pojemności od 800 cm3 w górę, zdecydowanie nie Chińskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz doczytałem że szukasz choppera :blush:

Ale wybór i tak masz spory. Myślę że do twojego wzrostu idealnie będzie pasowała VT 600 lub VT 700 86r-87r. Nie szukaj sprzętów z silnikami poniżej 500 bo zanim dobrze się sezon zacznie będziesz szukał większego. Ja zacząłem od 700 i żałuję że nie wziąłem od razu 1100. Może silnikowo nie narzekam ale jak dla mnie jest ciut za krótki i w 2 osoby z bagażami jest ciasno.

Możesz jeszcze poszukać Virago, Savage, Vulcana, Intrudera ale te(szczególnie te mniejsze wersje) ilu mają zwolenników tyle wrogów.

Edytowane przez renegade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem nie chcę szaleć na drodze,chcę mieć też małe ubezpieczenie i aby mało spalał...

250 mówicie że jest za słaba?Motorem będę jeżdził z dziewczyną to powiedzmy 130kg średnio.

 

Może jest ktoś z podkarpacia bo u nas to cienko aby coś znależć dobrego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz szaleć, to chopper jak znalazł, bez różnicy pojemności ;) Z ubezpieczeniami na motocykle nie jest tak samo jak w samochodach, nie ma różnicy ze względu na pojemność. Od razu mogę polecić PZU, najtańsze OC na każdy motocykl jaki rejestrowałem. Jeżeli znajdziesz dobrego VT600 w tej cenie, to pewnie będzie najlepszy wybór, w chinole nie ma sensu się pakować, beznadziejna wytrzymałość i wykonanie.

qxl7.png

Serwis, sprzedaż motocykli i samochodów osobowych

Ostrów Mazowiecka

793736001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...